I miejsce w rywalizacji szkół na terenie dzielnicy Ochota

Gratulujemy reprezentacji dziewcząt i chłopców w biegach przełajowych zajęcia I miejsc w rywalizacji szkół na terenie dzielnicy Ochota.
Naszą szkolę w rozgrywkach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży będą reprezentowali następujący uczniowie:
1. Maja Dzik 2b4
2. Marta Chmielewska 3b
3. Stanislaw Andziak 2b4
4. Błażej Wróblewski 1c

Regulamin konkursu ,,Zamaskowany Słowacki”

1. Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna VII LO im. J. Słowackiego w Warszawie.
  2. Celem konkursu jest zaprojektowanie a następnie wykonanie maseczki ochronnej – naszego nieodzownego atrybutu w czasach koronawirusa.

Liczymy na Waszą pomysłowość i kreatywność.

1. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie.
  2. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie maseczki ochronnej a następnie dostarczenie jej do biblioteki szkolnej z w terminie do dnia 30.09.2020 roku z zachowaniem należytej ostrożności.

Maseczka powinna być odkażona i zapakowana w foliowy woreczek oraz podpisana
w następujący sposób: imię i nazwisko oraz klasa.

1. Najbardziej kreatywne prace można będzie zobaczyć i ocenić na https://www.facebook.com/liceum7/
  1. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 06.10.2020 roku.
  2. O nagrodzie decyduje ilość uzyskanych polubień i decyzja jury w składzie: Beata Burdelska, Justyna Winiarczyk i Grażyna Uchman.

Nagrody w postaci bonów do Empiku w kwocie 100 zł za I miejsce, 50 zł za II i III miejsce zostaną wręczone w wyznaczonym czasie w bibliotece szkolnej.

1. Zwycięzców konkursu poinformujemy za pomocą dziennika Librus.

Bliższych informacji w sprawie konkursu udzielają nauczyciele bibliotekarze.

MATURA NA 100 %

Tegoroczni maturzyści nie tylko w 100 %, ale też świetnie zdali swoje egzaminy maturalne!

Maja Marczak z klasy 3e znalazła się w gronie najlepszych maturzystów w kraju i otrzyma nagrodę w konkursie „Matura na 100%” (w jej przypadku określenie „na 100%” oznacza, że z takim wynikiem zdała poszczególne egzaminy).
Wszystkim uczniom ubiegłorocznych klas trzecich serdecznie gratuluje cała społeczność VII LO.

Zmiany w zasadach przyznawania pomocy materialnej o charakterze socjalnym (stypendium szkolne)

Rada m.st. Warszawy przyjęła 30 lipca b.r. uchwałę, zgodnie z którą

– rodzice uczniów ubiegających się o stypendium szkolne powinni do 15 września br. złożyć wniosek w ośrodku pomocy społecznej, właściwym dla swojego miejsca zamieszkania,

– stypendium szkolne można wykorzystać na dofinansowanie zakupu komputera/tabletu/laptopa dla ucznia.

Psychologiczne Centrum Wsparcia

Biuro Edukacji m.st. Warszawy uruchomiło Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów (PCW), którego zadaniem jest pomoc uczniom i rodzicom w radzeniu sobie z nowymi wyzwaniami związanymi z pandemią. PCW pracuje od poniedziałku do piątku, od godz. 9.00 do 16.00 – numer telefonu 519 047 370.

Informacja dla kandydatów

Statystyka rekrutacji min. pkt w klasie VII LO im. J. Słowackiego.

Klasa Minimalna liczba punktów

1A pol-hist-wos (ang-fra)