Nagroda Patrona przyznawana jest z okazji Święta Szkoły w grudniu każdego roku.

Rok 2023

Na samym wstępie chciałabym zaznaczyć, iż jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, a to wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie i pomoc ze strony rady pedagogicznej, kolegów, koleżanek oraz wszystkich pracowników naszej szkoły. Dziękuję za zaufanie i możliwość rozwoju. To dla mnie niezwykła przyjemność być częścią tak zaangażowanej grupy uczniów, pracujących na rzecz szkoły i jej społeczności. Nasza współpraca sprawia, że szkoła staje się coraz lepszym miejscem dla każdego z nas, a nowe dni są szansą na rozwój umiejętności, nawiązywanie nowych przyjaźni i odkrywanie własnych pasji. Raz jeszcze, dziękuję za zaufanie, którym zostałam obdarzona oraz za możliwość współtworzenia naszego szkolnego środowiska.

Barbara Olszówka klasa 3D

Czuję się zaszczycony przyznaną mi nagrodą patrona. To dla mnie nie tylko wyjątkowe wyróżnienie, ale także ogromne wzmocnienie wiary w to, że zaangażowanie i wysiłek naprawdę mogą być docenione. Przez ponad dwa lata starałem się być aktywnym członkiem naszej społeczności szkolnej i pomagać jak tylko się da, kultywując jednocześnie jeden z najważniejszych atutów naszej szkoły - dobrą atmosferę. Udzielanie się w sekcji technicznej, wolontariat, bądź zwykła pomoc w potrzebie - to były dla mnie sposoby nie tylko na rozwijanie swoich umiejętności, ale także na budowanie więzi z Wami, moimi przyjaciółmi i mentorami.

Chciałbym serdecznie podziękować:

Pani Dyrektor Agacie Dowgird oraz Pani wicedyrektor Tatianie Szott za danie mi szerokiego pola do działania, Mojej wychowawczyni Pani Annie Rozwadowskiej, która pomimo drobnych sprzeczek zawsze mnie wspierała, Paniom Justynie Winiarczyk i Beacie Burdelskiej za danie mi schronienia w zaciszu biblioteki i stałą chęć do rozmowy,

Panu Przemysławowi Ziaji za pomoc w trudnych momentach,

Panu Danielowi Górskiemu za poszerzanie moich horyzontów,

Pani Marzennie Brunak za wsparcie i pomoc w nadzorowaniu sekcji technicznej oraz wydarzeń odbywających się na szkolnej Auli,

Wszystkim pozostałym pracownikom szkoły, którzy mnie wspierali oraz dali mi szansę na samorozwój. I na samym końcu chciałbym podziękować wszystkim moim znajomym, w szczególności grupie znanej jako "Latorośle", i wszystkim obecnym na niej osobom, które były ze mną na dobre i na złe oraz wraz ze mną angażowały się w szkolne eventy i akcje. Przyszłym (i w nawet aktualnych) uczniom naszej szkoły chciałbym przekazać jedną ważną rzecz. Jeśli będziecie pomocni, i będziecie chcieli się angażować w życie szkoły, to możecie osiągnąć praktycznie wszystko.

Wiktor Jędrych

Czuję się niezwykle zaszczycona w związku z uhonorowaniem mojej działalności na rzecz społeczności szkolnej Nagrodą Patrona. Stanie na czele Samorządu Uczniowskiego było dla mnie wspaniałą okazją do poznania fantastycznych ludzi, rozwijania umiejętności interpersonalnych oraz przeżywania cudownych chwil, które z sentymentem będę wspominała już jako absolwentka liceum Słowackiego. Ta szkoła jest dla mnie szczególnym miejscem, przede wszystkim, ze względu na przyjazną atmosferę oraz na wyjątkowych ludzi, którzy dbają o wysoką jakość edukacji wychowanków „Słowaka”.
Z tego miejsca chciałabym podziękować dyrekcji szkoły, nauczycielom, paniom bibliotekarkom, wszystkim pracownikom placówki, Radzie Rodziców oraz opiekunom Samorządu. Szczególne podziękowania chciałabym złożyć mojej wychowawczyni, Pani Katarzynie Drabot, która od pierwszej klasy obdarzyła mnie ogromnym zaufaniem i umożliwiła dalszy rozwój. Dziękuję również wszystkim moim kolegom i koleżankom, którzy angażowali się w liczne inicjatywy organizowane przez Samorząd, doceniali za trud włożony w pracę na rzecz społeczeństwa szkolnego oraz wspierali mnie w trudnych chwilach – bez was to wszystko by się nie odbyło, a nasza szkoła byłaby o wiele smutniejszym miejscem.

Sylwia Tomaszewska 4E

Laureatką nagrody Patrona Szkoły w roku 2021 została uczennica klasy 3b Ida Narożniak. Ida jest znana całej społeczności szkolnej z rozlicznych działań, które pilotowała na terenie szkoły i poza nią. Była przewodniczącą Samorządu Szkolnego, głównym inicjatorem i organizatorem ważnych wydarzeń szkolnych takich jak: ślubowanie klas pierwszych, dzień Edukacji Narodowej, noc filmowa, dzień otwarty, święto szkoły. Poza działalnością społeczną jest zawsze koleżeńska, wrażliwa na problemy innych, gotowa do współpracy i niesienia pomocy innym.

Pierwsze słowa każdego ucznia spytanego co ceni w Słowackim to “ludzie” i “atmosfera”. Całkowicie się z tym zgadzam. Poznałam tu wiele wspaniałych osób, dzięki którym ubiegłe trzy lata mogę podsumować jako niezwykle wartościowe. Moja działalność w Samorządzie nie byłaby taka sama, gdyby nie moi zastępcy - Amelka Dybisz i Daniel Olszewski oraz pani Ewa Karpińska, która czuwała nad naszą pracą i wspierała każdy pomysł. Dziękuję pani Dyrektor Agacie Dowgird oraz pani Dyrektor Tatianie Szott za bezproblemową współpracę i zaangażowanie w sprawy bliskie uczniom. Dziękuję wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za cenne rady oraz pomoc w organizowanych przedsięwzięciach. Ale przede wszystkim pragnę podziękować uczniom, którzy razem ze mną wymyślali i przygotowywali projekty- organizacja dni tematycznych, Dnia Szkoły, prawyborów, spotkania dla kandydatów i wiele innych inicjatyw zakończonych sukcesem - to także Wasza zasługa.

Aleksandra Hołówek kl 3E

Od trzech lat mam niezmierną przyjemność uczęszczać do naszego liceum. Spędziłem tu mnóstwo miłych chwil i poznałem wielu wspaniałych ludzi. Cieszy mnie, że mogłem przez ten czas działać na rzecz szkoły. Otrzymanie nagrody patrona to wielkie wyróżnienie, za które jestem bardzo wdzięczny. Powierzane mi obowiązki zawsze starałem się wypełniać starannie, dbając jednocześnie o nietypową atmosferę, która (jak mam nadzieję) sprzyjała społeczności szkolnej.

Przede wszystkim chciałbym bardzo serdecznie podziękować osobom, które na każdym kroku mnie wspierały i na które zawsze mogłem liczyć. Dziękuję dyrekcji Pani Agacie Dowgird i Pani Tatianie Szott za otwarcie na uczniów i skuteczną organizację życia liceum. Dziękuję Pani Ewie Karpińskiej – opiekunce Samorządu Szkolnego, z którą miałem przyjemność współpracować jako przewodniczący. Dziękuję Panu Stanisławowi Świtlikowi – mojemu wychowawcy – za opiekę jaką obejmował całą moją klasę i zawsze był gotów pomóc nam w realizacji rozmaitych przedsięwzięć. Dziękuję naszemu historykowi – Panu Markowi Ciasiowi za rozwijanie mojej pasji i olbrzymią cierpliwość do moich irytujących pytań. Dziękuję paniom bibliotekarkom – Pani Justynie Winiarczyk i Beacie Burdelskiej za tworzenie wyjątkowej atmosfery, jaka panuje w czytelni. Dziękuję wszystkim moim koleżankom i kolegom za cudowne trzy lata, które razem spędziliśmy. Dziękuję im również za wszystkie wydarzenia które udało się nam wspólnie zorganizować jak na przykład Dni Prawne, Święto Szkoły czy Noc Filmowa. Dziękuję mojej grupie teatralnej z którą bawiliśmy Słowaka naszymi komedyjkami. Dziękuję wszystkim pozostałym nauczycielom, którzy byli oparciem dla naszych uczniowskich inicjatyw i nigdy nie odmawiali nam pomocy.
Szczerze mówiąc chętnie spędziłbym w Słowackim jeszcze kilka lat… a biorąc pod uwagę moje zdolności matematyczne w sumie nie jest to wykluczone.

Bardzo dziękuję za przyznanie mi nagrody patrona szkoły. Jest mi niezmiernie miło i czuję się niezwykle wyróżniona. Jako przewodnicząca szkoły starałam się wykonywać swoje obowiązki najlepiej jak umiałam, docenienie mojej pracy dodaje mi skrzydeł do kolejnych działań społecznych. Chciałabym podziękować nie tylko komisji, Pani Dyrektor oraz tym, którzy wnioskowali o przyznanie mi tej nagrody, ale również i przede wszystkim mojej kochanej klasie 3D ze wspaniałą Panią Wychowawczynią Aleksandrą Potocką-Woźniak. Pomagali mi na każdym kroku, byli dla mnie ogromnym wsparciem. Cieszę się, że trafiłam do szkoły, gdzie można otrzymać tyle serdeczności i poznać tak niesamowitych ludzi.

Kinga Tuźnik kl.3D

Przychodząc do tej szkoły, nie pomyślałam nawet, że kiedykolwiek dostanę jakąś nagrodę, wyróżnienie – bardziej bałam się, iż nie odnajdę się w niej. Całe trzy lata pełne były przypadkowych, spontanicznych decyzji (jak całe moje życie). Również moja przygoda z Samorządem Szkolnym zaczęła się dość spontanicznie. Kiedyś nigdy nie wpadłabym na pomysł, że mogę wystartować w wyborach, a jednak zrobiłam to i nie wyobrażam sobie teraz innej możliwości. Myślę, że ta decyzja była szalona, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wiele się nauczyłam i coś fajnego stworzyłam (mam nadzieję, że fajnego) Praca na rzecz Samorządu Szkolnego pozwoliła mi rozwinąć umiejętności w wielu dziedzinach, nauczyła jak współpracować z innymi, jak walczyć o swoje oraz jak przeżyć bez snu (bo takowego było mało przyznam). Razem z Julką i Jankiem oraz z pomocą całej społeczności szkolnej zorganizowaliśmy co nieco i daliśmy upust naszym szalonym pomysłom. Bawiliśmy się świetnie i przy tym mogliśmy działać i zmieniać życie „Słowaka”, środowiska lokalnego oraz szukać swojego miejsca w świecie. Sam fakt, że zgłoszono moją kandydaturę do tego wyróżnienia był dużym, choć oczywiście bardzo pozytywnym zaskoczeniem, z racji faktu, że nigdy nie oczekiwałam za swoje działania nagrody. Robiłam to bo chciałam i było mi bardzo miło, gdy widziałam zadowolonych uczniów (liczę, że zadowolenie było szczere) – ich uśmiech był wystarczającą nagrodą.

Dziękuję wszystkim za współpracę i docenienie mojej działalności.

Weronika Maciejak, kl. III E

Otrzymanie Nagrody Patrona to dla mnie wielkie wyróżnienie. Świadomość, że pozytywnie wpływa się na swoje środowisko i czyni się go ciekawszym, a także satysfakcja oraz zadowolenie nauczycieli i uczniów z podjętych inicjatyw jest równie wspaniałą nagrodą. Wraz z Weroniką Maciejak oraz Jankiem Wachnowskim jako Samorząd Uczniowski w roku 2016/2017 zorganizowaliśmy wiele wydarzeń szkolnych, np. noce filmowe, kiermasze, turnieje sportowe, wystawy czy dni tematyczne. Zaangażowaliśmy się też w zbiórki pieniędzy, m.in. na remont stołówki i z pomocą specjalistów i innych uczniów przygotowaliśmy jej projekt. To wszystko nie udałoby się nam, gdyby nie tak duży entuzjazm ze strony naszych otwartych, pomysłowych rówieśników, a także zawsze pomocnych nauczycieli na czele z p. Karpińską. Praca w samorządzie tak wspaniałej szkoły nie była więc ciężkim obowiązkiem, a nauką odpowiedzialności, współpracy i kreatywności oraz dobrą zabawą. Nagroda z pewnością zmotywuje mnie do dalszego działania.

Julia Chacińska, kl. III E

Pamiętam jakby to było wczoraj, kiedy trzy lata temu zostały mi powierzone stery Sekcji Technicznej. Była to wtedy grupka osób, co prawda z pasją do obsługiwania wszystkiego, co kopie prądem, ale niewielka i postrzegana przez społeczność szkolną jako wyłącznie męska lub też wyłącznie "odpowiednia" dla profilów fizyczno-informatycznych. Zaczynając moją kadencję jako przewodniczący Sekcji obrałem za cel poprawę organizacji i kontaktu z pracownikami szkoły, jednak przede wszystkim starałem się ze wszystkich sił budować wizerunek Sekcji jako grupy, w której nie liczy się, ile kabli w życiu dana osoba widziała czy jakiej jest płci - ważne, że jest chętna do pomocy, a powitamy ją z otwartymi ramionami. Myślę, że udało mi się ocieplić wizerunek tej niegdyś "elitarnej" grupy, zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów, a otrzymana przeze mnie Nagroda Patrona tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu, za co jestem naprawdę wdzięczny i mam nadzieję, że Sekcja będzie stawać się coraz bardziej integralną częścią społeczności Słowaka.

Jakub Oleksiak, kl. III C

Moja przygoda z samorządem szkolnym zaczęła się dość przypadkowo. Sama nigdy nie wpadłabym na pomysł, że mogę wystartować w wyborach. Jednak dzięki mojej wychowawczyni i przy namowach mojej klasy, stwierdziłam, że to może być niesamowite doświadczenie. Myślę, że decyzja o starcie w wyborach była jedną z lepszych jaką podjęłam.

Praca na rzecz Samorządu Szkolnego pozwoliła mi rozwinąć umiejętności w wielu dziedzinach, nauczyła jak współpracować z innymi, jak walczyć o swoje, oraz pozwoliła spotkać wiele inspirujących osób.

Razem z Hubertem Grochowskim i Maćkiem Chmielewskim (moimi nieocenionymi zastępcami) oraz z pomocą sekcji technicznej jak i całej społeczności szkolnej zorganizowaliśmy wiele interesujących wydarzeń takich jak np: święto Dnia Edukacji Narodowej, akcje „Młodzi głosują”, noc filmową, a także święto szkoły podczas którego odbył się konkurs kulinarny, recytatorki, plastyczny, fotograficzny oraz sportowy. Angażowaliśmy się również w akcje charytatywne, oraz w działalność społeczności lokalnej. To wszystko, w połączeniu z nienaganną współpracą z p. Dyrektor dało nam bardzo dobry wynik w ewaluacji, która odbyła się w szkole, podczas mojej pracy na rzecz SU.

Nagrodę patrona szkoły, która jest dla mnie wielkim zaszczytem i wyrazem docenienia mojej pracy, otrzymałam głównie za działalność na rzecz społeczności szkolnej. Uważam jednak, że nie jest to tylko moja nagroda. To również docenienie pracy całego samorządu czyli zarówno Huberta, Maćka, Mai jak i wszystkich tych, którzy pomagali nam w pracy nad różnymi projektami.

Uważam, że praca w samorządzie szkolnym, oraz zdobycie nagrody patrona szkoły to wielkie wyróżnienie i jestem dumna, że to właśnie ja mogłam tego doświadczyć.

Teresa Tomczak, kl. III D

Praca na rzecz dobra szkoły to temat możliwy do zrealizowania na wielu płaszczyznach, a już zwłaszcza w Słowaku, gdzie nasza społeczność aktywnie ją wspiera.

Moim obszarem działania przez 3 lata nauki była Sekcja Techniczna VII LO - najpierw rok jako jej członek, następnie 2 lata jako jej szef. Co udało się przez ten czas zrobić? Około 30 wydarzeń publicznych - spektakli, koncertów i akademii, dni prawnych, corocznego "koncertu kolęd" i rekolekcji w Słowackim, projektów "kwiecień z.. "p. profesora Nitka, a także ceremonie "Słowacki Film Fest" p. profesora Kowalcze - wszystko to w auli bądź na zewnątrz szkoły, czasami z widownia ponad 400 osób! 🙂

Oprócz wydarzeń udało się też ulepszyć samo wyposażenie sekcji - nowe mikrofony, nowy laptop ufundowany dzięki radzie rodziców, kolumny głośnikowe - wreszcie po 3 latach jesteśmy w stanie obsłużyć praktycznie każde wydarzenie wyłącznie na sprzęcie szkoły.

Lecz nie zawsze było łatwo - wtedy przychodziło z pomocą doświadczenie z harcerstwa - od 3 lat jako kadra i drużynowy starszoharcerski, a swego czasu najmłodszy instruktor ZHP hufca Warszawa-Żoliborz. Poza tym szkolenie, dzielenie się swoim doświadczeniem i wielkie wsparcie ze strony poprzedniego szefa sekcji, Kajetana Rutkowskiego dało duży efekt podczas pierwszego roku prowadzenia sekcji. Wreszcie - zespół. Czym byłaby sekcja, gdyby istniała tylko dzięki jednej osobie - razem z Michałem Bojarskim, Jankiem Szymczakiem i wszystkimi członkami sekcji udało się przezwyciężyć wszelkie problemy techniczne i kryzysy które się pojawiały - zwłaszcza gdy trzeba było zorganizować technicznie koncert 15 wykonawców w mniej niż pół godziny! Oczywiście sekcja nie miałaby okazji do działania, gdyby nie samorząd uczniowski, który organizował większość wydarzeń - również tutaj współpraca oboma zespołami samorządowymi z dwóch lat – Martą Sak oraz Martą „Luizą” , jak również Teresą i Hubertem była przyjemnością.

Lata w Słowackim to dla mnie czas bardzo aktywny - zarówno społecznie, jak i edukacyjnie. Cieszę się, że dzięki dużemu poświęceniu widać tego efekty w życiu szkoły, stąd pragnę podziękować za tę nagrodę jako dowód uznania za wysiłek. Miło mi również, że mogę pochwalić się podobnymi osiągnięciami poza szkołą - w harcerstwie, gdzie dostałem ostatnio Laur Drużynowego hufca ZHP W-wa Żoliborz. Teraz czeka mnie ostatnie wyzwanie w naszym liceum - przygotowania do zdania matury z dobrymi wynikami -mam nadzieję że i w tej sferze będę mógł dobrze prezentować poziom naszej szkoły.

Grzegorz Rybak, kl. III C

Pracuję na rzecz środowiska lokalnego, a w szczególności szkolnego już piąty rok – zamiłowanie do tej dodatkowej aktywności zaszczepiło we mnie gimnazjum. Decyzja o kontynuowaniu nauki we wspaniałej szkole, jaką jest VII LO im. Juliusza Słowackiego, została przeze mnie podjęta w dużej mierze ze względu na to, że nasze liceum ma opinię placówki umożliwiającej i zachęcającej uczniów do realizowania się nie tylko w obowiązku zdobywania wiedzy, ale także na płaszczyźnie pomocy innym i współuczestnictwa w różnego rodzaju przedsięwzięciach kulturalnych. Od początku liceum pracuję na rzecz Samorządu Klasowego oraz Uczniowskiego, w miarę możliwości udzielam się w wolontariacie szkolnym, organizuję apele okolicznościowe, koordynuję część akcji charytatywnych w Słowackim oraz staram się rozwijać na różne sposoby w dziedzinie nauk humanistycznych, które są moją wielką pasją.

Na obchodach tegorocznego Święta Szkoły miałam zaszczyt otrzymać najważniejszą nagrodę, jaką wychowanek naszego liceum może otrzymać, czyli Nagrodę Patrona Szkoły. Sam fakt, że zgłoszono moją kandydaturę do tego wyróżnienia był dużym, choć oczywiście bardzo pozytywnym zaskoczeniem, z racji faktu, że jestem dopiero uczennicą klasy drugiej. Cieszę się jednak bardzo, że doceniono moje starania i zaangażowanie w pracy na rzecz środowiska lokalnego. W takich momentach, jak ten, kiedy odbierałam z rąk Pani Dyrektor i Przewodniczącej Kapituły P. Justyny Winiarczyk dyplom i nagrodę pieniężną, w pełni czuję, że satysfakcja z pracy włożonej w pomoc innym, rozwój kultury i osobisty znacznie przewyższa trudy, jakie wiążą się z taką działalnością. Uważam, że otrzymanie Nagrody Patrona Szkoły jest moim największym dotychczasowym sukcesem z okresu 1,5-letniej nauki w naszym liceum.

Wyróżnienie to sprawiło mi wielką radość i satysfakcję oraz stanowi wielką motywację do dalszej pracy i dążenia do realizacji moich planów. Ucieszyło mnie ono także ze względu na bardzo pozytywne reakcje, z jakimi spotkałam się u innych uczniów i nauczycieli na wieść o przyznaniu mi Nagrody, co świadczy o tym, że jestem przez nich doceniana. Jestem pewna, że nie odniosłabym tego sukcesu, gdyby nie to, jak wspaniałymi ludźmi mogę się otaczać nie tylko w naszej szkole, ale w ogóle obecnie w moim życiu. Dziękuję wszystkim bliskim mi osobom za wsparcie, na jakie zawsze mogę liczyć z ich strony. Gorąco zachęcam także pozostałych uczniów z mojego rocznika, pierwszoklasistów, a także – już teraz – kandydatów do naszej szkoły kończących obecnie gimnazjum do włączania się w życie „Słowaka” i środowiska lokalnego oraz szukania swojego miejsca w świecie. Mam nadzieję, że w kolejnych latach laureatami Nagrody Patrona Szkoły będą zostawały wartościowe i zdolne osoby, których pracę warto doceniać, a postawę wskazywać jako wzór, czego zarówno szkole, jak i sobie, jako przyszłej absolwentce VII LO życzę.

Marta Sak

Nagroda Patrona jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, byłam zaskoczona ją otrzymując. To niezwykle miłe, że ktoś docenił moje działania na rzecz szkoły. Od zawsze lubiłam projekty społecznie i działanie dla dobra wspólnego, chociaż nigdy nie robiłam tego aby zyskać cokolwiek dla siebie. Rzeczą na której naprawdę zawsze mi zależy jest współdziałanie z różnymi ludźmi w celu stworzenia niezwykłych projektów, które mają szanse odmienić czyjeś życie. Swoją przyszłość wiążę z działaniem na rzecz innych, a ta nagroda, z całą pewnością, zmotywuje mnie do dalszej pracy.

Aleksandra Prorok

Nagrodę otrzymała Katarzyna Ryba z klasy III F.

Jestem uczniem klasy o profilu matematyczno-biologiczno-chemicznym. Profil ten został utworzony w roku, w którym przyszedłem tutaj do liceum, więc nie miałem kogo się spytać jak jest na „biochemie”. Myślę jednak, że świetnie odnalazłem się w tej sytuacji. Udało mi się połączyć moje pasje z życiem towarzyskim i nauką w tej szkole i to prawdopodobnie było podstawą do przyznania mi Nagrody Patrona.

Właśnie z tej przyczyny powstały wszystkie moje inicjatywy:

  • odnowienie pracowni fizycznej
  • Festiwal Nauk Przyrodniczych
  • zespól fletów prostych w internacie

Te wszystkie działania przyniosły mi wiele satysfakcji, ale także bardzo mnie rozwinęły, nie tylko umysłowo, ale przede wszystkim wzbogaciły moją osobowość. Tymi właśnie słowami chciałem Was, drodzy uczniowie naszej szkoły zaprosić do działania, bo miarą człowieka nie jest to ile potrafi wziąć , ale ile z siebie daje innym.

Na koniec chciałem podziękować wszystkim za to wyróżnienie. Dodam tylko, że zaskoczyło mnie to niezmiernie. O przyznaniu mi nagrody dowiedziałem się praktycznie w momencie jej wręczenia. Niestety nie mogłem być wtedy w auli, ponieważ godzinę później miałem mieć egzamin w szkole muzycznej. Chciałem jeszcze wszystkim uczniom, jak i nauczycielom życzyć powodzenia w samorealizacji, która zaprowadziła, uważam, mnie do sukcesu i przyniosła też wiele dobrych efektów dla wszystkich.

Michał Żbikowski

Na posiedzeniu w dniu 09.12.2010 r. Kapituła w składzie: Jarosław Góra, Krzysztof Boguski, Agnieszka Kucińska, Justyna Winiarczyk, Aleksandra Weremczuk, Marek Mucha postanowiła przyznać Nagrodę Patrona Szkoły, uczniowi klasy III E Kamilowi Kopacewiczowi. Nagrodę przyznano za osiągnięcia na polu naukowym, społecznym oraz za działalność samorządową na terenie szkoły. Uczeń Kamil Kopacewicz jest osobą aktywną, kreatywną, konsekwentną w osiąganiu celów, zaangażowaną w życie szkoły. Jest twórcą Festiwalu Filmowego – Słowacki Film Fest 2009, 2010, współtworzy edycję 2011. Działa w wolontariacie szkolnym organizując akcje charytatywne, promuje szkołę w środowisku lokalnym, wyróżnia się osiągnięciami na polu artystycznym.

Nagroda wynosi 500 zł (słownie pięćset złotych).

Ponadto Kapituła postanowiła wyróżnić nagrodą książkową za działalność na rzecz szkoły następujących uczniów: Amandę Dziubińską kl. III D – za działalność w samorządzie uczniowskim w roku szkolnym 2009/2010 oraz Emila Wittstocka kl. III E – za aktywność na rzecz klasy i szkoły, organizację imprez i uroczystości szkolnych.

Gratulujemy

Nagrodę otrzymał Adam Pietrzak uczeń klasy II A.

  • Pełni funkcję przewodniczącego szkoły i wypełnia on wszystkie zlecone mu obowiązki z niej wynikające.
  • Bierze udział w konferencjach naukowych oraz informacyjnych, które odbywają się na terenie warszawskich Szkół Wyższych itp. .
  • Bierze udział w pracach przy tworzeniu Konfederacji Samorządów Uczniowskich Szkół z Gminy Ochota mających na celu promowanie samorządności i wspólnej idei współpracy w różnych dziedzinach społeczno-kulturalnych.
  • W swojej klasie pełni funkcje reprezentacyjne i często odpowiada za jej wizerunek.
  • Jako osoba po przeszkoleniach USR (Harcerskiej Szkoły Ratownictwa) prowadzi zajęcia z zakresu ratownictwa w klasie.
  • Bierze udział w rozwijaniu szkolnej infrastruktury np. sfinalizował zakup dwóch komputerów do biblioteki szkolnej.
  • Bierze udział w wielu przedsięwzięciach szkolnych.
  • Ma dobre wyniki w nauce, jest ambitny i kreatywny.

Nagrodę przyznano za szczególne zaangażowanie w prace na rzecz społeczności szkolnej oraz lokalnej, reprezentowanie szkoły w licznych konferencjach naukowych.

Od początku mojej nauki w liceum próbowałem pogodzić dwie rzeczy: naukę i rozwijanie własnych zainteresowań. Już w pierwszej klasie dostrzegłem, że nie zawsze jest to możliwe. W końcu przyszedł czas, że musiałem wybrać jakiś priorytet i wtedy zdecydowałem, że realizowanie własnych aspiracji, na których czasem nie ma miejsca w programie szkolnym, jest dla mnie ważniejsze. Wcale nie byłem pewny, czy podjąłem dobrą decyzję.

Przyznanie mi tegorocznej Nagrody Patrona Szkoły utwierdziło mnie w przekonaniu, że poszedłem właściwą drogą. Doceniono moje zaangażowanie w sprawy pozaszkolne i to pozwoliło mi umocnić się w przekonaniu, że miałem rację, kiedy postanowiłem przełożyć swoje pasje nad naukę szkolną i że nie ma w tym nic niewłaściwego.

Nie wierzyłem, że dostanę tę nagrodę. Teraz wiem, że ciąży na mnie pewna odpowiedzialność. Jako jeden z trzech dotąd nagrodzonych uczniów, uczniów klasy humanistycznej, powinienem być wzorem do naśladowania dla innych. Powinienem, ale czy naprawdę nim jestem?

Dominik Rybiałek

Rok temu Nagrodę Patrona Szkoły otrzymał Mateusz Olszewski. Zawsze imponowały mi jego talenty. Ja zostałam wyróżniona. Dlatego byłam bardzo mile zaskoczona, kiedy w tym roku wśród przygotowań do obchodów 85-lecia naszego liceum usłyszałam: „Pamiętaj, jeszcze nic nie wiesz, ale bądźŸ w sobotę, bo masz nagrodę do odebrania. Gratuluję!".

Szkoła to dla mnie nie tylko nauka. Tutaj są ludzie, z którymi można się przyjaźnić, ale także dużo zrobić. W Słowaku jest kilka takich osób, bez których na pewno nie podołałabym wielu zadaniom. By zrobić coś dla innych, wystarczy chcieć. Wtedy człowiek odkrywa w sobie i w otoczeniu siłę i już bez wahania może ruszać do boju.

Ta nagroda jest dla mnie przede wszystkim ogromnym zaszczytem. Tamtej soboty usłyszałam mnóstwo ciepłych słów. Zawsze wiedziałam, że warto robić coś więcej dla samej świadomości spełniania się w różnych rolach, ale warto jest także właśnie dla takich wspaniałych momentów.

Magdalena Kurowska

Mateusz Olszewski - Laureat pierwszej Nagrody Patrona

14 grudnia 2006 w naszym liceum wręczono wyjątkową nagrodę. Po raz pierwszy Rada Rodziców uhonorowała najbardziej zasłużonego dla szkoły ucznia. Tym samym, ta szczególna gratyfikacja w wysokości 500 złotych, wpisała się na stałe w szkolną tradycje.

Jako pierwszy otrzymał ją Mateusz Olszewski. Mimo, że w naszej szkole jest bardzo dużo osób uzdolnionych, działających dla dobra liceum i na swój sposób „pozytywnie zakręconych”, wybór nie budził wątpliwości. Takich osób jak Mateusz, w życiu spotyka się tylko kilka. Jest niezwykle uzdolniony. Pozwala mu to m.in. promować naszą szkołę. Do największych sukcesów sławiących imię naszego liceum należy wygranie dwa lata temu konkursu recytatorskiego na zlocie szkół im. Juliusza Słowackiego. W tym roku Mateusz zajął drugie miejsce. Wszystko to za sprawą zdolności artystycznych, które rozwija w teatrze pod okiem państwa Machulskich. Oprócz szkoły aktorskiej nasz kolega uczęszcza do muzycznej. Gra na saksofonie to zarówno jego pasja jak i powołanie! Po prostu „jazzy”! Do historii przejdą przygotowane przez niego oprawy muzyczne do trzech z kolei wigilii klas humanistycznych.

Najważniejsze jednak, że dla nas –uczniów, jest świetnym kolegą. Zawsze oferuje swoją pomoc i służy dobrą radą. Mimo, iż często zabiegany, potrafi dla każdego znaleźć czas. Nawet dla nauczycieli, którzy wymagają by do lekcji zawsze być przygotowanym...

To ostatni rok, kiedy Mateusz chodzi do naszego liceum. Chodzi do trzeciej klasy i w maju będzie pisać maturę. Atmosfera wśród uczniów z każdym dniem staje się coraz bardziej nerwowa. To dobrze, że mamy kogoś takiego jak on. Swoimi żartami świetnie umie rozładować napiętą sytuację, ale też zmotywować do pracy. Poprzeczka dla następnych laureatów Nagrody Patrona Szkoły postawiona jest niezwykle wysoko...