List do uczniów i rodziców

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Niestety, nie spotkamy się w niedługim czasie w szkole. Myślę o wszystkich i zastanawiam się, jak się czujecie, czy jesteście wszyscy zdrowi, czy dajecie sobie radę w trudnej sytuacji, z którą musimy się zmierzyć. Myślę, że wszyscy nasi uczniowie zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i stosują do zaleceń służb sanitarnych.

Przekazuję Wam wszystkim serdeczne słowa mojej troski i wsparcia.

Dziękuję za wszystkie maile i wiadomości za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Właśnie w ten sposób możecie się ze mną kontaktować.

Rozpoczynamy kolejny etap zdalnego nauczania. Do stosowanych dotychczas metod pracy dodajemy platformę Microsoft Teams. Wybraliśmy ją, biorąc pod uwagę wiele czynników. Jest ona bezpieczna również z uwagi na RODO (mamy odpowiednie umowy). Można z niej korzystać także przy użyciu telefonu z internetem (wzięliśmy pod uwagę wyniki ankiety). Nauczyciele i uczniowie mają już na niej utworzone konta (dziękuję za pracę, także nocną, związaną z ich tworzeniem!) . Wkrótce wszyscy otrzymają loginy (adresy mailowe) i będą mogli się z nią zapoznać. Nauczyciele rozpoczęli już proces tworzenia na niej grup nauczania. Mam nadzieję, że okaże się ona pomocna w pracy. Jednak to konkretni nauczyciele wybierają drogę komunikowania z uczniami. Każdy z nich pracuje na swoim prywatnym sprzęcie, a nikt nie przewidywał, że może on być potrzebny do zdalnego prowadzenia lekcji. Dziękuję nauczycielom za ich wysiłek. Jestem szczególnie wdzięczna tym, którzy mają pod opieką dzieci, a mimo to poświęcają wiele czasu na pracę z uczniami.

Wkrótce nauczyciele przekażą uczniom aneksy do przedmiotowych systemów oceniania, uwzględniające zdalne nauczanie.

Bardzo proszę wszystkich o wyrozumiałość i cierpliwość. Nikt nie przewidział, że możemy się znaleźć w tak skomplikowanej sytuacji. Rozumiem, że zarówno nauczyciele, jak i uczniowie mogą mieć chwile, gdy trudno będzie im w pełni poświęcić się nauczaniu i uczeniu. Mimo wszystko musimy jednak zachować w naszym życiu pewne stałe punkty, a jednym z nich jest praca i nauka.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam. Dbajcie o siebie! Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia.

Agata Dowgird, dyrektor VII LO