Ogólnopolskie działania w ramach programu EPAS

W dniach 21.04.-22.04.22 odbyło się oficjalne spotkanie podsumowujące ogólnopolskie działania w ramach programu EPAS, w którym wzięły udział 3 uczennice naszej szkoły. Działania podczas pierwszego dnia skupiły się wokół porównywania działań placówek edukacyjnych związanych z EPAS na terenie całej Polski. Julia Cesarek, Natalia Chrobak i Alicja Ziółek podzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z uczestnictwem w programie Erasmus+ i EUROSHOLĄ, które podlegają pod działania EPAS. Drugiego dnia każda z uczestniczek wzięła udział w wybranych warsztatach. Te, które zdecydowały się na noszące tytuł ,,Jak wybrać swoją przyszłość – czy na pewno trzeba znać odpowiedź na pytanie o najbliższe 10 lat swojego rozwoju? Warsztat o zawodach i kompetencjach przyszłości” otrzymały sporo praktycznych wskazówek i porad na temat rozwoju osobistego i dorosłego życia. Dziewczyny miały okazję opowiedzieć o ich planach na przyszłość, a prowadzący podzielił się z nimi wiedzą na temat szkoleń oraz programów, jakie oferuje Unia Europejska, aby wesprzeć rozwój pasji młodych ludzi. Te dwa dni okazały się bardzo produktywne i pełne wrażeń, co tylko utwierdziło uczestniczki w przekonaniu jak dobrą decyzją było zaangażowanie w program EPAS.