Stypendium Fundacji BNP Paribas

Od 2003 roku Fundacja BNP Paribas realizuje program stypendialny „Klasa”, skierowany do zdolnych absolwentów szkół podstawowych z miejscowości do 100 tys. mieszkańców, umożliwiając im naukę w renomowanych liceach w 5 miastach akademickich: Szczecinie, Gdyni, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Program obejmuje 4-letnie wsparcie podczas nauki w liceum (m.in. internat, wyżywienie, wycieczki szkolne, dodatkowe zajęcia) oraz stypendium na I roku studiów.
VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie jest partnerem programu „Klasa” i gorąco zaprasza do udziału w programie. Do tej pory przyjęliśmy do naszego liceum 361 stypendystów programu „Klasa”, Ty też możesz stać się jednym z nich!

Rekrutacja do „Klasy” na rok 2022/2023 potrwa do 30 kwietnia 2022 r. Dowiedz się więcej w zakładce Rekrutacja lub wejdź na stronę https://programklasa.pl  by wypełnić formularz zgłoszeniowy.

 

Klasa to autorski program stypendialny Fundacji, umożliwiający zdolnym absolwentom szkół podstawowych, pochodzących z mniejszych miejscowości oraz będących w trudnej sytuacji finansowej, naukę w renomowanych liceach w 5 miastach akademickich w Polsce – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie i Gdyni.

Uczestnicy programu otrzymują pełne wsparcie finansowe w trakcie 4-letniej nauki w liceum (w tym pobyt w internacie, wyżywienie, podręczniki, comiesięczne kieszonkowe, udział w wycieczkach szkolnych, wyjściach kulturalnych i zajęciach dodatkowych) oraz stypendium finansowe na I roku studiów. Ponadto Fundacja oferuje udział w integracyjnym obozie językowym (przed rozpoczęciem nauki w liceum) oraz letnim obozie stypendystów (już w trakcie trwania nauki). Uczestnicy znajdują się też pod stałą opieką wychowawcy i pedagogów.

Program istnieje od 18 lat, co czyni go jednym z najdłużej działających programów stypendialnych w Polsce. Do tej pory z programu skorzystało 839 stypendystów z 489 miejscowości w Polsce. Absolwenci KLASY ze 100% skutecznością zdają matury i dostają się na uczelnie wyższe.

Więcej informacji znajdą Państwo tu