15 XII 2022 – WIELKI JUBILEUSZ VII LO! TEGO DNIA MIJA STO LAT OD NADANIA SZKOLE IMIENIA JULIUSZA SŁOWACKIEGO!

ROZPOCZYNAMY PRZYGOTOWANIA!
KAPSUŁA CZASU
Na parterze naszej szkoły już zawisła metalowa kapsuła czasu. Umieścimy w niej listy obecnych uczniów, nauczycieli, innych pracowników szkoły, rodziców i absolwentów do przyszłych pokoleń. Chcielibyśmy, żeby tę kapsułę otwarto za 50 lat – w 150 rocznicę nadania naszej szkole imienia Słowackiego.
Można już przekazywać listy do kapsuły. Warto napisać je ręcznie, ale najlepiej niepłowiejącym atramentem. Jeśli zdecydujecie się napisać je komputerowo, koniecznie podpiszcie je ręcznie. W listach mogą znaleźć się rysunki, zdjęcia itp.
Listy zbierane są w specjalnym pudełku w sekretariacie.
O czym można pisać listy?
Pomyślcie, czego chciałby się dowiedzieć o nas, naszej szkole i naszym świecie uczeń lub nauczyciel albo rodzic za 50 lat. A może chcecie przekazać jakąś mądrość, przesłanie? Albo napisać, jak wyobrażacie sobie życie za 50 lat? A może napiszecie o sobie, swoich zainteresowaniach, marzeniach, obawach…
Zadbajcie o estetykę tych listów. Niech będą one nie tylko ciekawe, ale i piękne.
Listy zbierać będziemy przez rok.