Ważne wyróżnienia i certyfikaty

Serdecznie zapraszamy na zebrania z rodzicami w czwartek 15 listopada o godz. 17.45. Rodzice uczniów klas trzecich najpierw spotykają się w auli z dyrekcją (matura 2019). Przedstawiciele Rodziców klas drugich o godzinie 18.30 spotykają się w sali 28 (tematem spotkania będzie organizacja studniówki).

30-LECIE AUTORSKICH KLAS HUMANISTYCZNYCH (Z ROZSZERZONYM PROGRAMEM WYCHOWANIA ESTETYCZNEGO)
UROCZYSTOŚĆ JUBILEUSZOWA POŁĄCZONA Z WIGILIĄ HUMANISTÓW ODBĘDZIE SIĘ W PIĄTEK 14 GRUDNIA O GODZ. 17.30.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Bardzo prosimy absolwentów o umieszczanie w serwisie internetowym YouTube krótkich filmików z wypowiedzią o tym, co się z Wami dzieje obecnie, ewentualnie z uwagą, czym była dla Was klasa humanistyczna i przesyłanie na pocztę szkolną linku do filmu.

Warszawa, listopad 2018

Drodzy Uczniowie,

obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę po okresie zaborów i jej powrotu na mapę polityczną Europy. W takim czasie nasze myśli wędrują ku przeszłości. Myślimy o dawnych uczniach naszej szkoły i ich rodzicach, którzy chcieli zrobić dla odrodzonej ojczyzny coś znaczącego: wykupili placówkę od prywatnej właścicielki, przekazali ją państwu, a następnie podjęli wraz z ówczesną dyrektor, Heleną Kasperowiczową ogromną pracę zbudowania nowoczesnego budynku szkolnego, w którym się obecnie uczycie. Członkowie szkolnej społeczności wybrali też patrona – Juliusza Słowackiego, poetę, który uczy patriotyzmu, mówi o konieczności poświęcenia dla ojczyzny. Powrót jego szczątków ekshumowanych z paryskiego cmentarza do odrodzonej Polski stał się dla naszych rodaków wielką uroczystością, wielodniową manifestacją patrio-tyczną. Prochy wieszcza złożono na Wawelu, towarzyszyły temu słowa Józefa Piłsudskiego „W imieniu rządu Rzeczpospolitej polecam panom odnieść trumnę do krypty królewskiej, by królom był równy”. Zdarzenia te obrazuje znajdująca się przy wejściu do naszej auli wystawa. Uczmy się od minionych pokoleń patriotyzmu, zaangażowania w życie społeczne, gotowości działania dla kraju.

Warto pamiętać, że obchodzimy rocznicę podwójną. 1918 rok to odzyskanie niepodległości, ale także czas uzyskania przez kobiety praw wyborczych. Pamiętajmy i o tym ważnym aspekcie rocznicy.

Uczniowie liceum im. Juliusza Słowackiego,

sto lat temu cieszono się z odzyskanej wolności, wierzono w to, że suwerenność Polski będzie trwała. Historia przyniosła jednak naszemu krajowi jeszcze wiele dramatycznych zdarzeń. Pamiętajcie, że wolność i pokój nie są dane raz na zawsze, czerpcie z historii przestrogi.

Życzę Wam, żebyście zawsze mogli cieszyć się wolnością i być dumni ze swojej ojczyzny, żebyście żyli w kraju ludzi mądrych i życzliwych. Życzę Wam także, żeby udało się Wam zostawić coś dobrego przyszłym pokoleniom.

Agata Dowgird, dyrektor VII LO im. Juliusza Słowackiego

Zapraszamy młodzież gimnazjalną do udziału w trzynastej edycji konkursu recytatorskiego poświęconego poezji Juliusza Słowackiego - szczegółowe informacje

Dyrekcja informuje, że tzw. połowinki nie są imprezą szkolną, nauczyciele w niej nie uczestniczą i VII LO nie ponosi za nią odpowiedzialności.

poczta bip SW