Wydarzenia bieżące – rok szkolny 2021/2022

24 września
uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych odbyło się na hali sportowej

20-22 września
wyjście klas na wykłady w ramach Festiwalu Nauki:
- klasa 1c "Silniki rotacyjne wykorzystujące sprężanie falami uderzeniowymi" - Politechnika Warszawska
- klasa 1b  "Jak realizować Cele Zrównoważonego Rozwoju w szkole?" - Szkoła Główna Handlowa
- klasa 2a "Uwaga reklamy" wykład online - Collegium Civitas
- klasa 3b  "Podatki i opłaty gminne"  - Szkoła Główna Handlowa

10 września
po raz kolejny w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie. Tym razem czytaliśmy „ Moralność Pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej. Wydarzenie czytelnicze przygotowały panie bibliotekarki: Beata Burdelska i Justyna Winiarczyk. We wspólnym czytaniu udział wzięli: pan Emilian Kowalcze (który wygłosił krótki wstęp) oraz uczennice klasy 3a3 Anna Bednarczuk, Inga Brodala, Krzysia Gąsiorowska, a także uczennica klasy 1e Anna Hut. Imprezę poprowadziła Sylwia Tomaszewska z klasy 3e4. Lektura „Moralności Pani Dulskiej” była wzbogacona pokazem slajdów z filmu, oraz ścieżką dźwiękową adaptacji filmowej dramatu.

6-15 września
Obóz naukowy klas 1d, 2d, 3d4

2-8 września
Warsztaty integracyjne dla klas pierwszych prowadzone przez psychologa – absolwenta VII LO oraz szkolny zespół psychologiczno-pedagogiczny.

2-3 września
Zajęcia wyjazdowe klas 3e3 i 3e4.

2 września
Osoby zainteresowane spotkały się w kościele przy placu Narutowicza na mszy rozpoczynającej rok szkolny z udziałem księdza proboszcza i księdza uczącego religii w naszym liceum.

1 września
Rozpoczęliśmy rok szkolny. Z uwagi na szczególną sytuację uroczystość inauguracyjna odbyła się w hali sportowej 4 razy. Poszczególne klasy siedziały oddzielone od innych pustymi sektorami. Uczestnicy uroczystości mieli maseczki. Spotkania prowadzili przedstawiciele samorządu szkolnego. Podczas każdej z czterech uroczystości odtworzono hymn państwowy, a następnie uczniowie klasy trzeciej zaśpiewali i zagrali hymn szkolny – „Testament mój” Juliusza Słowackiego. Pani dyrektor w swoich wystąpieniach odniosła się zarówno do rocznicy wybuchu II wojny światowej, jak i obecnej sytuacji szkoły. Następnie uczniowie przeszli do sal na spotkania z wychowawcami.

Wydarzenia archiwalne