Szlachetna paczka

Razem z siostrą Beatą oraz p. Kasią Drabot serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tegoroczną akcję “Szlachetna paczka”. Jako wspólnota szkolna wsparliśmy pana Waldemara z Wołomina.
Przybywające z dnia na dzień do sali nr 9 produkty spożywcze i chemiczne oraz inne pomocne produkty okazały się nadzwyczaj liczne. Wiele osób aktywnie włączyło się w kupowanie produktów, a potem także pakowanie i podpisywanie paczek. Nie zabrakło w ich zawartości także opłatka z życzeniami i różańca.
Wreszcie razem z panią Joanną oraz Michałem, Marysią i Natalią ze szkolnego wolontariatu zawieźliśmy dwa wypełnione samochody do magazynu Szlachetnej Paczki w Starych Grabiach k. Wołomina, w sobotę 11.12.2021. Równie wielką hojność pokazała zbiórka pieniędzy na opał – z pewnym dofinansowaniem z budżetu szkolnego, zebraliśmy 2800 zł, a więc kwotę, która pozwoli pokryć spokojnie przynajmniej 2 tony opału, który będzie systematycznie dowożony w małych partiach do pana Waldemara.
,,Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu” (Dz 20, 35) – mówi Pan Jezus. Cieszymy się, że tej radości doświadczyliśmy jako szkoła. A człowiek, który daje – a ostatecznie daje innym samego siebie – otrzymuje stokroć więcej. Życzymy Wam błogosławieństwa Bożego i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

ks. Mateusz Mickiewicz

Podziękowanie, które otrzymaliśmy ze szlachetnej paczki Szlachetna Paczka podziękowanie