Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Od 1 kwietnia trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.
Wyniki NSP 2021 posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju, województwa, powiatu i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat.
Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna i bezpieczna – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie i nie musimy kontaktować się z rachmistrzem.

Aplikacja spisowa NSP 2021 jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl/. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.
Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, powinny zgłosić się do Urzędu Gminy w miejscu zamieszkania. Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowane stanowisko komputerowe z dostępem do sieci internetowej. W Urzędzie Dzielnicy Ochota przy ul. Grójeckiej 17A przygotowano stanowisko komputerowe do samospisu.
Jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet, musimy spodziewać się telefonu lub nawet wizyty rachmistrza.
Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych.
Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

Życzenia Wielkanoc

Pracownikom, Uczniom i ich Rodzicom, Absolwentom, Przyjaciołom VII LO im. Juliusza Słowackiego

z serca życzę

zdrowia oraz dużo nadziei, że wkrótce wrócimy do normalnego życia i będziemy mogli doświadczać wiele radości ze spotkań, podróży
i tego wszystkiego, na co dziś nie możemy sobie pozwolić.
Niech świat stanie się przyjazny i bezpieczny!

Agata Dowgird

2 kwietnia-dzień wolny

Informujemy, że 2 kwietnia został ustalony jako dzień wolny od pracy w zamian za święto przypadające w sobotę 1 maja. W związku z powyższym w tym dniu szkoła będzie zamknięta dla interesantów.

Projekt partycypacyjny

Zakończyliśmy etap przyjmowania wniosków do Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego. Oto projekty, na które będzie można głosować już w przyszłym tygodniu. Proszę o zapoznanie się z pomysłami naszych Nauczycieli i Uczniów.
Projekt 1 „Planszowe przerwy”- projekt dotyczy zakupu różnego rodzaju gier planszowych i stworzenia miejsc w szkole gdzie będzie można w nie pograć.
Projekt 2 „Strefa relaksu’- stworzenie w otwartej przestrzeni hali sportowej miejsca, które będzie sprzyjać odpoczynkowi i relaksowi, a także nawiązywaniu kontaktów społecznych.
Projekt 3 „Hamakownia” -zakup hamaków (4), domków dla owadów, budek lęgowych i donic z kwiatami na patio szkolne.
Projekt 4 „Mural i Juliu$h Biznesu” – wykonanie muralu na ścianach w hali sportowej, który miałby wkomponowane elementy z farbą kredową dające możliwość na artystyczną działalność uczniów i stworzenie gry planszowej nawiązującej do życia szkoły.
Projekt 5 „Ekozielone Patio u Słowaka”- projekt ma na celu zagospodarowanie patio szkolnego, poprzez umieszczenie pergoli z donicami dającymi cień, zakupowi leżaków, domków dla ptaków i owadów.
Projekt 6 „Dofinansowanie Słowacki FilmFest XIII”- wykupienie bilbordu promującego FilmFest, oraz wydrukowanie toreb płóciennych z logo festiwalu, które by go promowały i były jednocześnie nagrodami.

Projekt wniosku

Regulamin szkolnego budżetu obywatelskiego

WOŚP

Wolontariusze szkolnego sztabu WOŚP VII LO im. Słowackiego zebrali do puszek 74784,25 zł! Do e-skarbonki Słowackiego ciągle można wpłacać https://eskarbonka.wosp.org.pl/bvptd4.
Wszystkie eSkarbonki rozliczą się automatycznie 1 lutego 2021 r. o godz. 23:59.

Święta

Święta tuż, tuż i nasi uczniowie własnoręcznie przygotowali piękne karty świąteczne, które wraz z życzeniami wysłali do 34 szpitali i placówek na terenie naszego województwa, gdzie toczy się batalia o życie osób cierpiących z powodu covid.. Celem akcji "Kartka świąteczna" było złożenie najlepszych życzeń bożonarodzeniowych lekarzom i personelowi medycznemu - wszystkim, którzy w wielu mazowieckich szpitalach na pierwszej linii frontu walczą o zdrowie i życie osób, będących w ciężkim stanie w tym trudnym czasie pandemii. Mamy nadzieję, że taki mały gest: kolorowa kartka świąteczna wykonana od początku do końca przez naszych uczniów oraz serdeczne życzenia, choć trochę umilą im świąteczny czas i pokażą, że o nich pamiętamy i podziwiamy ich oddaną służbę.

Świąteczne życzenia – przemówienie Dyrektora szkoły

Warszawa, grudzień 2020

Przesyłam serdeczne świąteczne życzenia. Niech uda się:
zachować zdrowie w dobrej formie,
znaleźć trochę optymizmu,
otrzymać od otaczających ludzi tylko dobro i życzliwość,
przetrwać bez strat trudny czas pandemii,
wrócić do normalności.

Agata Dowgird i cała społeczność VII LO im. J. Słowackiego