Kolejna edycja Bazyliszka, czyli fantastycznego festiwalu gier bez prądu!

Jak co roku w wakacyjny weekend na Wawelskiej spotkali się miłośnicy gier planszowych i fabularnych. Przygotowano liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Poza grami i turniejami RPG organizatorzy zaproponowali uczestnikom prelekcje, pokazy, konkursy, dyskusje, spotkania z autorami literatury fantasy. Dyskutowano m.in. o Nagrodzie Zajdla, można było też dowiedzieć się od absolwentek naszej szkoły, autorek powieści Klątwa Przeznaczenia oraz Korona Przeznaczenia, w jaki sposób znaleźć wydawcę dla swojej książki. Odbyło się ponad 40 prelekcji. A gamesroom oferował ponad 400 gier planszowych i karcianych. Wolontariusze pomagali dobrać grę odpowiednią do wieku oraz objaśniali jej zasady. Stworzono również specjalną strefę z atrakcjami dla dzieci.

Wstęp na imprezę był bezpłatny, a organizatorzy działający non profit stworzyli możliwość ciekawego spędzenia dwóch dni wakacji.

Comments for this post are closed.