Osiągnięcia w roku szkolnym 2023/2024

15 czerwca w Skarżysku-Kamiennej odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushinkai Kadetów, Młodzieżowców i Seniorów Open, na którym Natalia wywalczyła złoto, dzięki czemu kolejny rok z rzędu będzie miała zaszczyt reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy!!!

7. Skarżysko 15.06.2024 Kwalifikacje do ME-1

16 czerwca Natalia wzięła udział w Mistrzostwach Karate Kyokushin Województwa Mazowieckiego w Markach, gdzie również wywalczyła złoto.

Agata Makowska w finale Pucharu Świata w Akrobatyce Sportowej - 1 czerwca odbyły się zawody Pucharu Świata w Akrobatyce Sportowej w Rzeszowie.
To wielkie sportowe wydarzenie zgromadziło 700 zawodników z 18 krajów w tym z USA, Kanady, Azerbejdżanu, Ukrainy, Włoch, Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemiec, Izraela, Gruzji, Kazachstanu, Irlandii, Węgier, Słowacji, Estonii, Hiszpanii. Polskę reprezentowała uczennica klasy 2e Agata Makowska, która razem ze swoim partnerem zajęła 6.miejsce i awansowała do finału.

W dniu 11.05.2024 r. w Rzeszowie odbył się Międzynarodowy Turniej KARATE SHINKYOKUSHIN. W zawodach rywalizowali ze sobą zawodnicy ze Szwecji, Ukrainy, Litwy, Holandii, Węgier oraz Polski. Natalia Cieszkowska z klasy 2e po ciężkich i wyczerpujących walkach wygrała swoją kategorię zdobywając złoto i pierwsze miejsce na podium!!!

kwiecień - Barbara Jaworska z klasy 3d zdobyła tytuł laureata w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Zuzanna Augustyniak z klasy 3b została finalistką XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Kacper Szymula z 2b został finalistą L Olimpiady Geograficznej

Lena Korycka uczennica klasy 4d  została laureatką LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, uzyskując 87 pkt. Jest to najwyższy wynik w Warszawie

9 marca - odbył się otwarty Ogólnopolski Turniej PFKS Kadetów i Młodzików w Kaliszu, gdzie Natalia Cieszkowska wywalczyła złoty medal

marzec - Adela Łapińska uczennica klasy 4d uzyskała tytuł laureata X edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach

Antoni Komoszewski i Franciszek Marek z klasy 3c zakwalifikowali się do finałowego etapu Olimpiady Znajomości Afryki

Zuzanna Augustyniak z klasy 3B została zakwalifikowana do finałowego etapu Olimpiady Przedsiębiorczości

Lena Korycka z klasy 4D została zakwalifikowana do finałowego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Kacper Szymula z klasy 2B został zakwalifikowany do finałowego etapu Olimpiady Geograficznej

Wielkie gratulacje dla naszych Mistrzyń Ochoty w Piłce Siatkowej i ich trenerek!!!
Nasze zawodniczki to:
Kamila Ciszak
Antonina Dyśko
Katarzyna Gładysz
Zofia Kowal
Zofia Kurowska
Barbara Olszówka
Zofia Wieczorek
Angelika Wiśniewska
Michalina Zub
Dziewczyny, jesteście wielkie!

Zuzanna Augustyniak z klasy 3b zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

25 lutego w Batumi Natalia Cieszkowska z klasy 2e wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Karate Waterpoort CUP w Sneek, gdzie wywalczyła złoto dla Polski!

4 stycznia - Lena Korycka z klasy 4D oraz Natalia Korczyńska z 3B, zakwalifikowały się do II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Dotarcie do tego etapu wymagało napisania kilkunastostronicowej pracy spełniającej standardy artykułu naukowego do punktowanego czasopisma specjalistycznego. To duże osiągnięcie.

26 listopada Agata Makowska z klasy 2e  zajęła 2 miejsce w XV GRAND PRIX POLSKI w Akrobatyce Sportowej w Łańcucie.

Dnia 17 listopada odbyły się międzyszkolne zawody dziewcząt w badmintona. Reprezentantki naszej szkoły w składzie:
1. Antonina Król-1d
2. Karolina Skóra-1d
3. Maja Świtalska- 1d
4. Julia Krupińska- 2a
zajęły II miejsce w dzielnicy.
Wielkie gratulacje dla dziewczyn i powodzenia !!!

  

W dniu 29 października Natalia Cieszkowska brała udział w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie wywalczyła 1 miejsce.

W dniu 28 października Natalia Cieszkowska walczyła w IX Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Katowice, zdobywając pierwsze miejsce.

21 października Natalia Cieszkowska z klasy 2e wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Karate Waterpoort CUP w Sneek w Holandii, gdzie wywalczyła złoto dla Polski.

Dnia 14.10.br. Natalia Cieszkowska uczennica klasy 2e po raz kolejny potwierdziła swoje umiejętności techniczne oraz strategiczne w Karate Kyokushin zdobywając w Mistrzostwach Polski Seniorów Open & Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych i Masters we Wrocławiu tytuł Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych U15 w kategorii -60kg.

Dnia 28 września 2023r. odbyły się dzielnicowe zawody w biegach sztafetowych 6x1000m. Nasi uczniowie dzielnie reprezentowali Słowaka,

1 skład dziewcząt:
Magdalena Kałużna
Barbara Janicka
Milena Grudowska
Alicja Światczyńska
Zuzanna Czerwonka
Weronika Przeździecka

Skład chłopców:
Jakub Grodzki
Marcin Knapik
Stanisław Uliński
Franek Marek
Jakub Radliński
Miłosz Sztubecki
Alan Sroczyński

1 składowi dziewczyn udało się zdobyć 3 miejsce, a chłopcom 4!!!
Serdecznie gratulujemy sukcesu!!
Zapraszamy do wzięcia udziału w sztafecie wszelkich chętnych w następnym roku.

Dnia 25 września 2023r. uczniowie i uczennice Naszej szkoły wzięli udział w dzielnicowych zawodach w biegach przełajowych.
Skład dziewcząt:
Zofia Chojnacka
Amelia Ciszek
Milena Grudowska
Barbara Janicka
Iga Jesiołowska
Magdalena Kałużna
Anna Pasternak
Weronika Przeździecka
Alicja Światczyńska
Martyna Tomasik
Anna Zięcik

Skład chłopców:
Stanisław Bojarski
Karol Dybała
Jakub Grodzki
Maksymilian Klesz
Marcin Knapik
Marcin Makuch
Tymoteusz Młot-Kaźmirowicz
Stefan Poleszczuk
Franciszek Radlicki
Miłosz Sztubecki
Stanisław Uliński

Naszej Reprezentacji poszło znakomicie, niektórym z uczniów udało się także zdobyć miejsca na podium!
KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT 2007 I MŁODSI:
1 miejsce - Weronika Przeździecka 2e
2 miejsce - Magdalena Kałużna 1c
10 miejsce - Barbara Janicka 2e
KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT 2006-2004:
4 miejsce - Martyna Tomasik
10 miejsce - Anna Pasterniak
KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW 2007 I MŁODSI:
1 miejsce - Jakub Grodzki 1d
4 miejsce - Stanisław Bojarski 2b
A po podliczeniu wszystkich punktów chłopcy zajęli w klasyfikacji ogólnej 1 miejsce, a dziewczyny 2 miejsce!!!!
Jeszcze raz, serdecznie gratulujemy ogromnych sukcesów i zachęcamy do udziału wszelkich zainteresowanych w następnym roku

17 września - Weronika Przeździecka z klasy 2e zdobyła 1 miejsce w Mistrzostwach Warszawy w żeglarstwie na żaglówce klasy 420.

Wrzesień - uczennica klasy 2e Agata Makowska zajęła trzecie miejsce w akrobatyce sportowej w 13. Międzynarodowym Turnieju Wars i Sawa.

24 czerwca 2023 w słowackiej Bańskiej Bystrzycy odbył się lekkoatletyczny Międzynarodowy Mecz U20 Czechy-Słowacja-Węgry-Polska. W zawodach tych (kolejny raz z orzełkiem na piersi) wystartowała Aleksandra Suchenek, uczennica klasy 4b. Ola reprezentowała Polskę w biegu na 400m ppł i z czasem 59,75 zajęła 3 miejsce w konkurencji. Cały mecz zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn wygrali reprezentanci Polski.
W dniach 18-20 lipca 2023 w Lublinie odbyły się 77. PZLA Mistrzostwa Polski U20 w Lekkiej Atletyce. Również w tych zawodach Ola wystartowała w swojej koronnej konkurencji 400m ppł i z czasem 59,73 zdobyła brązowy medal.
Ola jest podopieczną trenera Piotra Balcerzaka i na co dzień trenuje w OKS Skra Warszawa.

W dniach 24-25 czerwca na Mistrzostwach Europy Karate w Debreczynie na Węgrzech Natalia Cieszkowska z klasy 1e  wywalczyła brązowy medal, a tym samym została medalistką Mistrzostw Europy.

W dniu 29 maja uczennica klasy 1e Agata Makowska zdobyła drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w akrobatyce sportowej.

W dniu 28 maja na stadionie AWF Warszawa odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mazowsza U18 i U20, których organizatorem był Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Aleksandra Suchenek, uczennica klasy 3b, podopieczna trenera Piotra Balcerzaka, reprezentująca OKS Skra Warszawa, dwukrotnie została Mistrzynią Mazowsza juniorek (U20) zdobywając złote medale na 100m (12,29s) i na 200m (24,71s).W dniu 28 maja 2023 na stadionie AWF Warszawa odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mazowsza U18 i U20, których organizatorem był Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Aleksandra Suchenek, uczennica klasy 3b, podopieczna trenera Piotra Balcerzaka, reprezentująca OKS Skra Warszawa, dwukrotnie została Mistrzynią Mazowsza juniorek (U20) zdobywając złote medale na 100m (12,29s) i na 200m (24,71s).

31 marca Maja Dzik z klasy 4B uzyskała tytuł finalisty w Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej.

25 marca Julia Dziemiańczyk z klasy 3e uzyskała tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Biznesowej.

4 marca uczennica klasy 1e Natalia Cieszkowska uczestniczyła w Mielcu w Turniej Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy Karate Kyokushin. Natalka wywalczyła pierwsze miejsce i tym samym znalazła się w składzie Reprezentacji Polski na najbliższych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w czerwcu br. na Węgrzech.

W dniach 10-12 lutego 2023 w Rzeszowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20, których organizatorem był Polski Związek Lekkiej Atletyki. Aleksandra Suchenek, uczennica klasy 3b, podopieczna trenera Piotra Balcerzaka, reprezentująca OKS Skra Warszawa zdobyła złoty medal oraz tytuł halowej mistrzyni Polski juniorek w konkurencji 200m K U20 ustanawiając nowy rekord życiowy 24,75s PB.

Dnia 04.03.2023 r. w Mielcu odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Karate Kyokushin. Natalia Cieszkowska z klasy 1e wywalczyła pierwsze miejsce i tym samym znalazła się w składzie Reprezentacji Polski na najbliższych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w czerwcu br. na Węgrzech.

Wielkie GRATULACJE dla Natalii !

W dniu 10 listopada nasza super ekipa badmintonistów - Zuzanna Tokarzewska, Emilia Nowocień, Matylda Podkaminer-Ligaj, Jan Zborowski i Mateusz Pałka podczas dzielnicowych rozgrywek WOM zajęła II miejsce w kategorii dziewcząt i III miejsce w kategorii chłopców. Serdeczne gratulacje!!!

ZŁOTY STASIEK !!!
Dnia 4.10.22 na terenach Akademii Wychowania Fizycznego obyły się zawody w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców w ramach WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY.
Naszą szkołę reprezentowali
1. Weronika Przeździecka 1e
2. Zofia Krysik 2b
3. Zuzanna Tokarzewska 4d
4. Marianna Dzienisz 4d
5. Marek Franciszek 2c
6. Kacper Zwierzchowski 3c
7. Stanisław Andziak 4b
Wszyscy uczniowie pobiegli z ogromnym zaangażowaniem i determinacją, ale najszybciej pobiegł STASIEK ANDZIAK, który zdobył ZŁOTY MEDAL, trzeci raz z rzędu!!!. Dla całej grupy wielkie podziękowania za godne reprezentowanie SŁOWAKA 🙂
Ze sportowym pozdrowieniem,
nauczyciele wychowania fizycznego

Dnia 29 września odbyły się dzielnicowe rozgrywki w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców.
SZTAFETA DZIEWCZĄT W SKŁADZIE :
1.Zuzanna Czerwonka 1d
2.Alicja Światczyńska1d
3. Weronika Przeździecka 1e
4.Iga Jesiołowska 1e
5. Zofia Krysik 2b
6.Weronika Sobolewska 2b
7. Natalia Chrobak 3d
8.Marianna Dzienisz 4d
9.Zuzanna Tokarzewska 4d
10.Zuzanna Posadzy 4e
zdobyła BRĄZOWY MEDAL- III miejsce w dzielnicy

SZTAFETA CHŁOPCÓW W SKŁADZIE:

1.Franciszek Marek 2c
2.Stanisław Uliński 3a
3.Adam Podskarbi 3b
4.Miłosz Sztubecki 3e
5.Kacper Zwierzchowski 3c
6.Jeremiasz Małaszyński 4a
7.Stanisław Andziak 4b
8.Krzesimir Biskupski 3c
9.Michała Faszcza 3c
10.Jan Zborowski 4b
11.Bartłomiej Misztal 1b
12.Maksymilian Klesz 1b
13.Kornel Kłoda 1b
14.Jakub Graliński 4b
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!!

Dnia 22 września odbyły się dzielnicowe rozgrywki w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Złoty medal- I miejsce zdobył Stanisław Andziak z kl.4b, na IV miejscu uplasował się Kacper Zwierzchowski z kl.3c. Brązowy medal- III miejsce zajęła Weronika Przeździecka z kl.1e,a VI miejsce przypadło Zuzannie Tokarzewskiej z kl.4d.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła odpowiednio II MIEJSCE w rywalizacji chłopców i IV miejsce w rywalizacji dziewcząt.
Naszą szkołę reprezentowali:
1.Zuzanna Czerwonka 1d
2.Alicja Światczyńska1d
3. Weronika Przeździecka 1e
4.Iga Jesiołowska 1e
5. Zofia Krysik 2b
6. Natalia Chrobak 3d
7.Marianna Dzienisz 4d
8.Zuzanna Tokarzewska 4d
9. Zuzanna Posadzy 4e
10. Kajetan Stojek 2b
11. Jakub Antas 2c
12. Mateusz Gil 2c
13. Patryk Hyla 2c
14.Franciszek Marek 2c
15.Stanisław Uliński 3a
16. Adam Podskarbi 3b
17.Miłosz Sztubecki 3e
18. Kacper Zwierzchowski 3c
19.Jeremiasz Małaszyński 4a
20.Stanisław Andziak 4b
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!!

 

W dniach 04-07 lipca 2022 w Jerozolimie (Izrael) odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy U18 (Juniorów Młodszych). Aleksandra Suchenek, uczennica klasy 3b reprezentowała Polskę w biegu na 400m ppł. W eliminacjach Ola uzyskała czas 61,01s (3 miejsce w biegu), a w półfinale 61,11s (4 miejsce w biegu) i ostatecznie zajęła 9 miejsce.
W kolejnym tygodniu w dniach 15-17 lipca 2022 w Bielsku-Białej odbyły się 54. PZLA Mistrzostwa Polski U18 w Lekkiej Atletyce. Ola została Mistrzynią Polski Juniorów Młodszych w swojej koronnej konkurencji 400m ppł uzyskując w finale czas 60,42s (w eliminacjach 62,46s).
Ola jest podopieczną trenera Piotra Balcerzaka i na co dzień trenuje w OKS Skra Warszawa.

STYPENDIA SZKÓŁ ZJEDNOCZONEGO ŚWIATA

Nasze liceum dołączyło do elitarnego grona szkół Polski i świata, które mają wśród swoich uczniów stypendystów UWC, czyli Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata. Pod koniec lipca br. podczas zjazdu społeczności UWC uroczyście wręczono nominacje stypendialne 9 stypendystom z Polski, wśród nich Zosi Marjańskiej z naszej szkoły. Zosia jedzie na stypendium do Robert Bosch College we Fryburgu. Wielkie gratulacje!
Pozostali stypendyści wybrali jako miejsca realizacji stypendium Singapur, Tanzanię, Włochy, Bośnię i Hercegowinę, Hongkong, Armenię, Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię.
Zachęcamy naszych uczniów do korzystania z możliwości udziału w konkursach o stypendia.

3 czerwca - uczniowie klasy 1B (matematyczno-geograficznej) w składzie:
Zofia Chojnacka,
Karol Dybała,
Julia Tartas,
Oliwia Topa,
Mateusz Zagrobelny
zajęli III miejsce w Festiwalu Nauki "Szlachetne zdrowie" o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ochota

W dniach 21-22 maja 2022 na stadionie AWF Warszawa odbyły się Otwarte Mistrzostwa Warszawy U18 i U20, których organizatorem był Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Aleksandra Suchenek, uczennica klasy 2b, podopieczna trenera Piotra Balcerzaka, reprezentująca OKS Skra Warszawa, startowała w konkurencji 400m ppł K U18. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, wiał bardzo silny wiatr, Ola ustanowiła nowy rekord życiowy 61,53s PB i zdobyła złoty medal oraz tytuł Mistrzyni Warszawy juniorek młodszych.

26 kwietnia nasze uczennice powtórzyły wyczyn chłopców na zawodach WOM w piłce nożnej zdobywając III m-ce.
Naszą szkołę reprezentowały:
Rozalia Zawora 3a4
Ola Emmel 3e4
Marta Różańska 3e4
Martyna Stankiewicz
Zuzia Tokarzewska 3d4
Krzysia Gąsiorowska 3a3
Ola Kłos 1c
Małgosia Judycka 3b4
Marysia Krzyszkowska 1e
Ania Bednarczyk 3a3
Gratulacje!!!


21 kwietnia nasi uczniowie pod czujnym trenerskim okiem Janka Zborowskiego z klasy 3b4 w składzie:
Wojtek Marczewski 3b4
Staś Andziak 3b4
Daniel Zawadzki 3b4
Staś Met 3b4
Jędrzej Miler 3b4
Mateusz Kawczyński 2b
Paweł Kuźniak 2b
Maciek Marzec 2b
Łukasz Suchołbiak 3c3
Wiktor Paprocki 3c4
Filip Wojnarowicz 3a4
zdobyli III m-ce podczas zawodów WOM w piłce nożnej.
Gratulacje!!!

Uczennica klasy 2D - Lena Korycka - została finalistką XXXIV. Olimpiady Filozoficznej.

Zuzanna Tokarzewska - uczennica klasy 3D - uzyskała tytuł finalisty Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

W związku z 100 rocznicą pierwszego posiedzenia Senatu RP w roku szkolnym 2021/2022 Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW we współpracy z Kancelarią Senatu zorganizował konkurs dla uczniów szkół średnich pod nazwą "Senat RP - jego rola i znaczenie w systemie politycznym Rzeczypospolitej Polskiej".
Dwóch uczniów naszej szkoły osiągnęło sukces.
Uczeń klasy 3a4 - Jerzy Eckert uzyskał tytuł Finalisty konkursu:" Senat Rzeczypospolitej Polskiej - jego rola i znaczenie w systemie politycznym Rzeczypospolitej Polskiej."
Uczeń klasy 3a4 - Franciszek Drewin uzyskał tytuł Laureata konkursu: "Senat Rzeczypospolitej Polskiej - jego rola i znaczenie w systemie politycznym Rzeczypospolitej Polskiej".

Natalia Pichnej z klasy 3b4 została finalistką XX Olimpiady Znajomości Afryki.

Zosia Marjańska z klasy 3b4 zdobyła tytuł laureata XXXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Franciszek Drewin uczeń klasy 3a4 -  uzyskał tytuł Laureata Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym.

W dniach 11-13 lutego 2021 w Rzeszowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20, których organizatorem był Polski Związek Lekkiej Atletyki. Aleksandra Suchenek, uczennica klasy 2b, podopieczna trenera Piotra Balcerzaka, reprezentująca OKS Skra Warszawa startowała w konkurencji 300m K U18. W sobotę Ola wygrała swój bieg eliminacyjny oraz całe eliminacje z czasem 40,57s. W finale, który odbył się w niedzielę, pobiegła jeszcze szybciej 40,10s i zdobyła złoty medal oraz tytuł halowej mistrzyni Polski juniorek młodszych.

Nasza wspaniała i niezawodna drużyna w składzie Jerzy Eckert, Mateusz Bujnowski oraz Michał Zieliński zdobyli złoty medal w Wojewódzkich rozgrywkach Olimpiady Młodzieży w badmintonie. Wielki sukces i gratulacje dla chłopaków!

Nasi uczniowie w składzie Jerzy Eckert ,Mateusz Bujnowski oraz Michał Zieliński zdobyli tytuł W-ce Mistrzów Warszawy w badmintonie podczas rozgrywek Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
Gratulacje!!!

6 października na terenie AWF odbyły się zawody w biegach przełajowych w ramach LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów: 4 dziewczyny i 4 chłopców. Dziewczyny biegły na dystansie 1500m, a chłopcy 2000m. Wszyscy nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę i pobiegli na miarę swoich możliwości.
Najlepiej pobiegł Stanisław Andziak, który zajął I miejsce w biegu na 2000m. Brawo Stachu i pozostali 🙂
Skład Słowaka:
1. Lena Formińska 1e
2.Amelia Knapik 2c
3.Maja Dzik 3b4
4.Zuzanna Tokarzewska 3d4
5. Stanisław Uliński 2a
6. Jeremiasz Małaszyński 3a4
7. Piotr Marciniak 3b3
8. Stanisław Andziak 3b4- Złoty medal!

3 października grupa naszych uczennic wzięła udział w wolontariacie podczas Biegnij Warszawo
1. Oliwia Sobolewska 1b
2. Lena Wysokińska 1d
3. Julia Zuzaniuk 1d
4. Amelia Knapik 2c
5. Michalina Hipnarowicz 3e4

Kolejny biegowy sukces uczniów Słowaka!
27 września odbyły się Mistrzostwa dzielnicy Ochota w sztafetowych biegach przełajowych. Reprezentacja naszej szkoły w klasyfikacji szkół średnich zajęła I miejsce w rywalizacji chłopców i II miejsce w rywalizacji dziewcząt.
Skład brązowych medalistek:
1. Zofia Krysik 1b
2. Oliwia Sobolewska 1b
3. Amelia Knapik 2c
4. Maja Dzik 3b4
5. Maria Napierała 3b4
6. Zuzanna Tokarzewska 3d4
7. Zuzanna Posadzy 3e4
Skład srebrnych medalistów:
1. Stanisław Uliński 2a
2. Krzesimir Biskupski 2c
3. Michał Nowakowski 2c
4. Jeremiasz Małaszyński 3a4
5. Szymon Zreda 3a4
6. Piotr Marciniak 3b3
7. Stanisław Andziak 3b4
rezerwowi : Patryk Hyla 1c i Michała Faszcza 2c
Wszystkim zawodnikom składam wielkie podziękowania za trud, wysiłek, ogromną wolę walki i niesamowity koleżeński doping. Szczególne uznanie należy się sztafecie męskiej za niesamowitą walkę o medalowe miejsce- brawo chłopaki i dziewczyny też 🙂
Zespół nauczycieli wychowania fizycznego.

Pierwsze sukcesy sportowe Słowaka!
27 września 2021 roku odbyły się pierwsze zawody sportowe w biegach przełajowych w ramach LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentanci naszego liceum dzielnie zmierzyli się z innymi szkołami z dzielnicy Ochota. Rywalizacja przebiegała osobno dla dziewcząt i chłopców. Dziewczyny miały za zadanie pokonanie dystansu 1500m , a chłopcy 2000m. W skład naszej reprezentacji weszły następujące uczennice i uczniowie:
1. Zofia Krysik 1b
2. Oliwia Sobolewska 1b
3. Sara Adam 1e
4. Lena Formińska 1e
5. Sonia Wąsak 1e
6. Zuzanna Sawicka 2a
7. Amelia Knapik 2c
8. Maja Dzik 3b4
9. Marianna Melnyk 3c3
10. Zuzanna Tokarzewska 3d4
11. Zuzanna Posadzy 3e4
12. Kajetan Strojek 1b
13. Patryk Hyla 1c
14. Stanisław Uliński 2a
15. Krzesimir Biskupski 2c
16. Michał Nowakowski 2c
17. Piotr Marciniak 3b3
18. Jeremiasz Małaszyński 3a4
19. Szymon Zreda 3a4
20. Stanisław Andziak 3b4
21. Bartek Bartnicki 3e4
Miejsce na podium zajęli:
1. Stanisław Andziak- złoty medal !
2. Piotr Marciniak- brązowy medal ! !
3. Maja Dzik – brązowy medal !
4. Amelia Knapik- brązowy medal !
Wszystkim uczniom składamy podziękowanie za godne reprezentowanie liceum!!!.
Czekamy jeszcze na podsumowanie wyników dla całej reprezentacji.
Ze sportowymi pozdrowieniami nauczyciele wychowania fizycznego.

24 września
NASI NAJLEPSI!
Na spotkaniu dyrektorów szkół podsumowującym maturę 2021 poinformowano, że w konkursie wyłaniającym najlepszych maturzystów „Matura na 100%” jest 6 laureatów z województwa mazowieckiego, a 26 z całej Polski, wśród nich MAKSYMILIAN KORNATOWSKI z naszej szkoły. Maksymilian nie tylko osiągnął wybitne wyniki maturalne, ale jest też laureatem dwóch olimpiad. Wśród 62 ogólnopolskich finalistów konkursu znalazł się także drugi nasz uczeń MICHAŁ GŁOWNIAK.
Maturę zdawało 273419 osób.
Jesteśmy dumni z tych osiągnięć i serdecznie gratulujemy naszym absolwentom!

W niedzielę 19 września 2021 w Białymstoku odbył się Finał Superligi PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski U20 w Lekkiej Atletyce. W zawodach tych wzięli udział uczniowie naszego liceum reprezentujący klub OKS Skra Warszawa.
Aleksandra Suchenek, uczennica klasy 2b, wystąpiła na 200m i uzyskała czas 25.73 (131 pkt) oraz w sztafecie 4x100m z czasem 50.15 (135 pkt).
Stanisław Andziak, uczeń klasy 3b4, pobiegł na 1500m uzyskując czas 4:08,31 (107 pkt).
Ostatecznie reprezentowana przez Olę i Staśka stołeczna Skra uzyskała 2549 pkt i wywalczyła brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski U20.

Zuzia Ostrowska z klasy 3b4 została Mistrzynią Świata w żeglarstwie w klasie Cadet w trakcie zawodów rozgrywanych w Riva del Garda we Włoszech w sierpniu.

14 sierpnia 2021 w czeskim Brnie odbył się lekkoatletyczny międzynarodowy Mecz U18 Czechy-Słowacja-Węgry-Polska, w którym zarówno w kategorii kobiet (239 pkt) jak i mężczyzn (226 pkt) złote medale zdobyli zawodnicy z Polski. W zawodach tych po raz pierwszy z orzełkiem na piersi wystartowała Aleksandra Suchenek, uczennica klasy 2b. Ola reprezentowała Polskę w biegu na 400m ppł i z czasem 61,98 zajęła 2 miejsce finiszując zaraz za inną naszą reprezentantką, co pozwoliło na wywalczenie kompletu punktów dla Polski w tej konkurencji.

W dniach 28-30 lipca 2021 na stadionie OSiR Włocławek odbyły się 53. PZLA Mistrzostwa Polski U18 w Lekkiej Atletyce. W zawodach tych wzięli udział uczniowie naszego liceum reprezentujący klub OKS Skra Warszawa.
Stanisław Andziak, uczeń klasy 3b4, zdobył brązowy medal na 1500m z czasem 4:05,54.
Aleksandra Suchenek, uczennica klasy 2b, zdobyła srebrny medal na 400m ppł z czasem 62,52 (w eliminacjach 62,12).

Wyróżnienie dla szkoły za zajęcie miejsca w rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii.

Udział w akcji "Razem na Święta" podziękowania od Ministra Edukacji Narodowej.

Udział uczniów w zajęciach realizowanych w ramach programu edukacyjnego "Kształtowanie przestrzeni" rok 2021 cykl  "Ja i przestrzeń".

Udział uczniów klas pierwszych w projekcie "Nastolatek w samorządzie".

W dniu 13 czerwca 2021 na stadionie AWF Warszawa odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mazowsza U18 i U20, których organizatorem był Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Aleksandra Suchenek, uczennica klasy 1b, reprezentująca OKS Skra Warszawa, zdobyła złoty medal i została Mistrzynią Mazowsza wśród juniorek młodszych (U18) w konkurencji 400m ppł ustanawiając nowy rekord życiowy 61,56s PB.

 

Zofia Marjańska uczennica klasy 2b4 uzyskała tytuł finalisty XVI Olimpiady Przedsiębiorczości.

W dniach 29-30 maja 2021 na stadionie AWF Warszawa odbyły się Otwarte Mistrzostwa Warszawy U18 i U20, których organizatorem był Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Aleksandra Suchenek, uczennica klasy 1b, reprezentująca OKS Skra Warszawa, okazała się najszybszą sprinterką wśród juniorek młodszych (U18) i zdobyła dwa złote medale ustanawiając nowe rekordy życiowe 12,47s PB na 100m oraz 25,77s PB na 200m.

Kwiecień

Tola Mielnik z klasy 3e (medialnej) zdobyła tytuł laureatki LI edycji Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Maksymilian Kornatowski z klasy 3d zdobył tytuł laureata LI edycji Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Tymoteusz Młot- Kaźmirowicz uczeń kl. 1a (prawno- medialnej) zajął II miejsce w Polsce, w zorganizowanym przez „Klub Lidera Rzeczypospolitej” ogólnopolskim konkursie upamiętniającym żołnierzy wyklętych (konkurs na film, esej lub wiersz) adresowanym do uczniów szkół średnich i studentów.

W dniach 12-14 lutego 2021 w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20, których organizatorem był Polski Związek Lekkiej Atletyki. Aleksandra Suchenek, uczennica klasy 1b, reprezentująca OKS Skra Warszawa startowała w konkurencji 300m K U18. W sobotę Ola wygrała swój bieg eliminacyjny z nowym rekordem życiowym 40,19s PB. W finale, który odbył się w niedzielę, pobiegła równie szybko 40,20s i zdobyła srebrny medal oraz tytuł halowej vice-mistrzyni Polski juniorek młodszych.

       

Maciej Lipski z klasy 2c3 został laureatem II miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energii Jądrowej - Nukleo. Konkurs realizowany był wspólnie przez Fundację FORUM ATOMOWE oraz Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w partnerstwie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Aleksandra Suchenek, uczennica klasy 1b, w tym roku szkolnym uzyskała znakomite wyniki w lekkoatletyce:

2020.10.10 Białystok Drużynowe Mistrzostwa Polski U20,
• 4 miejsce na 200m wynik 26,15s (123p)
• 2 miejsce w sztafecie 4x100m wynik: 48,50s (151p)
• 7 miejsce drużynowo (2472p)

2020.10.03 Warszawa Otwarte Mistrzostwa Warszawy U16
• 1 miejsce na 100m wynik 13,36s (eliminacje 13,21s)

2020.09.26-27 Słupsk Mistrzostwa Polski U16
• 3 miejsce na 200m ppł wynik 29,06s

2020.09.19 Ciechanów Mistrzostwa Mazowsza U16
• 1 miejsce na 200m ppł 29,41s

2020.09.12 Ciechanów Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 (woj. mazowieckie i woj. warmińsko-mazurskie)
• 2 miejsce na 100m wynik 12,86s (eliminacje 12,90s)
• 4 miejsce na 200m ppł 29,87s

6 października na odbyły się zawody w biegach przełajowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.  Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów:  Marta Chmielewska 3b. Maja Dzik 2b4, Stanisław Andziak 2b4, Błażej Wróblewski 1c. Wszyscy reprezentanci wykazali się ogromną walecznością i pokazali, że stać ICH na wiele. Marta zajęła 10 miejsce, Maja była na 6 miejscu w biegu na 1500m,a chłopaki Stasiek i Błażej  pokazali  swój kunszt sportowy. Błażej jest za srebrnym medalistą w biegu na 2km, zaś Stasiek zdobył złoty medal.  Gratulujemy i dziękujemy, że w tak pięknie i godnie Słowaka reprezentowali😀
02-04 października
Kolejny sukces sportowego Słowaka!
sztafety w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców zajęły III miejsca w rywalizacji szkół ochockich.
Wielkie gratulacje za wspaniałą sportową walkę składają nauczyciele wf i nie tylko...

26 września -

25 września - Maja Marczak jedną z 96 najlepszych polskich maturzystów spośród 259272 zdających egzamin, finalistka VII edycji Ogólnopolskiego Projektu "Matura na 100 procent"

22 września - pierwsze sukcesy sportowe Słowaka - 4 miejsca na podium zajęły:

Marta Chmielewska 3b - I miejsce w biegu na 1500m;
Maja dzik 2b4 - II miejsce w biegu na 1500m;
Stanisław Andziak 2b4 - I miejsce w biegu na 2000m;
Błażej Wróblewski 1c - III miejsce w biegu na 2000m;
Naszą szkołę reprezentowali również:
Amelia Knapik 1c, Marta Różańska 2e4, Zuzanna Posadzy 2e4, Zuzanna Tokarzewska 2d4, Bartosz Bartnicki 2e4, Michał Pogłód 3b, Jeremiasz Małaszyński 2a4 i Jan Sadownik 3c. Gratulujemy reprezentacji dziewcząt i chłopców w biegach przełajowych zajęcia I miejsc w rywalizacji szkół na terenie dzielnicy Ochota.

31.08 - 06.09 - 1 miejsce Falencik Zuzanna i Wołoszyn Maria, a 6 miejsce Guzy Zuzanna i Ciesielska Zofia w Krajowych Mistrzostwach IDO w grupie wiekowej Junior 2 w kategorii Disco Dance Duety

1 miejsce Stefaniuk Jakub i Wołoszyn Maria w Krajowych Mistrzostwach IDO w grupie wiekowej Junior 2 w kategorii Modern&Contemporary Duety

Czerwiec - zespół reprezentujący naszą szkołę w ogólnopolskim konkursie "Niesamowita Maszyna", organizowanym przez Politechnikę Białostocką, w składzie: Ewa Jędrzejewska, Julia Koszowska i Natalia Prokopiuk (z klasy 1c3) zajął II miejsce w finale i zdobył nagrodę o wartości 2000 zł.

Kwiecień - Maja Micińska z klasy medialnej- 1a3 została finalistką Turnieju Jednego Wiersza.

Izabella Adamiak z klasy 2d została finalistką XII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej.

Marta Żabicka i Aniela Gregorczuk z 3C - znalazły się w finale konkursu Młodego Concilium na temat Ja, Polska, Europa, świat - 2040 organizowanego przez Concilium Civitas i Związek Nauczycielstwa Polskiego. Praca konkursowa była esejem opisującym wyobrażenia młodych ludzi nt. kształtu rzeczywistości polskiej i globalnej w r. 2040.

Maksymilian Kornatowski, uczeń kl. II D, otrzymał tytuł finalisty XXXII Olimpiady Filozoficznej. W tym roku nie ma laureatów (z przeprowadzenia finału zrezygnowano), a finalistów wyłoniono po wielodniowej szczegółowej analizie prac z I. i II. etapu. Maks należy zatem do grona 149 najwybitniejszych młodych filozofów w Polsce.

Adam Gulczyński uczeń kl.3c w grze zespołowej paintball sportowy uzyskał V miejsce, zawody młodzieżowe światowe.

2 października odbyły się zawody Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Maja Dzik zajęła III miejsce w biegu na 1500m - brązowy medal, a Stanisław Andziak zajął V miejsce w biegu na 2000m.

26 września odbyły się zawody w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Zarówno sztafeta dziewcząt jak i chłopców zajęła III miejsce w dzielnicy.

23 września odbyły się zawody w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców.
1 miejsce w biegu na 1000m zdobyła Maja Dzik z kl. 1B4 - złoty medal;

1 miejsce w biegu na 3000m zdobył Stanisław Andziak z kl. 1B4 - złoty medal.

26.06 - Uczniowie naszej szkoły wygrali wyjazd do ECS w Gdańsku w konkursie "Weź zagłosuj", którego celem była promocja udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

28.05 - W Pałacu Prezydenckim odbyła się gala wręczenia dyplomów laureatom XIV Olimpiady Przedsiębiorczości. Laureatem tej edycji jest uczeń naszego liceum - Bartosz Mikosz. Laureat wraz z opiekunem Elżbietą Rutką-Wierzejską i dyrektorem szkoły Agatą Dowgird odebrał dyplom z rąk prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, rektora SGH oraz przewodniczącej podkomitetu naukowego Olimpiady Przedsiębiorczości. Serdeczne gratulacje!!!

19.04 - Zuzanna Maciaszek uzyskała tytuł Laureatki III edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.

15.04 - Bartosz Mikos uzyskał tytuł Finalisty XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

23-25.03 - Karolina Lenarcik zdobyła I miejsce Modern solo dz.16+ Krajowe Mistrzostwa.

18-19.03 - Uczennice naszej szkoły po zaciętych bojach z LO CLX i ZS nr 4 zdobyły II miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Ochota w piłce nożnej.

16.03 - Wiktoria Chylińska brała udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów Taekwon-do ITF zajmując I i III miejsca.

04-08.03 oraz 11-15.03 - Odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Ochota w piłce siatkowej. Nasze uczennice zajęły II miejsce pokonując LO CLX, ZS4, LOXIX, LO XLVIII. Chłopcy zajęli III miejsce.

05.12 - Nasza szkoła zajęła III miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych dzielnicy Ochota LI Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Otrzymaliśmy puchar. Gratulacje dla zawodników i nauczycieli wf naszego liceum!

15.11 - Odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Ślady Niepodległości" organizowanego przez Dom Spotkań z Historią. Doceniono czwórkę uczniów z naszej szkoły - Monika Maliszewska (2B) oraz Kacper Rosłoński (2E) otrzymali wyróżnienie, a Mabell Kowalewska (2E) i Katarzyna Kwiatkowska (2C) nagrodę główną. Ich fotoreportaże szczególnie zainteresowały jury, dzięki czemu dostali propozycję w całości opłaconego przez organizatorów trzydniowego wyjazdu do Wilna. Nic jednak by się nie udało, gdyby nie nieoceniona pomoc pani Małgorzaty Malczyk, która pomogła im zgłosić się do konkursu i przez cały czas wspierała ich pomysły. Bardzo pomogły również rady pani Ireny Krawczyk, dzięki którym prace spełniały wszystkie wymogi merytoryczne.

10.11 – Wiktoria Chylińska zajęła I miejsce w konkurencji indywidualnych technik specjalnych kobiet w kategorii Juniorów.

01.10 – Odbyły się zawody w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Dziewczęta rywalizowały na dystansach 1000 m i 2000 m, a chłopcy na 1500 m i 3000 m. Uczniowie, którzy zajęli miejsce w pierwszej dziesiątce na poszczególnych dystansach zakwalifikowali się do reprezentacji Dzielnicy Ochota na finały Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

W klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Dzielnicy w kategorii dziewcząt tradycyjnie wygrała nasza szkoła, zaś chłopcy uplasowali się na trzecim miejscu. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zawodach dziękujemy za włożony wysiłek i godne reprezentowanie barw naszego liceum.

27.09 - Na obiektach sportowych RKS „ SKRA” odbyły się zawody w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Każda drużyna składała się z 10 zawodniczek i 10 zawodników. Dystans sztafety żeńskiej to 10x 800m, a męskiej to 10x1000m. Zarówno sztafety dziewcząt jak i chłopców uplasowały się na II miejscu w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych w dzielnicy Ochota. Wielki gratulacje i podziękowania dla wszystkich zawodników biorących udział w rywalizacji.

09.06 - Daria Górniewska brała udział w VI Warszawskim Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej "FrankoFonia 2018".

04.06 - Karolina Lenarcik zajęła 2 miejsce w krajowych Mistrzostwach IDO w kategorii Show Dance Solo female.

20.05 - Karolina Lenarcik zajęła 3 miejsce w kategorii Jazz Dance Solo female.

17.05 - Uczniowie klasy 1b: Aleksandra Marczak, Oliwia Wielgus i Patryk Świech uzyskali tytuł finalisty w Olimpiadzie "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".

21.04 - Wiktoria Chylińska zajęła I, II i III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Taekwon-Do.

14.04 - Marta Fijałkowska (uczennica klasy 2d) otrzymała tytuł finalistki XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

07.04 - Uczennica klasy 3B Aleksandra Strąk została LAUREATKĄ Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.

Katarzyna Bortniczuk uzyskała tytuł finalisty XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej.

06.04 - Julia Falińska uczennica klasy IIIc została V-ce Mistrzynią Świata Juniorów w szermierce.

27.03 - Hanna Skawska uczennica klasy 2d jest finalistką Olimpiady Lingwistyki matematycznej.

Wśród 520 uczestników półfinału z całej Polski zajęła drugie miejsce zdobywając 80 punktów (pierwsze miejsce - 84 punkty, trzecie - 74 punkty)

25.03 - Karolina Lenarcik zajęła I miejsce w krajowych Mistrzostwach Modern solo dz.16+.

24.03 - Dominika Olszewska uczennica klasy 2f zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski w Tanecznych Mistrzostwach Polski IDO.

17.03 - Julia Falińska zajęła I miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, szpada kobiet.

Wiktoria Chylińska zajęła I miejsce w konkurencji indywidualnych walk kobiet do 65 kg.

22.02 - Drużyna dziewcząt wywalczyła III miejsce w Dzielnicowych zawodach siatkarskich.

20.01 - Julia Falińska zajęła II miejsce w II Pucharze Polski Juniorów w szpadzie kobiet.

II miejsce LI Warszawska Olimpiada Młodzieży Mistrzostwa Dzielnicy Ochota w koszykówce dziewcząt

Nasza szkoła zajęła I miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych w ramach L Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na szczeblu dzielnicy.

Gratulacje dla wszystkich szkolnych sportowców i ich nauczycieli!

25.11 - Wiktoria Chylińska zajęła I miejsce w konkurencji indywidualnych walk kobiet w kategorii Junior.

11 - Aneta Szymańska z klasy 3f otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

27.10 - II miejsce w piłce ręcznej dziewcząt Mistrzostwa Dzielnicy Ochota.

21.10 - Wiktoria Chylińska zdobyła zaszczytne miejsca w Mistrzostwach Warszawy Juniorów Młodszych w Taekwondo.

25.09 - Joanna Trzcińska - I miejsce w biegu przełajowym na 2000m LI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży Mistrzostwa Dzielnicy Ochota.

Maja Konopka - III miejsce w biegu przełajowym na 2000m LI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży Mistrzostwa Dzielnicy Ochota.

23.09 - Na terenie Parku Szczęśliwickiego w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Ochota w Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych dziewczęta rywalizowały na dystansach 1000 m i 2000 m a chłopcy na 1500 m i 3000 m. Uczniowie, którzy zajęli miejsce w pierwszej dziesiątce na poszczególnych dystansach zakwalifikowali się do reprezentacji Dzielnicy Ochota na finały Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się 5 października na terenie Akademii Wychowania Fizycznego. W klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Dzielnicy w kategorii dziewcząt tradycyjnie wygrała nasza szkoła, zaś chłopcy uplasowali się na szóstym miejscu. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zawodach dziękujemy za włożony wysiłek i godne reprezentowanie barw naszego liceum.

09.06.2018 - Daria Górniewska - udział w VI Warszawskim Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej "FrankoFonia 2018".

04.06.2018 - Karolina Lenarcik - II miejsce w krajowych Mistrzostwach IDO w kategorii Show Dance Solo Female.

20.05.2018 - Karolina Lenarcik - III miejsce w kategorii Jazz Dance Solo Female.

17.05.2018 - Aleksandra Marczak, Oliwia Wielgus, Patryk Świech (kl. I B) - uzyskanie tytułu finalistów w Olimpiadzie "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".

21.04.2018 - Wiktoria Chylińska - I, II i III miejsca w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Taekwon-Do.

14.04.2018 - Marta Fijałkowska (kl. II D) - uzyskanie tytułu finalistki XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

07.04.2018 - Aleksandra Strąk (kl. III B) - uzyskanie tytułu Laureata Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.

Katarzyna Bortniczuk - uzyskanie tytułu finalisty XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej.

06.04.2018 - Julia Falińska (kl. III C) - zdobycie wicemistrzostwa Mistrzostwa Świata Juniorów w szermierce.

27.03.2018 - Hanna Skawska (kl. II D) - uzyskanie tytułu finalistki Olimpiady Lingwistyki matematycznej. Wśród 520 uczestników półfinału z całej Polski zajęła II miejsce zdobywając 80 punktów (I miejsce - 84
punkty, III miejsce - 74 punkty).

25.03.2018 - Karolina Lenarcik - I miejsce w krajowych Mistrzostwach Modern Solo (dz. 16+).

24.03.2018 - Dominika Olszewska (kl. II F) - tytuł wicemistrzyni Polski w Tanecznych Mistrzostwach Polski IDO.

17.03.2018 - Julia Falińska - I miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży (szpada kobiet).
Wiktoria Chylińska - I miejsce w w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży (indywidualne walki kobiet - kat. do 65 kg).

22.02.2018 - Drużyna dziewcząt - III miejsce w Dzielnicowych zawodach siatkarskich.

20.01.2018 - Julia Falińska - II miejsce w II Pucharze Polski Juniorów (szpada kobiet).

Drużyna dziewcząt - II miejsce w L Warszawska Olimpiada Młodzieży Mistrzostwa Dzielnicy Ochota w koszykówce.

Nasza szkoła zajęła I miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych w ramach L Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na szczeblu dzielnicy.

25.11.2017 - Wiktoria Chylińska - I miejsce w konkurencji indywidualnych walk kobiet (kat. Junior).

11.2017 - Aneta Szymańska (kl. III F) - uzyskanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

27.10.2017 - Drużyna dziewcząt - II miejsce w piłce ręcznej w Mistrzostwach Dzielnicy Ochota.

21.10.2017 - Wiktoria Chylińska - I, II i III miejsca oraz tytuł najlepszej zawodniczki w Mistrzostwach Warszawy Juniorów Młodszych w Taekwondo.

25.09.2017 - Joanna Trzcińska - I miejsce w biegu przełajowym na 2000m LI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży Mistrzostwa Dzielnicy Ochota.

Maja Konopka - III miejsce w biegu przełajowym na 2000m LI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży Mistrzostwa Dzielnicy Ochota.

23.09.2017 - Na terenie Parku Szczęśliwickiego w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Ochota w Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych dziewczęta rywalizowały na dystansach 1000 m i 2000 m a chłopcy na 1500 m i 3000 m. Uczniowie, którzy zajęli miejsce w pierwszej dziesiątce na poszczególnych dystansach zakwalifikowali się do reprezentacji Dzielnicy Ochota na finały Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się 5 października na terenie Akademii Wychowania Fizycznego. W klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Dzielnicy w kategorii dziewcząt tradycyjnie wygrała nasza szkoła, zaś chłopcy uplasowali się na szóstym miejscu. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zawodach dziękujemy za włożony wysiłek i godne reprezentowanie barw naszego liceum.

 • 1000m dziewcząt (zdobyte miejsce): Julia Falińska (6), Oliwia Zastawny (8), Anna Gierach (10), Anna Linkiewicz (11), Dominika Lubaszka (12).
 • 2000m dziewcząt (zdobyte miejsce): Joanna Trzcińska (1), Maja Konopka (3), Agnieszka Janik (4), Weronika Lalewicz (8), Agnieszka Sadowska (9), Sylwia Dobkowska (10), Krystyna Mordzińska (12).
 • 1500m chłopców (zdobyte miejsce): Mateusz Powroźnik (7), Mateusz Frączak (17), Mikołaj Macioszek (19), Grzegorz Zawada (24), Krzysztof Kozłowski (30), Radosław Sieczka (32), Sebastian Szwarc (33), Arpad Micor (38), Szymon Woźniak (39).
 • 3000m chłopców (zdobyte miejsce): Piotr Okrasa (10), Tomasz Sokołowski (10).

26-27.05.2017 - Maria Moździerzewska (2e) i Julia Gluźniewicz (3c) zajęły I miejsca na międzynarodowym festiwalu artystycznym Theatrum Mundi, który odbywał się w mieście Arad w Rumunii. Wystawiały prace w kategoriach "Fotografia" i "Sztuki plastyczne", a tematem przewodnim było hasło "The Knowledge".

07.04.2017 - Zuzanna Ziętek z klasy dziennikarskiej (medialnej) 2e została Laureatką XXIX Konkursu - Festiwalu Poezji Współczesnej w XIV LO im. S. Staszica.

03.2017 - Julia Falińska zajęła III miejsce, Mistrzostwa Europy Juniorów w Szpadzie Kobiet.

Julia Wróbel uzyskała III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Literatury Polskiej w Językach Obcych w kategorii język francuski.

18-19.03.2017 - Bartosz Stachecki został laureatem Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

18.03.2017 - Wiktoria Chylińska zajęła I miejsce - walki kobiet do 60 kg, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Taekwondo Dzieci i II miejsce - układy kobiet Kup, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Taekwondo Dzieci.

01-03.03.2017 - Odbyły się dzielnicowe rozgrywki w piłce siatkowej dziewcząt. Mecze odbywały się na obiekcie sportowym przy Liceum Staszica i rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Reprezentacja naszego liceum zmierzyła się z trzema drużynami: z zespołem XLVIII LO im E. Dembowskiego, z ZSE nr 4 im. E. Kwiatkowskiego i XXI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja. Wszystkie spotkania reprezentacja VII LO wygrała 2:0, i zajęła I miejsce w dzielnicy, tym samym awansowała do finałów L Warszawskiej Olimpiady Młodzieży i będzie reprezentowała dzielnicę Ochota w dalszych rozgrywkach.

W skład naszej reprezentacji wchodzą następujące uczennice: Agata Ostrowska kl. 3f - kapitan zespołu, Sylwia Ciarka kl. 3f, Magdalena Chłystek kl. 3b, Zuzanna Kostecka kl. 3b, Anna Tokarzewska kl. 3b, Katarzyna Grabowska kl. 2e, Helena Nojszewska kl. 2e, Maria Klekowicz kl. 1f, Patrycja Leszczyńska kl. 1f.

15.12.2016 - nasza szkoła zajęła I miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych dzielnicy Ochota XLIX Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Otrzymaliśmy puchar, została też wyróżniona nauczycielka wychowania fizycznego p. Katarzyna Drabot.

Gratulacje dla zawodników i nauczycieli wf naszego liceum!

12.12.2016 - I miejsce w L Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży Mistrzostwa Dzielnicy Ochota w koszykówce.

27.11.2016 - Wiktoria Chylińska zajęła I miejsce w konkurencji indywidualnych układów kobiet cup w Mistrzostwach Warszawy Juniorów w Taekwondo ITF.

Daria Brzostowicz zajęła II miejsce, 41 Międzynarodowy Festiwal Tańca Nowoczesnego w kategorii Disco Dance Solo powyżej lat 15.

10.2016 - Aneta Szymańska otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

23.10.2016 - Julia Falińska zajęła VIII miejsce II Puchar Polski Juniorów w szpadzie kobiet.

04.10.2016 - 50 WARSZAWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

We wtorek 4 października przy chłodnej i bardzo wietrznej pogodzie, na terenach wyścigów konnych zlokalizowanych na warszawskim Służewcu odbyły się finały 50 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych. W trwających wiele godzin zawodach uczestniczyli najlepsi biegacze ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych ze wszystkich dzielnic Warszawy. Ochotę reprezentowali uczniowie, którzy zajęli miejsce w pierwszej dziesiątce podczas rozgrywanych 27 września Mistrzostw Dzielnicy. Prawo startu w zawodach finałowych na Służewcu wywalczyło 8 dziewcząt i 3 chłopców z naszej szkoły. Jak co roku byliśmy pod tym względem najliczniejszą drużyną z Ochoty. Niestety po raz kolejny powtórzyła się sytuacja, że do tych najważniejszych zawodów nasza reprezentacja przystąpiła osłabiona brakiem kilkorga uczniów, którzy wywalczyli sobie prawo startu. Złożyły się na to: wyjazd trzecioklasistów na pielgrzymkę do Częstochowy, zachorowania, kontuzje i inne wypadki losowe.

Na Służewcu, gdzie w sezonie wiosenno-letnim rozgrywane są wyścigi konne, w każdym z rozgrywanych biegów prawo startu miało 140 uczniów ze wszystkich dzielnic Warszawy. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali w biegach na 4 dystansach (1000 m i 2000 m dla dziewcząt oraz 1500 m i 3000 m dla chłopców). Nasze dziewczęta w klasyfikacji drużynowej szkół wywalczyły 6 miejsce, zaś drużyna chłopców uplasowała się na 20 pozycji w Warszawie. Pozostaje „gdybanie” co by było, gdybyśmy wystartowali w pełnym składzie ? A jest czego żałować, bo dziewczętom do medalu zabrakło bardzo niewiele. Pomimo uczucia niedosytu z wyników drużynowych bardzo cieszymy się ze startów indywidualnych, gdzie kilkoro naszych uczniów plasowało się na wysokich pozycjach.

Najlepszy występ zanotowali:

 • JOANNA TRZCIŃSKA z klasy 2F – 2 miejsce zdobywając srebrny medal w biegu na 2000 m
 • JAKUB OLBORSKI z klasy 1E – 11 miejsce w biegu na 1500 m
 • SYLWIA CIARKA z klasy 3F – 12 miejsce w biegu na 2000 m

Uczniom, którzy wzięli udział w zawodach dziękujemy za włożony wysiłek i godne reprezentowanie barw VII Liceum Ogólnokształcącego. Wyrazy uznania dla tych, którzy w ostatniej chwili zastąpili swoich kolegów i koleżanki, którzy nie mogli wziąć udziału w zawodach. Reprezentacją szkoły opiekowali się nauczyciele wychowania fizycznego: Grzegorz Adamczyk i Katarzyna Drabot. Jednocześnie niezmiennie nasze zdumienie budzi fakt, że w sytuacji kiedy wszyscy startujący biegali z elektronicznymi czipami automatycznie ustalającymi kolejność na mecie, Szkolny Związek Sportowy potrzebował aż 45 dni na opublikowanie wyników oficjalnych.

1000 m – dziewczęta (bieg ukończyło 112 dziewcząt):

 • 58 miejsce - Julia Falińska, klasa 2C
 • 62 miejsce - Weronika Lubaszka, klasa 1D

2000 m – dziewczęta (bieg ukończyło 86 dziewcząt):

 • 2 miejsce - Joanna Trzcińska, klasa 2F
 • 12 miejsce - Sylwia Ciarka, klasa 3F
 • 19 miejsce - Weronika Skoczylas, klasa 2D
 • 31 miejsce - Aleksandra Maron, klasa 2D
 • 58 miejsce - Agata Ostrowska, klasa 3F

1500 m – chłopcy (bieg ukończyło 126 chłopców:

 • 11 miejsce - Jakub Olborski, klasa 1E
 • 24 miejsce - Mateusz Powroźnik, klasa 2A

3000 m – chłopcy (bieg ukończyło 107 chłopców):

 • 73 miejsce - Szymon Czyżmański, klasa 3E

10.2016 - ANNA GIERACH (klasa 1f) i KAROLINA LENARCIK (klasa 1d) uczestniczyły w Tanecznych Mistrzostwach Świata IDO i zdobyły tytuł wicemistrzyń w kategorii formacji modern.

27.09.2016 - „SŁOWAK” RZĄDZI NA OCHOCIE - MISTRZOSTWA DZIELNICY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

We wtorek 27 września na terenach R.K.S. „SKRA” Warszawa odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Ochota w Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych dziewczęta rywalizowały na dystansach 1000 m i 2000 m a chłopcy na 1500 m i 3000 m. Uczniowie, którzy zajęli miejsce w pierwszej dziesiątce na poszczególnych dystansach zakwalifikowali się do reprezentacji Dzielnicy Ochota na finały „50” Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się 4 października na terenie wyścigów konnych na Służewcu. Do klasyfikacji drużynowej liczyła się suma punktów zdobyta przez uczniów danej szkoły na wszystkich dystansach. W kategorii dziewcząt tradycyjnie wygrała nasza szkoła, zaś chłopcy uplasowali się na drugim miejscu. Również indywidualnie kilkoro naszych uczniów zameldowało się na podium (wyniki poniżej). Na zgromadzonych widzach duże wrażenie pozostawił bieg na 2000 m. dziewcząt, w którym uczennica klasy 2F Joanna Trzcińska wygrała z przewagą ponad 100 m nad swoimi rywalkami a w pierwszej dziesiątce na mecie było aż 7 uczennic z naszej szkoły. Wśród chłopców Jakub Olborski z klasy 1E po udanym finiszu zameldował się na drugim miejscu na 1500 m. Miło było patrzeć na uczniów „Słowaka” stających na podium i odbierających dyplomy dla najlepszych. W zawodach dzielnicowych reprezentowało nas 29 uczniów (12 dziewcząt i 17 chłopców) z czego 11 osób (8 dziewcząt i 3 chłopców) wywalczyło awans do reprezentacji Ochoty w Finałach „50” Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zawodach dziękujemy za wysiłek włożony w reprezentowanie barw naszego liceum, a tym którzy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce, życzymy powodzenia w zawodach wojewódzkich. Reprezentacją szkoły opiekowali się nauczyciele wychowania fizycznego: Grzegorz Adamczyk i Katarzyna Drabot.

1000 m – dziewczęta:

 • 7 miejsce - Patrycja Zabiegła
 • 9 miejsce - Julia Falińska
 • 11 miejsce - Dominika Sowa
 • 12 miejsce - Dominika Lubaszka
 • 16 miejsce - Karolina Jaszczuk

2000 m – dziewczęta:

 • 1 miejsce - Joanna Trzcińska
 • 3 miejsce - Angelika Piechota
 • 4 miejsce - Karolina Kołodziejczyk
 • 5 miejsce - Sylwia Ciarka
 • 6 miejsce - Aleksandra Maron
 • 7 miejsce - Weronika Skoczylas
 • 12 miejsce - Agata Ostrowska

1500 m – chłopcy:

 • 2 miejsce - Jakub Olborski
 • 6 miejsce - Mateusz Powroźnik
 • 16 miejsce - Michał Pruszyński
 • 17 miejsce - Jakub Wiszniewski
 • 27 miejsce - Robert Dybczyński
 • 29 miejsce - Michał Bryk
 • 37 miejsce - Kacper Centka
 • 44 miejsce - Michał Żarnowiecki

3000 m – chłopcy:

 • 3 miejsce - Jerzy Czarnecki
 • 12 miejsce - Szymon Czyżmański
 • 15 miejsce - Konstanty Mrozowski
 • 19 miejsce - Krzysztof Jagoda
 • 20 miejsce - Arpad Micor
 • 21 miejsce - Grzegorz Cebula
 • 22 miejsce - Szymon Woźniak
 • 23 miejsce - Patryk Siejka
 • 24 miejsce - Kazimierz Kirejczyk

I MIEJSCE W KLASYFIKACJI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W DZIELNICY OCHOTA

Jak każdego roku nasze liceum bierze aktywny udział w rywalizacji sportowej pomiędzy szkołami ponadgimnazjalnymi w dzielnicy Ochota, ale również reprezentuje dzielnicę w rozgrywkach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W ubiegłym roku szkolnym wystąpiliśmy we wszystkich rodzajach zawodów począwszy od indywidualnej rywalizacji-biegi przełajowe poprzez koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę, a skończywszy na piłce nożnej.

Podsumowanie Mistrzostw Dzielnicy Ochota Szkół Ponadgimnazjalnych w dyscyplinach objętych XLIX WOM w roku szkolnym 2015/16.

 • Biegi przełajowe dz. - I miejsce 10 pkt
 • Biegi przełajowe ch. - III miejsce 5 pkt
 • Koszykówka dz. - III miejsce 5 pkt
 • Koszykówka ch. - I miejsce 10 pkt
 • Piłka ręczna dz. - II miejsce 7 pkt
 • Piłka ręczna ch. III miejsce 5 pkt
 • Siatkówka dz. - I miejsce 10 pkt
 • Siatkówka ch. - II miejsce 7 pkt
 • Piłka nożna ch. - V miejsce 1 pkt

Łącznie zdobyliśmy 60 pkt i uplasowaliśmy się na I miejscu, II miejsce przypadło ZSNR 4 (49 pkt), a III miejsce zajęło XLVIII LO (45 pkt).

Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za udział, sportową rywalizację, zaangażowanie i liczymy, że ten rok będzie równie owocny i bogaty w zdobywaniu przez Was medali.

Szkoła zdobyła tytuł: Szkoła MiNI Akademii Matematyki.

23.04.2016 - Małgorzata Jarosz zajęła 3 miejsce, a Julia Wróbel zdobyła wyróżnienie w XIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej \"Witaj majowa jutrzenko\" dla uczczenia 1050 rocznicy Chrztu Polski.

12.04.2016 - Katarzyna Kalata z kl. 3e została Finalistką XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

12.03.2016 - Katarzyna Wielondek została Finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego.

05.03.2016 - Katarzyna Kalata z kl. 3e (wiedzy o mediach) przeszła do ostatniego etapu Olimpiady Języka Polskiego.

24.02.2016 - I miejsce Mistrzostwa dzielnicy w piłce siatkowej dziewcząt.

Rok rocznie w dzielnicy Ochota odbywają się mistrzostwa w piłce siatkowej dziewcząt. W dniach 22.02.2016 oraz 24.02.2016 w hali sportowej przy XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica zmierzyły się drużyny VII LO im. Juliusza Słowackiego, Zespołu Szkół

Ekonomicznych nr 4 oraz XLVIII LO im. Edwarda Dembowskiego. „Słowak” w składzie: Natalia Wojtkowska 1a, Joanna Czarnocka 1b, Kinga Maj 1b, Julia Brzozowska 1b, Katarzyna Grabowska 1e, Sylwia Dobkowska 1d, Weronika Choroś 2e, Agata Ostrowska 2f, Patrycja Hulalka 3a, Marta Trębacka 3a.

Pod wodzą p. Katarzyny Drabot wygrał oba mecze. Z XLVIII wynikiem 2:0 oraz z ZSE nr 4 – 2:1. Warto wspomnieć, że jest to drugi z rzędu sukces VII LO. Jesteśmy dumni z naszych dziewcząt i trzymamy kciuki podczas rozgrywek WOM.

12.2015 - Katarzyna Wielondek otrzymała I nagrodę w Turnieju Jednego Wiersza za wiersz "Kupcy życia". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

29.12.2015 - Michał Gawryś zakwalifikował się do 2 stopnia LXV Olimpiady Fizycznej.

15.12.2015 - Michał Warzec zajął I miejsce w konkursie Polacy z wyboru. Rodziny pochodzenia niemieckiego w Warszawie w XIX i XX wieku.

Inga Jakacka zajęła I miejsce w konkursie Polacy z wyboru. Rodziny pochodzenia niemieckiego w Warszawie w XIX i XX wieku.

Paulina Jasińska zajęła I miejsce w konkursie Polacy z wyboru. Rodziny pochodzenia niemieckiego w Warszawie w XIX i XX wieku.

12.12.2015 - Julia Falińska zajęła I miejsce w III Pucharze Polski Juniorów Młodszych w szpadzie dziewcząt w 2015 rok.

02.12.2015 - Marta Sak otrzymała nagrodę w kategorii literackiej - poezja w XIV konkursie dzielnicowym "Przyszłość spełnionych marzeń".

Marta Sak otrzymała nagrodę w kategorii literackiej - proza w XIV konkursie dzielnicowym "Przyszłość spełnionych marzeń".

Marta Sak otrzymała wyróżnienie w kategorii recytacja w XIV konkursie dzielnicowym "Przyszłość spełnionych marzeń".

Olga Januszewska otrzymała wyróżnienie w kategorii literackiej - poezja w XIV konkursie dzielnicowym "Przyszłość spełnionych marzeń".

Katarzyna Pietras otrzymała nagrodę w kategorii literackiej - poezja w XIV konkursie dzielnicowym "Przyszłość spełnionych marzeń".

Karolina Biernacka otrzymała wyróżnienie w kategorii wokalnej w XIV konkursie dzielnicowym "Przyszłość spełnionych marzeń"/

Małgorzata Steczkowska otrzymała wyróżnienie w kategorii literackiej - proza w XIV konkursie dzielnicowym "Przyszłość spełnionych marzeń".

Julia Wróbel otrzymała GRAND PRIX w kategorii recytacja w XIV konkursie dzielnicowym "Przyszłość spełnionych marzeń".

11.2015 - Katarzyna Cizio kl. 3c otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów.

07-10.11.2015 - Maria Kozłowska otrzymała Nagrodę Główną i Nagrodę II stopnia XX Jesiennego Turnieju Recytatorskiego "Romantycznie".

10.2015 - II miejsce w XIII Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej.

Podziękowanie dla uczniów za zaangażowanie i przeprowadzenie zbiórki na rzecz Pajacyka.

30.10.2015 - I miejsce w koszykówce chłopców XLX Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

25.10.2015 - Julia Falińska zajęła III miejsce w II Pucharze Polski Juniorów Młodszych w szpadzie kobiet w 2015 roku.

23.10.2015 - III miejsce w piłce ręcznej chłopców XLIX Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

16.10.2015 - II miejsce w piłce ręcznej dziewcząt XLIX Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

10.10.2015 - Julia Falińska zajęła VIII miejsce w II Pucharze Polski Juniorów Młodszych w szpadzie dziewcząt w 2015 roku.

06.10.2015 - XLIX WARSZAWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

We wtorek 6 października na terenach wyścigów konnych zlokalizowanych na warszawskim Służewcu odbyły się finały XLIX Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych w zawodach rywalizowali uczniowie, którzy wcześniej zakwalifikowali się do reprezentacji swoich dzielnic. Aby znaleźć się w reprezentacji Ochoty należało zająć miejsce w pierwszej dziesiątce podczas rozgrywanych 23 września Mistrzostw Dzielnicy. Prawo startu w zawodach finałowych na Służewcu wywalczyło 9 dziewcząt i 4 chłopców z naszej szkoły. Pod tym względem tradycyjnie byliśmy najliczniejszą drużyną z Ochoty. Do zawodów nasza drużyna przystąpiła osłabiona brakiem trzecioklasistów, którzy wyjechali na pielgrzymkę do Częstochowy. Nie oszczędziły nas również inne wypadki losowe w postaci zachorowań czy kontuzji. W miejsce uczniów, którzy nie mogli wystartować dokooptowaliśmy rezerwowych.

Przy chłodnej i wietrznej pogodzie, na terenach gdzie w sezonie rozgrywane są wyścigi konne, odbyły się biegi na 4 dystansach (1000 m i 2000 m dla dziewcząt oraz 1500 m i 3000 m dla chłopców). Znakomity występ odnotowały nasze dziewczęta, które w klasyfikacji drużynowej szkół wywalczyły 3 miejsce zdobywając brązowy medal Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. W klasyfikacji drużynowej chłopców uplasowaliśmy się na 19 pozycji.

Indywidualnie najlepszy występ zanotowali:

 • SYLWIA CIARKA - 3 miejsce zdobywając brązowy medal w biegu na 2000 m
 • JERZY CZARNECKI - 6 miejsce w biegu na 3000 m
 • JOANNA TRZCIŃSKA - 9 miejsce w biegu na 2000 m

Uczniom, którzy wzięli udział w zawodach dziękujemy za włożony wysiłek i godne reprezentowanie barw VII Liceum Ogólnokształcącego, a także za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery podczas dekoracji najlepszych zawodników (zwłaszcza naszych). Reprezentacją szkoły opiekowali się nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Drabot i Grzegorz Adamczyk.

1000 m – dziewczęta (bieg ukończyło 121 dziewcząt):

 • 52 miejsce - Weronika Skoczylas, klasa 1d
 • 55 miejsce - Aleksandra Maron, klasa 1d
 • 102 miejsce - Małgorzata Steczkowska, klasa 1a

2000 m – dziewczęta (bieg ukończyło 100 dziewcząt):

 • 3 miejsce - Sylwia Ciarka, klasa 2f
 • 9 miejsce - Joanna Trzcińska, klasa 1f
 • 30 miejsce - Maria Geszprych, klasa 2d
 • 67 miejsce - Agata Ostrowska, klasa 2f
 • 86 miejsce - Sylwia Dobkowska, klasa 1d
 • 87 miejsce - Agata Kowalska, klasa 2f

1500 m – chłopcy (bieg ukończyło 123 chłopców):

 • 45 miejsce - Mateusz Powroźnik, klasa 1a
 • 84 miejsce - Hubert Grochowski, klasa 2c

3000 m – chłopcy (bieg ukończyło 118 chłopców):

 • 6 miejsce - Jerzy Czarnecki, klasa 2f
 • 86 miejsce - Paweł Borkowski, klasa 2a

23.09.2015 - MISTRZOSTWA DZIELNICY OCHOTA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

W środę 23 września na terenach R.K.S. „SKRA” Warszawa odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Ochota w Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych dziewczęta rywalizowały na dystansach 1000 m i 2000 m a chłopcy na 1500 m i 3000 m. Uczniowie, którzy zajęli miejsce w pierwszej dziesiątce na poszczególnych dystansach zakwalifikowali się do reprezentacji Dzielnicy Ochota na finały XLIX Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się 6 października na terenie wyścigów konnych na Służewcu. W klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Dzielnicy w kategorii dziewcząt tradycyjnie wygrała nasza szkoła, zaś chłopcy uplasowali się na trzecim miejscu. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zawodach dziękujemy za włożony wysiłek i godne reprezentowanie barw naszego liceum. Reprezentacją szkoły opiekowali się nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Drabot i Grzegorz Adamczyk.

09.2015 - Troje uczniów z klas wiedzy o mediach-E, zostało zakwalifikowanych do funkcji jurorów w prestiżowym ogólnopolskim Festiwalu Up to 21. Są to: Katarzyna Dąbrowa, Mateusz Szewczyk i Szymon Czyżmański z kl. 2e. .

Filmy trojga uczniów - klas dziennikarskich (Wiktorii Marek-Ryś, Jakuba Janowskiego oraz Szymona Czyżmańskiego) - zakwalifikowały się do pokazów w 34. edycji ogólnopolskiego festiwalu filmowego Dozwolone do lat 21.

23.09.2015 - Katarzyna Cizio otrzymała nagrodę w kategorii grafika komputerowa.

06.2015 - Katarzyna Cizio kl. 2c została laureatką konkursu w kategorii grafika komputerowa przeglądu artystycznego z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego.

04.2015 - Maria Niedziałek otrzymała wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej,

Marta Sak - brała udział w finale Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej.

Krzysztof Chorąży drużynowo zajął 2. miejsce w 24. Finale Ogólnopolskiego Konkursu Odyseja Umysłu 2015.

25.04.2015 - Anna Chabiera została Finalistką II edycji Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej.

Jakub Czubaszek został wyróżnionym Finalistą II edycji Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej.

28.02.2015 - Maria Kozłowska zajęła I miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym im. Hanki Bielickiej "Radość Spod kapelusza".

23.02.2015 - Maria Kozłowska otrzymała nagrodę w Dzielnicowych Eliminacjach do LX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

16-19.02.2015 - I MIEJSCE W DZIELNICY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT.

W dniach 16-19 lutego odbyły się dzielnicowe rozgrywki w piłce siatkowej dziewcząt. Mecze odbywały się na obiekcie sportowym Technikum Kolejowego przy ulicy Szczęśliwickiej i rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Reprezentacja naszego liceum zmierzyła się z dwoma drużynami : z zespołem XLVIII LO im E. Dembowskiego i z ZSE nr 4 im. E. Kwiatkowskiego. Obydwa spotkania reprezentacja VII LO wygrała 2:0, zajęła I miejsce w dzielnicy, tym samym awansowała do finałów XLVIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży i będzie reprezentowała dzielnicę Ochota w dalszych rozgrywkach.

W skład naszej reprezentacji wchodzą następujące uczennice: Anna Motuk kl.3b- kapitan zespołu, Natalia Ambrosiewicz kl.3b, Agata Górska kl.3c, Agata Jaworska kl.3c, Patrycja Hulalka kl.2a, Marta Trębacka kl.2a, Adrianna Gałaj kl.2e, Paulina Jurczak kl.2e, Agnieszka Marjańska kl.1a, Magdalena Chłystek kl.1b, Anna Tokarzewska kl.1b.

Serdeczne gratuluję i życzę dalszych sportowych sukcesów - Katarzyna Drabot.

12.2014 - klasa Ia otrzymała certyfikat "Witaj w Drużynie Szlachetnej Paczki! Razem zmieniamy świat na lepsze".

11.2014- Zdobycie MISTRZOSTWA DZIELNICY OCHOTA w koszykówce chłopców.

Zdobycie I miejsca w biegach przełajowych w MISTRZOSTWACH DZIELNICY OCHOTA.

Zdobycie II miejsca w biegach przełajowych w MISTRZOSTWACH DZIELNICY OCHOTA.

Anna Chabiera - kl. 2e otrzymała nagrodę I w Turnieju jednego Wiersza za wiersz "Warszawa".

Maria Kozłowska zajęła I miejsce w XII Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej.

26.11.2014 - w XIII Konkursie Dzielnicowym "Przyszłość spełnionych marzeń" Ewelina Walczyna zdobyła wyróżnienie w kategorii fotograficznej, Marta Sak zdobyła wyróżnienie w kategorii literackiej - proza i Edyta Głowacka zdobyła wyróżnienie w kategorii recytatorskiej.

Katarzyna Kubasik zajęła III miejsce w VI edycji konkursu na najciekawszy komiks pod hasłem "Człowiek - najlepsza inwestycja".

14-16.11.2014 - odbył się 39. Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy dla młodzieży organizowany przez PTTK na Zamku Golubskim. W konkursie brali udział reprezentanci wszystkich województw w kraju. Już po raz trzeci reprezentantką województwa mazowieckiego była Katarzyna Wielondek uczennica naszego liceum. Program konkursu obejmował nie tylko zmagania mówców- uczestników, ale również inne atrakcje kulturalne jak: zwiedzanie okolicy, recital p. Szymona Zychowicza, a także zwiedzanie samego Zamku Golubskiego. Organizatorzy konkursu zadbali o miły pobyt wszystkich uczestników i gości, a szczególną opiekę roztoczył nad gośćmi duch mieszkającej tam niegdyś Anny Wazówny. Kasia Wielondek uczennica klasy 2f zaprezentowała swój temat dotyczący tradycji Jej rodzinnego miasteczka Łaskarzewa. Dla Kasi była to wspaniała okazja na rozwinięcie umiejętności oratorskich, ale także niezapomniana przygoda. Serdecznie gratulujemy Kasi udziału w konkursie i wspaniałego reprezentowania naszej szkoły.

09.10.2014 - WARSZAWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

W czwartek 09 października na terenach Hipodromu w podwarszawskiej Wesołej odbyły się finały XLVIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych w zawodach rywalizowali uczniowie, którzy wcześniej zakwalifikowali się do reprezentacji swoich dzielnic. Aby znaleźć się w reprezentacji Ochoty należało zająć miejsce w pierwszej dziesiątce podczas rozgrywanych dwa tygodnie wcześniej Mistrzostw Dzielnicy. Prawo startu na zawodach w Wesołej wywalczyło 12 dziewcząt i 4 chłopców z naszej szkoły. Pod tym względem byliśmy najliczniejszą drużyną na Ochocie. Przy tak dużej reprezentacji nie do uniknięcia są tzw. wypadki losowe uniemożliwiające start (wycieczki klasowe, choroby, itd.). Ostatecznie w dniu zawodów do startu zgłosiło się 11 dziewcząt i 4 chłopców.

Przy pięknej i słonecznej pogodzie, na znakomicie przygotowanej trasie, odbyły się biegi na 4 dystansach (1000 m i 2000 m dla dziewcząt oraz 1500 m i 3000 m dla chłopców). Znakomity występ odnotowały nasze dziewczęta, które w klasyfikacji drużynowej szkół wywalczyły srebrny medal Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Złoty medal był w zasięgu ręki, albowiem ze szkołą która zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej przegraliśmy zaledwie o 1 pkt. Nasz srebrny medal jest tym bardziej godny uznania, gdyż w klasyfikacji końcowej wyprzedziliśmy wiele Szkół Mistrzostwa Sportowego i Szkół Sportowych.

Duży sukces odniosła uczennica klasy 1F – SYLWIA CIARKA, która zajęła 1 miejsce zdobywając złoty medal w biegu na 2000 m. Jej dobra dyspozycja i zdecydowane zwycięstwo w Mistrzostwach Dzielnicy znalazło potwierdzenie na zawodach w Wesołej. Również tu wygrała bieg w pięknym stylu, sprawiając radość i niespodziankę całej drużynie. Przypomniały nam się, nie tak znowu odległe czasy, kiedy to dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego wchodzącej w skład VII LO dominowali w tych zawodach, niejednokrotnie zajmując wszystkie miejsca na podium i wygrywając „w cuglach” klasyfikację drużynową szkół.
Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zawodach dziękujemy za włożony wysiłek i godne reprezentowanie barw VII Liceum Ogólnokształcącego. Cieszy nas fakt, że dużą część drużyny szkolnej stanowiły dziewczęta i chłopcy z klas pierwszych. Możemy z nich mieć pociechę w biegach przełajowych jeszcze przez kolejne dwa lata. Reprezentacją szkoły opiekowali się nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Drabot i Grzegorz Adamczyk.

24.09.2014 - MISTRZOSTWA OCHOTY SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

Na terenach klubu R.K.S. „SKRA” Warszawa, przy pięknej i słonecznej pogodzie, odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy OCHOTA w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Dziewczęta rywalizowały na dystansach 1000 m i 2000 m, natomiast chłopcy walczyli na 1500 m i 3000 m. Celem rywalizacji było zajęcie jak najwyższej pozycji w klasyfikacji szkół w ramach Mistrzostw Dzielnicy. Ponadto uczniowie, którzy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce każdego dystansu, zakwalifikowali się do reprezentacji Ochoty na Finały XLVIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych. Tradycyjnie drużynową rywalizację w kategorii dziewcząt wygrała nasza szkoła, kwalifikując 12 osób do finałów WOM. Żeby być w zgodzie z prawdą należy dodać, że jeszcze nigdy nie przegraliśmy współzawodnictwa w kategorii dziewcząt. Występ chłopców był mniej okazały. Zajęli oni 2 miejsce drużynowo, a 4 osoby zakwalifikowały się do finałów WOM. Niewątpliwy wpływ na to miał fakt, że aż 11 z tych którzy zgłosili się do startu w przełajach, nie pojawiło się na zawodach. Reprezentacją szkoły opiekowali się nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Drabot i Grzegorz Adamczyk.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zawodach dziękujemy za włożony wysiłek i godne reprezentowanie barw VII Liceum Ogólnokształcącego. Życzymy powodzenia tym, którzy zakwalifikowali się do reprezentacji Ochoty na Finały XLVIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych, które odbędą się w Wesołej w dniu 09.10.2014 r.

03.06.2014 - Marta Gospodarczyk z IIE została Laureatką Konkursu Języka Angielskiego Gifted & Talented zajmując II miejsce. Konkurs był organizowany przez Instytut Kulturologii i Lingwistyki Antropocentrycznej Uniwersytetu Warszawskiego.

09.04.2014 - Marta Sak zdobyła II miejsce w Turnieju Recytatorskim "Mówidło".

07.04.2014 - Waleria Siekierzyńska z klasy 3D została laureatką Olimpiady Filozoficznej.

Adam Kopacki z klasy 3a i Jakub Rozdżestwieński z klasy 3d zostali finalistami Olimpiady Historycznej.

30.03.2014 - Anna Makoś została finalistką poezji śpiewanej XV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej.

26.03.2014 - Reprezentacja naszej szkoły zdobyła mistrzostwo Warszawy w siatkówce chłopców.

21.01.2014 - 21 stycznia reprezentacja dziewcząt naszego liceum w piłkę siatkową wyruszyła na pierwszy mecz, który odbył się w Kolejówce. Po długim przygotowywaniu się do wejścia na boisko, zaczęła się rozgrzewka. Wiadomo, że w jej trakcie można było nie żeby specjalnie, ale przez zwykłą nieuwagę krzywdę komuś zrobić, a dokładniej przeciwniczkom, ale reprezentacja VII, tak jak jej szkoła jest otwarta i przyjazna, więc nic takiego nie mogło mieć miejsca. Po usłyszeniu hasła: ,,Słowacki, hej!", który zastąpił: ,,Rany Julek" mecz się zaczął. Trener, czyli zawsze uśmiechnięta pani Katarzyna Drabot, wiedziała, że czegoś brakuje, a tym elementem okazał się mokry materiał, który redukował ślizganie się, Co ciekawe na dwa pierwsze mecze trzeba było o niego prosić organizatorów, a na ostatnim, czyli trzecim wiernie oczekiwał na przybycie dziewcząt ze Słowaka. Pierwsze rywalki zostały ograne bez trudu i dzięki temu nasze licealistki zbliżały się wielkimi krokami po złoto, od którego oddaliły się w kolejnym meczu z Dębowskim (23. 01) z przegraną 1:2, a na domiar złego taki sam wynik, oczywiście z wygraną dla Ekonomika, był rezultatem piątkowych (24. 01) zmagań. Co za pech! Może powodem tego było za mało dopingujące hasło, bo szkoła, w której odbywały się rozgrywki, była bardzo przyjaźnie nastawiona do reprezentacji VII, gdyż jej uczniowie gorąco kibicowali Słowakowi. Rezultat nie okazał się jednak zbyt zadowalający, bo tylko trzecie miejsce na Ochocie. No cóż miejmy nadzieję, że za rok będzie lepiej, choć może znowu zamarzą się naszym dziewczętom wakacje oczywiście w kolorze brąz, ale że tak w środku zimy?

26.11.2013 - Marta Sak zajęła I miejsce w konkursie literackim "Down obok mnie 2013".

25.11.2013 - Piotr Błędowski zdobył wyróżnienie w Konkursie Recytacji Poezji Cypriana Norwida.

07.11.2013 - STUDIA WE FRANCJI - DNI CAMPUS FRANCE.

"STUDIA WE FRANCJI - DNI CAMPUS FRANCE", które miało miejsce w Instytucie Francuskim na ul.Widok 12, trójka naszych uczennic wygrała następujące nagrody :

 • 1 miejsce - ANNA PADUSZYŃSKA 2D - bilet lotniczy do Paryża !!!
 • 2 miejsce - MAGDA ROYKIEWICZ 2D - kurs języka francuskiego w Instytucie Francuskim !!!
 • 3 miejsce - ZUZANNA PIKULSKA 2E - nagroda rzeczowa !!!

Serdecznie gratulujemy!!!

30.10.2013 - Bartłomiej Zych kl. II b zdobył II v-ce Mistrzistwo Polski podczas XXX-tych, jubileuszowych Mistrzostw Formacji Tanecznych w Radomiu.

22.10.2013 - Katarzyna Wielondek kl. 1f zajęła I miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

19.10.2013 - Anita Wisniewska kl. III d zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim XX Piastowskiej Biesiady Poetyckiej.

02.10.2013 - FINAŁY XLVII WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

1 km, 2 km, 1, 5 km i 3 km to właśnie cztery dystanse biegów przełajowych, w których brali udział uczniowie naszego liceum. 25 września na Ochocie odbyły się eliminacje. Ci, którzy w swoim dystansie przybiegli w pierwszej dziesiątce, zakwalifikowali się do wzięcia udziału Finałach XLVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych. Nasze liceum wypadło dobrze, więc 2 października mocna i liczna grupa udała się na finały. Tego dnia po czwartej godzinie lekcyjnej reprezentanci naszej szkoły, udali się z p. Katarzyną Drabot na sprawdzian z biegów. Już od samego początku los nie sprzyjał naszym sportowcom. W wielkim spóźnieniu nasi biegacze spieszyli się, by zdążyć na zbiórkę przy autokarze, który miał zabrać reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych z całej Ochoty. Co za pech! Tramwaj, którym mieli tam dojechać, zepsuł się, a drużyna była już spóźniona... Mimo wielkiego pecha, dotarła do właściwego autokaru, który potem jechał nie gdzie indziej, jak po ulicy Wawelskiej przy VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. Ach to szczęście! Po dotarciu na miejsce, gdzie odbywały się zawody, biegacze z uśmiechem, ,,zaczipowani" i w sportowych strojach ruszyli w... mróz, którego jedynym plusem była długa i wyczerpująca rozgrzewka. Strzał!!! I biegi się zaczęły.

Reprezentacja dziewcząt zajęła II miejsce w Warszawie, a grupa chłopców uplasowała się na 20 miejscu.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników, a na szczególne wyróżnienie zasługuje reprezentacja dziewcząt.

23.09.2013 - Mistrzostwa dzielnicy Ochota w biegach przełajowych.

23 września na obiekcie sportowym SKRA odbyły się Mistrzostwa dzielnicy Ochota w biegach przełajowych, w których wzięli udział uczniowie naszego Liceum.
Dziewczęta startowały na dystansie 1000 m lub 2000 m. Chłopcy natomiast na dystansie 1500 m lub 3000 m. Zarówno żeńska jak i męska część naszych reprezentantów spisała się bardzo dobrze, awansując do finałów XLVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się 2 października 2013 r. Warto podkreślić, że to właśnie nasze licealistki zdobyły pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji szkół z dorobkiem 51 pkt. Chłopcy zaś zajęli trzecie miejsce w generalnej klasyfikacji z liczbą 19 pkt. Ponadto na wyróżnienie zasługują Urszula Wójcik, Anna Kobierska, Marianna Mikoda, Justyna Przybysz.