List do uczniów i rodziców

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Niestety, nie spotkamy się w niedługim czasie w szkole. Myślę o wszystkich i zastanawiam się, jak się czujecie, czy jesteście wszyscy zdrowi, czy dajecie sobie radę w trudnej sytuacji, z którą musimy się zmierzyć. Myślę, że wszyscy nasi uczniowie zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i stosują do zaleceń służb sanitarnych.

Przekazuję Wam wszystkim serdeczne słowa mojej troski i wsparcia.

Dziękuję za wszystkie maile i wiadomości za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Właśnie w ten sposób możecie się ze mną kontaktować.

Rozpoczynamy kolejny etap zdalnego nauczania. Do stosowanych dotychczas metod pracy dodajemy platformę Microsoft Teams. Wybraliśmy ją, biorąc pod uwagę wiele czynników. Jest ona bezpieczna również z uwagi na RODO (mamy odpowiednie umowy). Można z niej korzystać także przy użyciu telefonu z internetem (wzięliśmy pod uwagę wyniki ankiety). Nauczyciele i uczniowie mają już na niej utworzone konta (dziękuję za pracę, także nocną, związaną z ich tworzeniem!) . Wkrótce wszyscy otrzymają loginy (adresy mailowe) i będą mogli się z nią zapoznać. Nauczyciele rozpoczęli już proces tworzenia na niej grup nauczania. Mam nadzieję, że okaże się ona pomocna w pracy. Jednak to konkretni nauczyciele wybierają drogę komunikowania z uczniami. Każdy z nich pracuje na swoim prywatnym sprzęcie, a nikt nie przewidywał, że może on być potrzebny do zdalnego prowadzenia lekcji. Dziękuję nauczycielom za ich wysiłek. Jestem szczególnie wdzięczna tym, którzy mają pod opieką dzieci, a mimo to poświęcają wiele czasu na pracę z uczniami.

Wkrótce nauczyciele przekażą uczniom aneksy do przedmiotowych systemów oceniania, uwzględniające zdalne nauczanie.

Bardzo proszę wszystkich o wyrozumiałość i cierpliwość. Nikt nie przewidział, że możemy się znaleźć w tak skomplikowanej sytuacji. Rozumiem, że zarówno nauczyciele, jak i uczniowie mogą mieć chwile, gdy trudno będzie im w pełni poświęcić się nauczaniu i uczeniu. Mimo wszystko musimy jednak zachować w naszym życiu pewne stałe punkty, a jednym z nich jest praca i nauka.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam. Dbajcie o siebie! Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia.

Agata Dowgird, dyrektor VII LO

Godziny pracy sekretariatu

Od poniedziałku 31 marca do odwołania sekretariat liceum czynny w godzinach 11.00-13.00.
Prosimy o kontaktowanie się ze szkołą telefonicznie w godzinach pracy sekretariatu lub za pośrednictwem poczty elektronicznej
julius@liceum7.edu.pl

Warsztaty ekonomiczne

Pierwszoklasiści wezmą udział w warsztatach ekonomicznych, prowadzonych przez uczniów naszej szkoły, w ramach projektu „MY I ECO – NOMIA”. Serdecznie zapraszamy!

UROCZYSTE OTWARCIE NOWEJ HALI SPORTOWEJ VII LO

Punktualnie o godzinie jedenastej rozpoczęła się uroczystość oficjalnego otwarcia naszej nowej hali sportowej. Spotkanie zaczął utwór muzyczny wykonany przez zespół „Not Big But Band” prowadzony przez absolwentów naszej szkoły, który powstał przed czterema laty w sali, na której miejscu wybudowano otwieraną właśnie halę. Następnie uczniowie prowadzący uroczystość powitali zgromadzonych gości, a wśród nich wiceprezydent miasta Warszawy Renatę Kaznowską, burmistrz Katarzynę Łęgiewicz i jej zastępczynie Ewę Kacprzyk-Szymańską i Marię Środoń, dyrektor Biura Edukacji Joannę Gospodarczyk, radnych miasta i dzielnicy, naczelnika Wydziału Oświaty i Wychowania Krzysztofa Grochowskiego, dyrektorów ochockich placówek oświatowych i wiele innych osób. Prowadzący wypowiedzieli znamienne słowa: „ Witamy w najpiękniejszej warszawskiej hali sportowej w najpiękniejszej szkole”. Zaśpiewany został hymn naszej szkoły – „Testament mój” Juliusza Słowackiego.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

12 stycznia zorganizowaliśmy w naszej szkole sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Środki z tegorocznej zbiórki są przeznaczone na zakup sprzętu do dziecięcej medycyny zabiegowej. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „WIATR W ŻAGLE”. Kwota zebrana na 28 finale WOŚP w naszej szkole to 81 142,32 zł co stanowi nowy rekord. Trzy największe sumy uzbierali: Karolina Wolska (2d) – 4675,60 zł, Marta Kuźmińska – 3343,79 zł i Jan Lorenc – 2368,26 zł. Wszystkim wolontariuszom, pomocnikom i opiekunom z całego serca dziękujemy!

Boże Narodzenie 2019

Pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzinom, absolwentom i wszystkim przyjaciołom Słowackiego przekazuję przepis na święta i cały nowy 2020 rok:

3 szklanki dobra

1 szklanka empatii

0,5 kostki tolerancji

40 dkg czułości

10 czubatych łyżek uśmiechu

Składniki łączymy energicznie mieszając i już możemy się dzielić!

Życzę, żeby udało się znaleźć jak najwięcej ludzi, którzy zechcą się poczęstować tą potrawą.

Ze świątecznymi, serdecznymi, ciepłymi pozdrowieniami

Agata Dowgird, dyrektor VII LO

Budowa hali sportowej – grudzień 2019