Hala sportowa-05.2021

Monika i Sylwia zaczęły pisać swą powieść w czasie, gdy razem chodziły do naszego liceum! Jeśli lubicie czytać o miłości, walce i poświeceniu, „Klątwa Przeznaczenia” z pewnością przypadnie wam do gustu. Utrzymana w klimacie „Gry o tron” powieść autorstwa Moniki Magoskiej- Suchar i Sylwii Dubieleckiej opisuje perypetie nastoletniej dziewczyny, która podążając za swym Przeznaczeniem, przybywa do Czarnej Twierdzy- kolebki rzezimieszków i płatnych przestępców. Aby przetrwać w świecie zdominowanym przez mężczyzn, musi znaleźć sojusznika. Czy jednak zatwardziały, szorstki i nieobliczalny Mistrz, który „nigdy nie doświadczył miłości, nigdy nikogo nie kochał”, może z oprawcy zmienić się w sprzymierzeńca? Porywająca opowieść, w której miecz spotyka się z magią, marzenia zderzają z brutalną rzeczywistością, a miłość walczy o przetrwanie. Polecamy! Biogram:
  • Monika Magoska-Suchar - rocznik 1983, w latach 1999-2002 uczęszczała do VII Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Warszawie, ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
  • Sylwia Dubielecka - rocznik 1983, w latach 1998-2002 uczęszczała do VII Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Warszawie, ukończyła filologię angielską na Wydziale Lingwistyki Stosowanej i Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Nasz absolwent, Stanisław Łubieński otrzymał nominację do Paszportu Polityki 2016 za książkę "Dwanaście srok za ogon".

Paszporty Polityki otrzymują młodzi, utalentowani twórcy, którzy swoimi dokonaniami w danym roku wywarli niekwestionowany wpływ na polską kulturę.

Pozycja poświęcona plakatom wykonanym przez uczniów VII LO w ramach projektu "Czytam z Ochotą".