Nasza szkoła pomaga Ukrainie!

Zebrane przez nas rzeczy dotarły do Iwano-Frankiwska, a mer miasta przekazał podziękowania. Tę zbiórkę koordynował profesor Rafał Pietrzak. Wykorzystane zostały także koce i poduszeczki potrzebne do transportu uchodźców (zbiórka prowadzona przez profesor Elżbietę Rutkę-Wierzejską).
Nasze działania, które miały miejsce ostatnio, to:
– zbiórka środków opatrunkowych i leków dla dzieci (było ich naprawdę dużo, a uczniowie z profesor Marią Sielatycką wszystko pięknie spakowali i szczegółowo opisali). Dotarły do miejsca przeznaczenia (Charków i wschodnia Ukraina), ale zbiórka trwa nadal – teraz potrzebne są elektrolity, opatrunki i środki przeciwbólowe oraz ciepłe skarpety i odzież termiczna
– kiermasz prowadzony przez samorząd szkolny, z którego dochód przekazano fundacji Ocalenie na pomoc dla Ukrainy
– zbiórka artykułów do zajęć prowadzonych w Warszawie z dziećmi z Ukrainy (zrealizowana pod kierunkiem profesor Małgorzaty Malczyk, z pomocą profesor Rutki-Wierzejskiej)
– zbiórka dla uchodźców, którzy podróżują przez Dworzec Zachodni (prowadzona przez profesor Monikę Przychodzeń, która codziennie odwozi zebrane rzeczy).
– przyjęcie pod dach naszej szkoły rodziny z Ukrainy: babci, mamy i dwojga dzieci, dziewczynki w wieku przedszkolnym i odrobinę starszego chłopca. Zapewniliśmy pokój z łazienką i posiłki.
Nasi nauczyciele i uczniowie działają jako wolontariusze w punktach pomocy uchodźcom i podejmują wiele różnych działań dla Ukrainy.
Obecnie w szkole trwa zbiórka pieniężna (zbiórka publiczna na pomoc Ukrainie nr 2022/629/OR). Zaplombowana puszka stoi w sekretariacie. Zbiórkę nadzoruje profesor Katarzyna Drabot.