10 września
Narodowe Czytanie „Balladyny” inaczej niż w latach ubiegłych nie przebiegało w auli z udziałem szerokiej publiczności. Tym razem fragmenty tekstu dramatu czytano w bibliotece i nagrywano. Nagranie jest dostępne na portalach społecznościowych.
Odbyło się spotkanie samorządu szkolnego z dyrekcją. Samorząd odniósł się do obecnych warunków pracy szkoły, przedstawił formę i terminarz wyborów nowego zarządu samorządu oraz wraz z dyrekcją zastanawiał się nad nową formułą szkolnych przedsięwzięć, by były one bezpieczne w obecnej sytuacji epidemicznej.
7 września
Osoby zainteresowane spotkały się w kościele przy placu Narutowicza na mszy rozpoczynającej rok szkolny z udziałem księdza proboszcza i księdza uczącego religii w naszym liceum.
2-8 września
Odbyły się warsztaty integracyjne dla klas pierwszych prowadzone przez psychologa – absolwenta VII LO oraz szkolny zespół psychologiczno-pedagogiczny.
1 września
Rozpoczęliśmy rok szkolny w warunkach pandemii. Z uwagi na szczególną sytuację uroczystość inauguracyjna odbyła się w hali sportowej 4 razy. Poszczególne klasy siedziały oddzielone od innych pustymi sektorami. Uczestnicy uroczystości mieli maseczki. Spotkania prowadzili przedstawiciele samorządu szkolnego. Podczas każdej z czterech uroczystości odtworzono hymn państwowy, a następnie uczniowie klasy trzeciej zaśpiewali i zagrali hymn szkolny – „Testament mój” Juliusza Słowackiego. Pani dyrektor w swoich wystąpieniach odniosła się zarówno do rocznicy wybuchu II wojny światowej, jak i obecnej sytuacji szkoły. Samorząd szkolny przedstawił plany na nadchodzący rok szkolny. Następnie uczniowie przeszli do sal na spotkania z wychowawcami.