SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA

 

Wolontariat rok szkolny 2018/2019

13 stycznia organizowaliśmy w naszej szkole sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Środki z tegorocznej zbiórki przeznaczone są na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Kwota zebrana na 27 finale WOŚP w naszej szkole to ok. 80524 zł a największą sumę uzbierała Martyna Szwedes w wysokości 5523,63. Największą kwotę z naszej szkoły zebrał Szymon Godoń z kl. 2c. i wynosiła ona 2034,49 zł. Wszystkim wolontariuszom, pomocnikom i opiekunom z całego serca dziękujemy!

Wolontariusz Andrzej Budny

Szlachetna paczka A.D. 2018 w Słowackim
W tym roku nasi uczniowie postanowili zamienić się w pomocników świętego Mikołaja i podarować trochę radości tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Aby wesprzeć projekt społeczny „Szlachetna paczka”, w dniach 6 oraz 7 grudnia, zostało zorganizowane wielkie pakowanie prezentów, poprzedzone ponad tygodniową zbiórką potrzebnych rzeczy. Paczki z najróżniejszą zawartością (zaczynając od jedzenia, przez środki czystości, sprzęt kuchenny, rzeczy codziennego użytku, na słodyczach kończąc) zostały przygotowane dla wybranej przez nas potrzebującej pomocy rodziny.  Pojawiło się bardzo dużo osób, każdy gotowy i chętny do działania. W naszej szkole bardzo konkretnie w to dobre dzieło włączyły się klasy: 3C, 2C, 1C, 2A, 1A, 3E, 1F, 3D, które podzieliły się zadaniami i odpowiedzialnością, a także pojedyncze osoby z innych klas. Zainspirowała nas Pani Hanna Nowacka, a wsparli Pani Katarzyna Drabot i ks. Grzegorz Demczyszak. Składamy serdeczne podziękowania WSZYSTKIM!  Szczególnie pragniemy podziękować Justynie Skowrońskiej z 3E oraz jej tacie, którzy w sobotę 8 grudnia, poświęcili swój czas i przewieźli pięknie zapakowane przez uczniów prezenty, najpierw do Międzyborowa (regionalny magazyn Szlachetnej Paczki), a potem wraz z wolontariuszami tej fundacji – do wybranej przez nas rodziny. Razem odkryliśmy, że dobro mnoży się, gdy się nim dzielimy! Niech Szlachetna Paczka utwierdzi nas w czynieniu dobra dla innych i to bezinteresownie!

Dnia 3.12.2018 roku, w hotelu Radisson Blu Sobieski odbyło się XV Dzielnicowe Święto Wolontariatu "Wolontariat z Ochotą". Podczas uroczystego wręczenia nagród, poprzedzonego występami młodzieży z MDK Ochota, wyróżnienia za aktywną pracę na rzecz wolontariatu otrzymali: Kinga Tuźnik (3d), Patryk Korytkowski (3f), Jacek Borawski (3f), Dominika Lubaszka (3d), Zuznna Chruścikowska (3d), Małgorzata Mackiewicz (3a), Aneta Jędrys (2c), Julia Kryńska (2e), Andrzej Budny (2c), Agnieszka Sadowska (2c). Po zakończeniu gali na gości czekał poczęstunek.  Gratulujemy naszym uczniom oraz życzymy im dalszej wytrwałości w działaniach związanych z wolontariatem!

 

W niedzielę 7 października 2018 roku ulicami Warszawy po raz dziesiąty przebiegł dziesięciokilometrowy bieg pod nazwą „Biegnij Warszawo”!. Uczestnicy  rozpoczęli bieg przy ulicy Czerniakowskiej, okrążyli część miasta i przybiegli na metę położoną przy stadionie Legii. W wydarzeniu tym uczestniczyła ogromna rzesza zarówno biegaczy jak i wolontariuszy, bez których to wszystko by się nie udało. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego.  Nasza szkolna reprezentacja w tym roku była złożona z 14 uczniów. Brała ona czynny udział w przygotowaniach granic linii startu oraz rozdawała wodę i certyfikaty na imprezie towarzyszącej biegowi pod nazwą „Maszeruję, kibicuję”. Uczniowie zajęli się tym  najlepiej, jak potrafili. Wspólnie podołali przydzielonemu im zadaniu.

Osoby uczestniczące w wolontariacie:
1. Julia Kryńska
2. Aneta Jędrys
3. Andrzej Budny
4. Paulina Górska
5. Jakub Klimek
6. Julia Kowalska
7. Katarzyna Kwiatkowska
8. Mabell Kowalewska
9. Maria Karwowska
10. Patryk Świech
11. Weronika Gozdera
12. Jacek Borawski
13. Emilia Przesmycka
14. Jagoda Skrętowska
15.Monika Palęga

opracował Jakub Klimek

 

 

Wolontariat rok szkolny 2017/2018

25 maja grupa 25 uczniów naszej szkoły wzięła udział w 2. Biegu Charytatywnym  „ Aktywne Serca” dla Fundacji PolakPomaga.pl. Impreza odbyła się na stadionie KS Polonia Warszawa. W akcji wzięły udział 4 szkoły: 3 ponadgimnazjalne i  1 podstawowa. Reprezentacja naszego liceum zajęła 3 miejsce w rywalizacji szkół, ale nie to było najważniejsze. Istotną sprawą był udział w biegu, pomoc fundacji i wsparcie działań Fundacji w budowie integracyjnego placu zabaw dla dzieci w Łazienkach Królewskich.      
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
1.    Dominik Chaberek  1a
2.    Mateusz Onyszczuk  1a
3.    Damian Spernacki  1a
4.    Julia Wojtaszek  1a
5.    Andrzeja Budny  1c
6.    Borys Król  1c
7.    Agnieszka Sadowska  1c
8.    Julia Gajek  1e
9.    Weronika Lalewicz  1e
10.    Julia Podolska  1e
11.    Sonia Felner  2c
12.    Mateusz Kośla  2c
13.    Marcel Miłkowski  2c
14.    Michał Orzyłowski  2c
15.    Mateusz Pietrzak  2c
16.    Angelika Włodarczyk  2c
17.    Dominika Kosmulska  2d
18.    Dominika Lubaszka  2d
19.    Julia Milczarek  2d
20.    Maksymilian Dobrowolski  2f
21.    Anna Gierach  2f
22.    Filip Iwanowski  2f
23.    Patryk Korytkowski  2f
24.    Krystyna Mordzińska  2f
25.    Karolina Biernacka – absolwentka z 3f.
Wszystkim uczniom serdecznie dziękuję za gotowość, chęci i piękna postawę.

Katarzyna Drabot

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
14 stycznia
2018r. odbył się 26.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Celem zbiórki  było wsparcie podstawowych oddziałów neonatologicznych w całej Polsce w celu „wyrównania szans w leczeniu noworodków”.
Nasi uczniowie byli wolontariuszami kwestującymi na terenie Warszawy i okolicach, ale także pełnili funkcje organizacyjne w siedzibie sztabu. Pokazali swoje wielkie, gorące serca, pomimo, że pogoda  nie była sprzyjająca, by długo przebywać na ulicach miasta. To ich nie zrażało i nie zniechęcało,  w zdobywaniu  każdej złotówki.
Nasz sztab był liczny, bo w skład niego wchodziło 70 wolontariuszy: uczniów naszego liceum, Społecznej Szkoły im. J. Gutenberga oraz współpracujące od lat instytucje i osoby prywatne. Tych 70 wolontariuszy posiadało identyfikatory, które upoważniały ich do zbiórki pieniędzy. Na szczęście wolontariusze nie byli pozostawieni sami sobie- zaprosili do pomocy swoich kolegów ze względów towarzyskich i bezpieczeństwa. Spora grupa uczniów pracowała w siedzibie sztabu i wykonywała działania wspierające swoich kolegów: przeliczała zebrane pieniądze, przygotowywała gorącą herbatę serwowała słodki poczęstunek.
Możemy pochwalić się wysoką sumą uzbieranych pieniędzy tj- 48003,21 zł
Wszystkim tym, którzy przyczyniają się do działania naszego sztabu bardzo dziękuję, z nadzieją, że wspólnie będziemy mogli w przyszłych latach nadal tworzyć wspaniały zespół .
Katarzyna Drabot

Szlachetna paczka

Na przełomie listopada i grudnia 2017 roku, będąc w świątecznym duchu, klasa 3c wraz z wychowawcą, Hanną Nowacką, postanowiła zorganizować paczkę świąteczną w ramach akcji Szlachetna Paczka. Oprócz 3c, w przygotowanie paczki, z chęcią i zaangażowaniem włączyły się nie tylko całe klasy 1c, 2c, 1e, 2d, 2e, 2f i 3b, ale również rodzice, nauczyciele oraz anonimowi darczyńcy ze szkoły.
Wspólnymi siłami udało się zakupić: węgiel (2,5 tony), buty (4 pary), odzież (trzy bluzy, trzy pary spodni dresowych), żelazko, kołdrę, ręczniki, pościel, artykuły spożywcze, środki czystości, kosmetyki, artykuły szkolne, plecak, klawiaturę, słuchawki i inne drobiazgi.
Łączna wartość paczki przekroczyła kwotę 5440 zł.
W piątek (8.12) paczka została zapakowana i zawieziona do magazynu, z którego została wybrana rodzina.
Było nas ponad 200 osób. Tak duża liczba chętnych do pomocy, nie tylko zdecydowanie ułatwiła organizację paczki oraz umożliwiła zakup dodatkowych rzeczy, ale również na pewno wprawiła nas w osłupienie i świąteczny nastrój.
Jesteście wspaniali! Dziękujemy!

Wolontariat z Ochotą
W dniu 05.12.2017 odbyło się dzielnicowe  święto „Wolontariat z Ochotą”. Tegoroczne obchody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 280. Na święcie zgromadzili się przedstawiciele szkół i organizacji z Ochoty, które od lat zajmują się działalnością na rzecz wolontariatu. Wśród zaproszonych gości była pani Burmistrz Katarzyna Łęgiewicz i inni członkowie władz. Z naszej szkoły udział w uroczystości wzięła pani dyrektor Agata Dowgird, opiekunowie wolontariatu Katarzyna Drabot i Justyna Winiarczyk oraz wyróżnieni wolontariusze.
Za wieloletnia pracę na rzecz wolontariatu Nagrodę Burmistrza otrzymała uczennica klasy 3E - Jagoda Pyrz.  
Wyróżnienie dyrektora szkoły otrzymali:
Małgorzata Mackiewicz - 2A
Kinga Tuźnik - 2D
Weronika Piotrowska - 2F
Jacek Borowski - 2F
Patryk Korytkowski - 2F
Jakub Oleksiak - 3C
Karolina Urban 3C
Małgorzata Mikołajczyk - 3F

7 października - "Bieg kobiet"

 

W niedzielę 1 października grupa 15 wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w imprezie biegowej „ Biegnij Warszawo”. Od godziny 10.00 do 13.30 pracowaliśmy na półmetku przy Parku Łazienkowskim, a naszym zadaniem było przygotowanie punktu z wodą. Praca polegała na napełnianiu kubków wodą, ustawianiu ich na odpowiednio przystosowanych stołach, a potem podawaniu uczestnikom biegu. Szybko uporaliśmy się z powierzonym zadaniem, (czyli napełnieniem kubków) i czekaliśmy na pierwszych biegaczy. Na początku było spokojnie, jednak później, kiedy przybiegała coraz to większa grupa osób musieliśmy wykazać się jeszcze większą sprawnością organizacyjną i bardzo szybko podawać wodę, wszystkim tym, którzy podbiegali do naszego stanowiska. Daliśmy radę i po całej imprezie byliśmy bardzo szczęśliwi i zadowoleni z naszej pracy. Otrzymaliśmy od organizatora koszulki i dyplomy z podziękowaniami za udział w tegorocznej imprezie.

Zuzanna Chruścikowska 2d

Wolontariusze:
1.Dominika Lubaszka 2d
2.Julia Milczarek 2d
3.Magdalena Pytlakowska 2d
4.Elwira Dybisz 2d
5.Zuzanna Chruścikowska 2d
6.Milena Zagrajek 2d
7.Weronika Deleska 2d
8.Anna Gierach 2f
9.Anna Linkiewicz 2f
10.Patryk  Korytkowski 2f
11.Marta Wisznicka
12.natalia Jańczuk
13. Iwona Kot- absolwentka
14.Katarzyna Bronisz-absolwentka
15.Zofia Ozgor- spoza

2 września (sobota) ostatni weekend wakacji, grupa wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w IV BMW Półmaratonie Praskim. Wszyscy przybyli uczniowie w sobotnie popołudnie dzielnie pracowali na wyznaczonym stanowisku w Miasteczku Wolontariatu przygotowując pakiety startowe, medale i inne niezbędne dla biegaczy rzeczy. Pracy było bardzo dużo, ale nasze uczennice wraz z prof. Przemysławem Ziają dzielnie stawili czoło wyzwaniu i sprawnie uporali się z zadaniem za co otrzymali  podziękowania, certyfikat za udział i pamiątkowa koszulkę.
Serdeczne podziękowania należą się  p. Przemysławowi Ziaji, który opiekował się grupą naszej młodzieży, ale też  szczególne wyróżnienie należy się  Kindze Tuźnik uczennicy klasy 2d za poświęcony czas, zaangażowanie i koordynację całej akcji.

Opiekun SKW Katarzyna Drabot

Wolontariat rok szkolny 2016/2017

22 kwietnia (w niedzielę) uczniowie VII LO im. Juliusza Słowackiego pomagali w organizacji biegu Orlen Warsaw Marathon. Ich zadaniem był dyżur w depozytach, gdzie biegacze mogli zostawić swoje rzeczy.  Wolontariusze przybyli na miejsce wydarzenia już o godz. 6.00, gdzie czekała już na nich Pani Justyna Winiarczyk. Następnie  grupa przemieściła się w wyznaczone punkty na terenie Stadionu Narodowego.  Po kilku godzinach dotarła do nich także Pani Katarzyna Drabot. Zmęczeni długotrwałym oczekiwaniem, aczkolwiek szczęśliwi, że mogli pomóc wolontariusze z VII LO wrócili do swoich codziennych obowiązków.

Opracowała Karolina Biernacka 2f

15 stycznia - 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki jest pomoc oddziałom pediatrii oraz zapewnienie godnej opieki medycznej osobom starszym. W naszym liceum tradycyjnie utworzono sztab WOŚP, nad którym opiekę sprawowała pani Katarzyna Drabot. W tym roku do pomocy zgłosiło się 73 wolontariuszy z tzw. ,,puszką” oraz cała rzesza pozostałych pomocników. Uzyskaliśmy również wsparcie od firmy Żywiec Zdrój. Wspólnymi siłami zebraliśmy łącznie: 62605 zł.
Najlepsi w zbiórce okazali się:
Katarzyna Bronisz i Iwona Kot – 5870 zł - nasze absolwentki
Maja Geszprych – 5000,50 zł
Karolina Kosieradzka -2882,14 zł
Dominika Zawadka – 2824,90 zł
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc i do zobaczenia za rok

Świąteczna pomoc

Przed świętami Bożego Narodzenia wiele dobra wydarzyło się w naszej szkole. Staraniem naszych uczniów udało się przeprowadzić zbiórkę rzeczy dla rodzin potrzebujących pomocy. W tym roku podjęliśmy współpracę z Stowarzyszeniem "MOŻESZ". Przez niemal dwa tygodnie uczniowie i nauczyciele przynosili do sali nr 9 zabawki, odzież i inne potrzebne artykuły. W sobotę 17.12.2016 wspólnymi siłami odbyło się porządkowanie, pakowanie i przewiezienie prezentów do siedziby Fundacji w Piastowie. Uczniowie, który wraz z s. Katarzyną Wypyszyńską OP poświęcili swój czas i energię, dzięki którym bardzo sprawnie i w radosnej atmosferze upłynął transport darów to:  
1. Hubert Grochowski 3c
2. Paulina Jasińska 3c
3. Magdalena Chrzanowska 3b
4. Miriam Wojtasik 2b
5. Jolanta Szulborska 2b
6. Emilia Królikowska 2e
7. Urszula Rosoł 1c
Składamy im serdeczne podziękowania, a szczególnie Hubertowi za koordynację całości.

Mikołaj na lodzie

4 grudnia na warszawskim Torze Stegny odbyła się impreza dla dzieci „Mikołaj na lodzie”.
Uczennice  z klasy 1d przebrane w stroje mikołaja  jeździły na łyżwach i rozdawały cukierki dzieciom, które brały udział w mikołajkowej zabawie.
W imprezie tej uczestniczyli:
1.Weronika Deleska
2. Gabriela Dróżdż
3. Marta Fijałkowska
4. Dominika Lubaszka
5. Anna Sitkowska
6. Hanna Skawska
7.Milena Zagrajek
Dziękuję w/w uczennicom, a szczególnie Ani Sitkowskiej za koordynowanie wyjścia.

Katarzyna Drabot

Wolontariat z Ochotą

W dniu 01.12.2016 odbyło się dzielnicowe  święto „Wolontariat z Ochotą”. Tegoroczne obchody odbyły się w LO im. H. Kołłątaja, na święcie zgromadzili się przedstawiciele szkół i organizacji z Ochoty, które od lat zajmują się działalnością na rzecz wolontariatu. Wśród zaproszonych gości była pani Burmistrz Katarzyna Łęgiewicz i inni członkowie władz. Z naszej szkoły udział w uroczystości wzięła pani dyrektor Agata Dowgird, opiekunowie wolontariatu Katarzyna Drabot i Justyna Winiarczyk oraz wyróżnieni wolontariusze.
Za wieloletnia pracę na rzecz wolontariatu Nagrodę Burmistrza otrzymał uczeń klasy 3C- Hubert Grochowski.  
Wyróżnienie dyrektora szkoły otrzymali:
Karolina Biernacka 2f
Michał Mazur 2d
Aleksandra Mikołajczyk 2f
Jagoda Pyrz 2e
Karolina Urban 2c
Ewelina Walczyna 3e

Bieg Niepodległości

Dnia 11.listopada 2016r. szesnaścioro dzielnych uczniów z naszej szkoły nie zważając na zimno , śnieg i wczesną poranną godzinę stawiło się jako wolontariusze na 28. Biegu Niepodległości zorganizowanym przez Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. Tradycyjnie już od kilku lat trasa biegu prowadzi ulicami  Al. Jana Pawła II,T. Chałbińskiego i Al. Niepodległości  do skrzyżowania z ul. Rakowiecką, gdzie na 5 kilometrze zawraca w kierunku ul. Stawki.  Na barkach wolontariuszy spoczęła odpowiedzialność za przygotowanie punktu z foliami termicznymi, który znajdował się na linii mety. Wszyscy ochotnicy z naszej szkoły dzielnie wywiązali się z przydzielonego im zadania i mieli jeszcze dużo siły, bo podczas wręczania folii obdarzali  wszystkich uczestników biegu motywującym uśmiechem.
Naszą szkołę reprezentowali:
1. Iga Wołkowycka 1a
2. Alicja Tengli 1a
3. Katarzyna Kilińska 1b
4.Karolina Bińkowska 1b
5.Krystyna Mordzińska 1f
6. Krzysztof Iwaniuk 2a
7.Zuzanna Kostrzewa 2b
8. Anna Folwarska 2b
9. Aleksandra Pomykała 2b
10. Alicja Wiercińska 2c
11. Jan Ogrodziński 2c
12.Michał Pazur 2c
13.Małgorzata Jarosz 2d
14. Jan Kacprzak 2f
15.Dominika Opszalska 3c
16.Magda Małż 3c
Wszystkim wolontariuszom gorąco dziękuje i życzę radości w dalszych działaniach.
Katarzyna Drabot.

Słowacki biegł z Warszawą
2 października 2016 roku odbyła się kolejna edycja „Biegnij Warszawo!” . Jest to jedna z większych imprez związanych z bieganiem organizowanych w Polsce. Przyciąga ona wielu zawodowców jak i amatorów. Uczestnicy maratonu decydują się na start,  aby pokonać swoje bariery fizyczne oraz psychiczne. W tym roku wśród maratończyków oraz obsługi biegu pojawili się uczniowie jak i grono pedagogiczne VII LO w Warszawie.
W niedzielę rano ochotnicy z  naszej szkoły zjawili się na ul. Łazienkowskiej, gdzie po krótkim szkoleniu zabrali się do pracy związanej z organizacją maratonu. Wolontariusze byli odpowiedzialni za przygotowanie trasy, punktów odżywiania oraz startu. Gdy wszyscy ruszyli, rozdawali oni wodę, udzielali informacji oraz  dekorowali medalami biegaczy. Szczególnym wyróżnieniem dla młodzieży była możliwość powitania swoich nauczycieli wychowania fizycznego na mecie. Wielu z członków zespołu wolontariatu znalazło się również w mniej przyjemnych, a wręcz bardzo trudnych i stresujących sytuacjach, ponieważ pojawiły się przypadki osób, które pokonując dystans zasłabły. Młodzież nie pozostała obojętna na takie zdarzenia i natychmiast udzielała pomocy. Jak widać,  żadne zadanie nie było im straszne.
Możliwość poznania „Biegnij Warszawo!” od strony technicznej była wyjątkowym doświadczeniem dla wychowanków Słowackiego. Tego dnia na pewno na długo nie zapomną. Zapytani o to, czy podobało im się, chórem odpowiedzieli, że tak. Następny bieg dopiero za rok, ale uczniowie naszego liceum już powiedzieli, że w 2017r. również będą chcieli włączyć się w  tą akcję.

Jeszcze podczas trwających wakacji dnia 28.08.2016r. od porannych  niedzielnych godzin grupa wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w III BMW Półmaratonie Praskim.
Wraz z innymi wolontariuszami nasza młodzież odpowiedzialna była za przygotowanie punktu z wodą i płynami izotonicznymi, który znajdował się na 16 km trasy półmaratonu. Wszyscy przybyli w tym dniu uczniowie dzielnie pracowali na wyznaczonym stanowisku i jednocześnie wspierali uczestników biegu. motywującymi słowami, tak by pokonali cały dystans 21km
Po zakończonym biegu uprzątnięto punkt a reprezentacja wolontariuszy została obdarowana dyplomami poświadczającymi udział w wydarzeniu. I pochwalona za solidnie wykonaną pracę.
Oto nasi wolontariusze:
1.    Angelika Kałdus 1a
2.    Sabina Kowalczyk 1a
3.    Patrycja Majchrzak 2b
4.    Jan Wachnowski 2c
5.    Eryk Sędkowski 2c
6.    Julia Chacińska 2e
7.    Weronika Maciejak 2e
8.    Jan Kacprzak 2f
9.    Emilia Romańczyk 2f
10.    Hubert Grochowski 3c
Serdecznie dziękuję  p. Marcie Kammbach, która opiekowała się grupą naszej młodzieży, ale też  szczególne podziękowania należą się  Hubertowi Grochowskiemu z klasy 3c za poświęcony czas, zaangażowanie i koordynację całej akcji.

Opiekun SKW Katarzyna Drabot

Wolontariat rok szkolny 2015/2016

Akcji „Żonkil”
Nasi uczniowie po raz pierwszy w ramach szkolnego wolontariatu zaangażowali się w akcję społeczno- edukacyjną „Żonkil” organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w ramach której od 2013 roku 19 kwietnia upamiętniają wybuch Powstania w Getcie Warszawskim.
W ramach udziału w akcji nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach, lekcji muzealnej oraz spotkaniu ze świadkiem tamtych wydarzeń.
W ramach obchodów rocznicy w szkole uczniowie wraz z Panią Justyną Winiarczyk przygotowywali symboliczne żonkile. Natomiast reprezentacja szkoły udała się 19 kwietnia do JCC Centrum Społeczności Żydowskiej, gdzie otrzymali koszulki, torby z żonkilami i ulotkami. W przydzielonym rewirze w centrum uczniowie wręczali mieszkańcom Warszawy symboliczne żonkile – symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943 roku.
Digital Youth Forum
12 maja 2016 roku w Centrum Nauki Kopernika po raz pierwszy odbyło się Digital Youth Forum organizowane przez Fundację Dajmy Dzieciom Siłę. Uczniowie klasy 1E mieli możliwość uczestniczenia w całodniowych spotkaniach z przedstawicielami social-mediów, wymieniać się doświadczeniami z uczestnikami spotkań, ekspertami czy przedstawicielami organizacji tj. Fundacja Orange, Fundacja Dobra Sieć, NASK, Microsoft, Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PAP prezentujący m.in. drukarki 3D, czy dowiedzieć się coś więcej o Kampanii HejtSTOP.

23 kwietnia - wolontariusze z naszej szkoły, kolejny raz pomogli w przygotowaniu "Orlen Warsaw Marathon".
Nasi uczniowie, pracowali w biurze zawodów i przy organizacji Charytatywnego Marszobiegu, który odbył się w Parku Skaryszewskim, niedaleko Stadionu Narodowego.
Wolontariusze przygotowywali pakiety startowe, podawali wodę strudzonym zawodnikom i dopingowali ich.
Powszechnie wiadomo, że uczniowie VII LO są bardzo otwarci, czego wyraz dali we współpracy ze swoim zwierzchnikiem Panem Damianem, który był liderem zespołu wolontariuszy. Jak mówi Karolina: „znalazł z nami wspólny język, który w takiej pracy jest bardzo przydatny”.
Bardzo cieszymy się, że mogliśmy kolejny raz pomóc w organizacji czegoś, co integruje i zbliża do siebie ludzi.

Karolina Biernacka i Michał Mazur

Nasi wolontariusze:
1. Jagoda Pyrz 1a
2. Sebastian Szwarc 1a
3. Jolanta Szulborska 1b
4. Miriam Wojtysiak 1b
5. Natalia Cymerman 1c
6. Karolina Urban 1c
7. Michał Mazur 1d
8. Emila Królikowska 1e
9. Karolina Biernacka 1f
10. Sebastian Iwaniuk 1f
11. Aleksandra Mikołajczyk 1f
12. Marta Piotrowska 1f
13. Wiktoria Radzka 1f
14. Bartosz Gliniewicz 2a
15. Karolina Gromada 2b
16. Agata Wylęzińska 2b
17. Michał Brodowski 2c
18. Magda Kossakowska 2d
19. Agnieszka Bieniek 2f
20. Anna Gąsiorowska2f
21. Karolina Jaszczuk 2f
22. Agata Kowalska 2f
23. Monika Topolowska 2f

Dziękujemy wolontariuszom - Katarzyna Drabot i Justyna Winiarczyk

10 stycznia - Mierzymy wysoko - czyli 24 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
    To już dwudziesty czwarty raz mieliśmy okazję wziąć udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, która z roku na rok cieszy się co raz większym powodzeniem. Tak jak w ubiegłych latach, w tę wielką akcję zaangażowała się nasza szkoła. Nie wyobrażam sobie aby VII LO nie pomagało w WOŚP -ie, mówi Katarzyna Drabot (szefowa sztabu przy naszym liceum). Wolontariat na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stał się już dla nas tradycją.
    Powszechnie wiadomo, że uczniowie VII LO lubią pomagać innym. W szczególności świadczy o tym ilość wolontariuszy, którzy tego roku zgłosili się do zbierania funduszy na tak szczytne cele, jakimi są opieka osób w podeszłym wieku i wyposażenie dla oddziałów pediatrycznych. Mieliśmy ok.130 wolontariuszy, którzy 10 stycznia br. rozeszli się po całej Warszawie, w poszukiwaniu ludzi dobrej woli. Bardzo cieszy nas udział uczniów z klas pierwszych, którzy dopiero zaczynają tworzyć naszą małą, lokalną historię.
    Pieniądze szczęścia nie dają, ale bez nich nie da się żyć, głosi znane nam wszystkim powiedzenie. Nie ma nic za darmo, a specjalistyczna aparatura medyczna nie kosztuje grosze. Dlatego organizowane są takie akcje. Chyba teraz, bo po niemal ćwierć wieku aktywności WOŚP -u, nikt z nas nie ma już wątpliwości, co do słuszności w przeprowadzaniu zbiórek charytatywnych. Jeśli już o pieniądzach mowa, to tego roku nasi wolontariusze zebrali 43934,24 zł, które trafią do potrzebujących ich ludzi i organizacji.
    Mamy nadzieję, że wszyscy wolontariusze będą miło wspominać ten czas poświęcony dla dobra innych. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czy to osoby ze sztabu, kwestarze, czy zwykli darczyńcy. Dopiero razem mogliśmy coś osiągnąć. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc i do zobaczenia za rok.
Ranking najlepszych wolontariuszy:
Katarzyna Bronisz, Iwona Kot, Michał Mazur, - 3720,00 zł
Maria Geszprych, Weronika Jakubowska, Emilia Osmólska - 2959,79 zł
Paulina Bancerz, Katarzyna Cizio, Aneta Orzechowska - 1935,86 zł

Grudzień - Szlachetna Paczka

Drogi Darczyńco,
razem daliśmy rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro!
Dziękujemy za czas, zaangażowanie w przygotowanie paczki. Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
Wolontariusz, który opiekował się rodziną, chciał przekazać kilka słów od siebie.
Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Kiedy wnosiliśmy paczki do rodziny Pani Krystyna wyszła do nas na korytarz i powiedziała, że to niemożliwe, że tak dużą pomoc otrzymuje! Z niedowierzaniem patrzyła na kolejne paczki wynoszone z windy. Gdy przeszliśmy do mieszkania Daria zaczęła rozpakowywać Paczki. Z wielkim entuzjazmem podchodziła do każdej wyjętej rzeczy. Powtarzała "To jak program Nasz nowy dom". Widząc mąkę powiedziała - "Super, będę mogła z dziadkiem upiec ciasta na święta! Będzie smacznie!". Cudownie było patrzeć na tak wielką radość rodziny! Daria gdy zobaczyła piękne ubrania i klocki Lego z niedowierzaniem patrzyła na prezenty i pytała się kiedy będzie mogła ułożyć zestaw. Pani Krystyna wzruszyła się widząc upominek przygotowany z myślą o niej.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Księże Marcinie, proszę przyjąć na swoje ręce moje najserdeczniejsze podziękowania dla każdej z osób, która włączyła się w przygotowanie tej Paczki. Pomimo tego, że mieliście tylko tydzień na jej skompletowanie stanęliście na wysokości zadania! Co najważniejsze wszystkie najistotniejsze potrzeby zostały spełnione i nie zabrakło też osobistych upominków! Dzięki tej Paczce rodzina będzie miała spokojne i szczęśliwe Święta. A to wszystko dzięki Księdzu i wspaniałej młodzieży! Daria w podziękowaniu za paczkę, przygotowała własnoręcznie zrobiony upominek!
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Pani Krystyna serdecznie dziękuje za pomoc. Powtarzała, że nie spodziewała, że tak dużej pomocy! Gdy dowiedziała się, że darczyńcami jest młodzież wraz z opiekunami powiedziała, że tym bardziej jest wdzięczna i szczęśliwa, że młodzi ludzi chcą pomagać innym! Powiedziała, że to będą spokojne i radosne święta!
W XV edycji SZLACHETNEJ PACZKI impuls do zmiany otrzymało ponad 20 700 rodzin, których odwiedziło ponad 10 000 wolontariuszy. Paczki przygotowało ponad 700 000 darczyńców. Dziękujemy, że byłeś wśród nich.

Dnia 15 grudnia podczas obchodów Święta Szkoły zostały wręczone nagrody dla wyróżniających się uczniów za pracę na rzecz wolontariatu. Statuetki Anioła otrzymali:
1. Iwona Kot kl.3f
2. Marta Sak kl.3e
3. Wojciech Nowakowski kl. 3a
4. Bartosz Gliniewicz kl. 2a.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym- Katarzyna Drabot i Justyna Winiarczyk


Z okazji dnia wolontariatu (5 grudnia) dyrekcja szkoły i opiekunowie wolontariatu składają wszystkim uczniom naszej szkoły podziękowania za: bezinteresowny udział w wielu akcjach, poświęcony czas, chęć niesienia pomocy innym oraz za otwartość i zrozumienie.

VII LO na Biegu Niepodległości
To już kolejny raz, kiedy uczniowie VII LO pomagają w organizacji słynnego Biegu Niepodległości.
     Jak co roku 11 listopada w całym kraju odbywa się wiele uroczystości upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Polaków w 1918 roku. Festiwale, akademie, marsze itp. przypominają nam o tym przełomowym wydarzeniu w kształtowaniu się naszego państwa. Jednym z takich event'ów jest znany od prawie trzydziestu lat Bieg Niepodległości, który jest żywym dowodem na to jak Polacy szanują swoją ojczyznę.
    Bieg to ogromne przedsięwzięcie, które oprócz uczestników - biegaczy potrzebuje całego sztabu ludzi zajmujących się organizacją i przebiegiem imprezy. Zawsze ktoś znajdzie coś dla siebie, a przecież pracy nigdy za wiele. My odpowiedzialni byliśmy za punkt dystrybucji wody na półmetku. Do naszych obowiązków należało przygotowanie całego stoiska. Wzdłuż trasy rozstawiliśmy stoły, który zapełniliśmy kubeczkami z wodą. Kiedy wszystko było gotowe, wystarczyło czekać na pierwszych biegaczy. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się o jedenastej jedenaście. Wszyscy byli bardzo podekscytowani tą sytuacją. Wiadomo, że zadanie nie było trudne, jednak i tak trzeba było włożyć w nie dużo pracy. W końcu podanie wody biegnącemu  i zmęczonemu człowiekowi, nie jest takie proste jak mogłoby sie wydawać. Każdy miał okazję trochę sie zmoczyć, co było miłym akcentem.
    Tak minął nam ranek i przedpołudnie. Był to wolontariat, dlatego największą nagrodą dla nas był uśmiech na twarzy prawie konającego ze zmęczenia sportowca. Daliśmy z siebie wszystko, dlatego mamy nadzieję, że nasza pomoc przyda sie też za rok.

Do zobaczenia na 28 Biegu Niepodlegołości – Michał Mazur

Lista Wolontariuszy:

 1. Iwona Kot            
 2. Katarzyna Bronisz        
 3. Anna Kośmider        
 4. Michał Mazur            
 5. Anna Sot            
 6. Kierzkowska Magdalena     
 7. Kluczek Monika         
 8. Maciejak Weronika        
 9. Pyrz Jagoda             
 10. Miriam Wojtysiak         
 11. Bartosz Gliniewicz         
 12. Dorota Gniedziejko         
 13. Katarzyna Wielondek     
 14. Patrycja Konieczna         
 15. Bukowski Łukasz         
 16. Izabela Olszewska         
 17. Jolanta Szulborska         
 18. Marta Piotrowska        
 19. Brodowski Michał         
 20. Dawid Kalisz             
 21. Karolina Biernacka         
 22. Emilia Królikowska         
 23. Kaja Stelmaszewska         
 24. Wiktoria Śmiałowska     
 25. Julia Czaban             
 26. Karolina Urban         
 27. Zuzanna Motylińska         
 28. Joanna Trzcińska         
 29. Katarzyna Antoniak         
 30. Ada Pękacka             
 31. Karolina Kuzia         
 32. Agata Materek         
 33. Joanna Sroka                 
 34. Wiktoria Radzka
 35. Wiktoria Sawicka  -   spoza szkoły    
 36. Maks Kubica   -    spoza szkoły      

To już druga w tym roku szkolnym impreza.
W dzień po Narodowym Dniu Sportu grupa 26 wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w sportowej imprezie BIEGNIJ WARSZAWO.
Podobnie jak w ubiegłym roku odpowiedzialni byliśmy za przygotowanie punktu nawadniania na półmetku 10-cio kilometrowej  trasy. Punkt zlokalizowany był na Trakcie Królewskim przy Łazienkach Królewskich. Wszyscy wolontariusze sprawnie przystąpili do swoich zadań i na dużo chwil przed startem mieli jeszcze czas na wspólne rozmowy. Szczególnie miłym akcentem dla nas wolontariuszy było spotkanie kolegów ze szkoły: Pawła Borkowskiego(kl.2a) i  Arpada Micora( kl.1c), którzy biegli w grupie 9 tysięcy uczestników Biegnij Warszawo. Obydwaj ukończyli bieg w tym samym czasie: 49:06s -duże gratulacje.
Nasi wolontariusze to:
Iwona Kot, Katarzyna Bronisz, Aneta Orzechowska, Aleksandra Kawałko, Karolina Biernacka, Jolanta Szulborska, Emilia Królikowska, Karolina Gromada, Izabela Olszewska, Magdalena Chrzanowska, Jagoda Pyrz, Patrycja Koniczna, Zuzanna Orpik, Agnieszka Wiewiórska, Magdalena Kierzkowska, Dorota Gniedziejko, Katarzyna Grabowska, Justyna Leń, Patrycja Majchrzak, Julia Sowa, Jakub Oleksiak, Kamil Ruta, Mateusz Borowski, Dawid Kalisz, Michał Brodowski, Bartosz Gliniewicz.
Bardzo dziękuję Iwonce Kot(3f) za pomoc w organizacji tej akcji.

Katarzyna Drabot

 

 

30 sierpnia 2015 roku grupa wolontariuszy naszej szkoły uczestniczyła w przygotowaniu i obsłudze punktu nawadniania i żywienia w ramach BMW Półmaratonu Praskiego. Mimo, że wakacje jeszcze wtedy trwały, a na punkcie należało się stawić już o godzinie 6ej rano, grupa śmiałków chętnych do pomocy innym – wśród których było bardzo dużo świeżo upieczonych pierwszoklasistów, co naprawdę im się chwali – pod opieką Pań: Katarzyny Drabot i Justyny Winiarczyk, od świtu pracowała na umiejscowionym przy Wale Miedzeszyńskim punkcie. Wspólnie przygotowaliśmy stoiska z wodą, napojami izotonicznymi i bananami, a następnie rozdawaliśmy napoje i przekąski biorącym udział w biegu maratończykom. Atmosfera była bardzo gorąca, a pracy było co nie miara, jednak wszystkim dopisywały dobre humory i chęć do rzetelnej pracy. Ponadto, dla wolontariuszy z klas pierwszych była to doskonała okazja, aby poznać się nawzajem.
Wszyscy biorący udział w wolontariacie zostali nagrodzeni pamiątkowymi koszulkami i certyfikatami. W akcji udział wzięli:
Marcel Polak, Klara Lemiszewska, Patrycja Kościelniak, Jan Kacprzak, Dorota Kowalska, Aleksandra Jeżo, Iza Mądrzycka, Jan Ogrodziński, Emilia Romańczyk, Patrycja Majchrzak, Karolina Janus, Hubert Grochowski, Józef Januchta, Paulina Cegłowska, Marta Sak, Paulina Rutkowska, Asia Trzcińska, Wiktoria Śmiałowska, Filip Komorowski

Opracowała Marta Sak, kl. 3e

 

Wolontariat rok szkolny 2014/2015

25-26 kwietnia - Orlen Warsaw Marathon. W tegorocznym maratonie uczestniczyło ok 40 tysięcy zawodników. Oprócz biegu na dystansie 42 km w programie ORLEN Warsaw Marathonu znalazło się również wiele imprez towarzyszących. Rozpoczęły się one już w sobotę od biegów dziecięcych i dla niepełnosprawnych. Po nich z placu Zamkowego wyruszyli uczestnicy Charytatywnego Marszobiegu „Biegam, bo Lubię. POMAGAM”. Wieczorem spod Stadionu Narodowego wystartował NightSkating - wspólny przejazd rolkarzy ulicami Warszawy zakończony w Miasteczku Biegaczy. W niedzielę odbył się główny punkt programu czyli maraton, oraz bieg na 10 km. Tak wielkie przedsięwzięcie wymaga pracy wielu ludzi w tym wolontariuszy. Jak zwykle wolontariusze z naszej szkoły nie zawiedli i ochoczo stawili się do pomocy. W sobotę nasi uczniowie pomagali przy punkcie z depozytami, opiekowali się młodymi zawodnikami, a także wręczali medale na mecie. W niedzielę obstawiali również metę gdzie rozdawali uczestnikom maratonu i biegu na 10 km wodę i napoje energetyczne. Pomimo nie sprzyjającej pogody wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni.
UCZESTNICY AKCJI:
25.04.2015
1. Ula Wyszyńska
2. Kasia Antoniak
3. Iwona Kot
4. Anna Kośmider
5. Natalia Sobiech
6. Aneta Orzechowska
7. Karolina Gromada
8. Kasia Dąbrowa
9. Wiktoria Marek-Ryś
10. Kasia Bronisz
11.Mateusz Borowski
12. Kamil Ruta
13. Bartek Gliniewicz
14. Michał Brodowski
15. Dawid Kalisz
16. Iza Olszewska
17. Magda Kossakowska
18. Magda Chrzanowska
19.Anna Gąsiorowska
20. Monika Topolska
26.04.2015
1. Iwona Kot
2. Kasia Bronisz
3. Magda Kossakowska
4. Iza Olszewska
5. Michał Brodowski
6. Bartek Gliniewicz
7. Dawid Kalisz
8. Ola Kowalska
9. Karolina Gromada
10. Kamil Ruta
11.Mateusz Borowski
Nadzór organizacyjny nad Wolontariuszami sprawowali nauczyciele Katarzyna Drabot i Justyna Winiarczyk. 

22 kwietnia - IV edycja „ON THE RUN” - udział uczniów w charakterze wolotariuszy.

12 marca  - udział uczniów w charakterze wolotariuszy podczas III Edycji On The Run Powered by PGE.

14 luty - udział uczniów w charakterze wolotariuszy podczas II Edycji On The Run Powered by PGE.

13 stycznia - „ON THE RUN”- to kolejna impreza sportowa, w której brali udział nasi uczniowie- wolontariusze. W wieczornej scenerii Muzeum Łazienki Królewskie przy świątecznej dekoracji alejek wykonanej przez Polską Grupę Energetyczną ENEA odbył się pierwszy pięciokilometrowy wieczorny bieg. Celem tej imprezy(zresztą jak i wielu innych, w których brała udział duża grupa młodzieży VII LO) jest upowszechnianie zdrowego stylu życia i kształtowanie nawyków do aktywnego spędzania czasu wolnego. Zadaniem naszych 31. wolontariuszy, ubranych w kamizelki odblaskowe było czuwanie nad trasą biegu, wyznaczanie właściwego kierunku, tak aby każdy uczestnik nie pomylił trasy. Wolontariusze pracowali od godziny 18 do godziny ok.21.30 kiedy to przybiegł ostatni zawodnik. Wszyscy wolontariusze otrzymali podziękowania i pamiątkowe koszulki za wyróżniającą postawę. Myślę, że wielu  wolontariuszy przy następnej możliwej okazji zdecyduje się do wzięcia udziału  w podobnej imprezie jako uczestnik, a nie jako wolontariusz.;-)
Opiekę nad wolontariuszami pełniły: Katarzyna Drabot i Justyna Winiarczyk.

11 stycznia - odbył się23. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY -2015
Po raz kolejny w naszej szkole działał sztab WOŚP. W tym roku tematem finału była zbiórka pieniędzy : „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”.
Nasz sztab liczył 70 wolontariuszy, w tym z naszego liceum było 50 osób. Praca wolontariuszy polegała na kwestowaniu na ulicach Warszawy, a także na działaniach organizacyjnych wykonywanych w siedzibie sztabu. Po raz pierwszy przy liczeniu pieniędzy wsparli nas pracownicy Narodowego Banku Polskiego z profesjonalną maszyną do liczenia bilonu. Pomino niesprzyjającej pogody uważamy, że nasi wolontariusze spisali się na medal .
Łączna zebrana kwota to 30 269,82 zł.
Wśród naszych uczniów najwyższą kwotę zebrali:
1.    Aleksandra Wierzchołowska (wraz ze swoja grupą)- 2473,27zł
2.    Katarzyna Cizio (wraz ze swoja grupą)-2043,19zł
3.    Kinga Grzejda – 1228,45zł
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w zbiórkę pieniędzy podczas 23. Finału WOŚP oraz gratulujemy wysokiej zebranej kwoty.
Osoby odpowiedzialne za organizację sztabu: Beata Burdelska, Katarzyna Drabot, Justyna Winiarczyk

13 grudnia - Po raz pierwszy nasze liceum wzięło udział w 14. Edycji Szlachetnej Paczki. Ten ogólnopolski projekt, jakim dzisiaj stała się Szlachetna Paczka to akcja niesienia bezpośredniej pomocy, w której darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin będących w potrzebie. Dwie klasy (1a i 3b) zdecydowały się na indywidualne wsparcie dwóch rodzin. Klasom tym należą się słowa uznania za duży wkład pracy!.
I tak uczniowie VII LO pod czujnym okiem Wojtka Nowakowskiego (2a) przygotowali ogromną paczkę dla wybranej rodziny. Rodzina, dla której społeczność uczniowska przygotowała paczkę nie prosiła o wyszukane rzeczy.  Zależało Jej na żywności, środkach czystości, pomocach szkolnych, ubraniach, kosmetykach. Pani Anna (47 l.) samotnie wychowuje dwóch synów: Adama (15 l.) oraz Kacpra (10 l.), w domu, którego budowę rozpoczęli wspólnie z mężem i który jeszcze ciągle w większej części nie jest wykończony. Rodzina znalazła się w trudnej sytuacji finansowej po rozwodzie. Sytuacja pogorszyła się jeszcze bardziej rok temu, kiedy ojciec chłopców stracił pracę i przestał płacić alimenty. Pani Anna pracuje, ale jej zarobki wystarczają tylko do połowy miesiąca. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania zostaje niecałe 443 zł miesięcznie na osobę. Synowie się uczą, dlatego wydatki na szkolne potrzeby związane z początkiem roku szkolnego rujnują budżet rodziny na wiele miesięcy. Dodatkowo, rodzina spłaca pożyczki zaciągniętej na urządzenie domu, co również uszczupla jej budżet. Pani Ania i jej synowie starają się żyć bardzo oszczędnie. Jeśli pogoda na to pozwala, do szkoły i do pracy jeżdżą rowerami. Wspólnie uprawiają warzywa i owoce w przydomowym ogródku, robią przetwory na zimę. Pani Ania chętnie podjęłaby dodatkową pracę, ale Kacper jest jeszcze zbyt mało samodzielny i wymaga jej opieki i pomocy, szczególnie w nauce. Adam bardzo dobrze się uczy. Jego pasją jest fotografowanie. Często uczestniczy (z sukcesami) w różnych konkursach.
Poniżej przedstawiam listę przekazanych darów:
Klasa 1b    -    żywność
Klasa 1c    -    plecak i pamięć przenośną
Klasa 1d    -    kosmetyki
Klasa 1e    -    pościel i kołdrę
Klasa 1f        -    środki czystości
Klasa 2a    -    kurtkę
Klasa 2b        środki czystości
Klasa 2c    -    podkoszulki
Klasa 2d    -    pomoce szkolne
Klasa 2e    -    buty i dodatkowe upominki
Klasa 2f        -    żywność
Klasa 3a    -    obrusy
Klasa 3c    -    słodycze
Klasa 3e    -    dodatkowe rzeczy
Myślę, że ta akcja pokazała, iż uczniowie naszej szkoły pod wieloma względami są wyjątkowi. Potrafią: zjednoczyć się, być wolontariuszami, inspirować innych do stawania się kimś więcej i dzielić się radością pomagania. Na ogromne wyróżnienie zasługuje Wojtek Nowakowski, który od początku do końca koordynował całą akcją. Pomagali Mu też uczniowie z klasy 2c, 3c i 3e, którzy pakowali zebrane produkty i przygotowali do transportu. a wspierała ich siostra Beata.
Serdeczne podziękowania należą się też p. Piotrowi Bojarskiemu tacie Michała Bojarskiego, który zawiózł zgromadzone rzeczy do Organizatora. Jednak gdyby nie odzew ze strony uczniów wielu klas, akcja nie byłaby możliwa i nie otrzymalibyśmy CERTYFIKATU od organizatora.
Ponad to dwie klasy (1a i 3b) zdecydowały się na indywidualne wsparcie dwóch rodzin.
Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękuję Katarzyna Drabot.

W czasie wakacji 2014, kiedy większość z nas spędzała wolny czas z rodziną, przyjaciółmi, rówieśnikami zwiedzając kraj, poznając nowe kultury i ciekawych ludzi czworo uczniów VII LO było wolontariuszami podczas uroczystych obchodów 70. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Żeby zostać wolontariuszem trzeba było przejść kilkutygodniową rekrutację.
 I tak Kamil Bonas, Ludwika Bucholska, Anna Gontarz i Justyna Rawska zdali egzamin i zakwalifikowali się do grupy wolontariuszy Muzeum Powstania Warszawskiego. Każdy z Nich pełnił inną funkcję i miał przydzielone następujące zadania:
Kamil-pomagał Powstańcom podczas uroczystości w „Godzinie W” na Powązkach Wojskowych, podczas premiery filmu „Miasto’44” oraz podczas spotkania Powstańców z Prezydentem RP, a także pomagał podczas spektaklu „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” w reż. Krystyny Jandy.
Ludwika-pomagała Powstańcom podczas uroczystości w „ Godzinie W” na Powązkach Wojskowych, kwestowała na rzecz renowacji mogił powstańczych, pomagała Powstańcom podczas premiery filmu „Miasto’44” i podczas spotkania Powstańców z Prezydentem RP oraz uczestniczyła w wydarzeniach edukacyjnych i kulturalnych organizowanych w ramach obchodów 70. Rocznicy PW
Ania-pełniła dyżury w punktach informacyjnych na Dworcu Centralnym oraz podczas uroczystości w „Godzinie W” na Powązkach Wojskowych, pomagała podczas spektaklu „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” w reż. Krystyny Jandy oraz pomagała podczas Masy Powstańczej 2014 – przejazdu rowerowego kilku tysięcy ludzi ulicami Warszawy.
Justyna-pomagała Powstańcom podczas spotkania Powstańców z Prezydentem RP oraz podczas spektaklu „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” w reż. Krystyny Jandy.
Cieszymy się bardzo, że są wśród naszych uczniów tak wspaniałe osoby, które zasługują na wysokie uznanie.
Serdecznie dziękuję za poświęcony czas, prace i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Katarzyna Drabot

11 listopada - 26 BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
Zanim we wtorkowe popołudnie na ulicach Warszawy pojawiły się tysiące manifestantów biorących udział w marszach organizowanych przez różne ugrupowania polityczne i organizacje społeczne, w godzinach porannych stolicę opanowali miłośnicy biegania. Kilkanaście tysięcy uczestników wzięło udział w 26 Biegu Niepodległości. Bieg ten powrócił na stałe do kalendarza masowych imprez sportowo-rekreacyjnych organizowanych w Warszawie w 1989 roku i od tamtej pory odbywa się rokrocznie, zawsze 11 listopada. Zorganizowany dla uczczenia przypadającej w tym roku 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, jak co roku zgromadził na starcie krajową czołówkę biegaczy na długich dystansach.
Punktualnie o godzinie 11.11 uczestnicy zgromadzeni w okolicach ulic: Jana Pawła II, Stawki oraz Ronda „Radosław”, odśpiewali hymn państwowy po czym w takt wydobywających się z głośników patriotycznych pieśni, ruszyli do 10-cio kilometrowego biegu. Na trasie wiodącej głównymi ulicami Warszawy usytuowany był jeden punkt z wodą dla uczestników biegu. Zlokalizowany na półmetku punkt (nomen omen w Alejach Niepodległości) obsługiwany był przez młodzież z dwóch warszawskich szkół: VII Liceum Ogólnokształcącego i 42 Gimnazjum z ul.Twardej w Śródmieściu. Do obowiązków naszych wolontariuszy należało zorganizowanie i obsługa punktu a następnie jego uprzątnięcie i likwidacja. Swoją pracę grupa 17 uczniów-wolontariuszy rozpoczęła o godzinie 9.15 a zakończyła o 13-tej.
W tegorocznym biegu na dystansie 10 km uczestniczyło ponad 15 tysięcy osób, jednak takich którzy się zarejestrowali (czyli wykupili pakiet startowy i biegli z numerem startowym) było dokładnie 12 295. Na mecie zameldowało się 3 678 kobiet oraz 8 601 mężczyzn. Poziom i wiek startujących był bardzo zróżnicowany. Zwycięzca wśród mężczyzn uzyskał wynik 30:03 a zwyciężczyni wśród kobiet 33:15. Dowodem na to jak popularne staje się bieganie niech będzie fakt, że ostatnim uczestnikiem, który zameldował się na mecie w czasie 2.04:38 był urodzony w 1927 roku 87-letni Edward Mucha z Rudy Śląskiej.
Miło mi zakomunikować, że w biegu uczestniczyli również „nasi ludzie ze Słowackiego”. Szczególnie aktywne w tym względzie okazały się klasy 1 A i 3 F, z których aż po dwoje przedstawicieli zameldowało się na mecie.
Grupę naszych wolontariuszy zorganizowała Szkolna Koordynator Wolontariatu: Katarzyna Drabot, która co godne podkreślenia wzięła udział w biegu, poprawiając swój rekord życiowy.
Opiekę nad uczniami w dniu 11.11.2014 r. sprawowali: Justyna Winiarczyk i Grzegorz Adamczyk.
                opracował Grzegorz Adamczyk
WOLONTARIUSZE BIORĄCY UDZIAŁ W AKCJI:
Klasa 1 E    -    Ewelina Walczyna
Klasa 1 F    -    Jerzy Czarnecki
Klasa 2 A    -    Marta Trębacka, Marta Stachurska
Klasa 2 C    -    Michał Bojarski
Klasa 2 E    -    Marta Sak, Anita Młodzianowska, Edyta Głowacka
Klasa 2 F    -    Agata Czaplarska, Kinga Grzejda, Zuzanna Ruszkowska, Katarzyna Szostek, Agnieszka Senderowska
Klasa 3 F    -    Marta Galicka
Absolwenci    -    Adrianna Baranowska, Maksymilian Kubica
Gościnnie    -    Weronika Sawicka
„NASI LUDZIE”, KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W „26 BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI – 2014”

Drabot        Katarzyna    nauczyciel    wynik    51:58    5287     miejsce ogólnie
                                  574    miejsce wśród kobiet
    68     miejsce w swojej kategorii wieku

Puchnowska    Alicja        klasa 1 A    wynik    58:29    8764     miejsce ogólnie
                                1768    miejsce wśród kobiet
   241    miejsce w swojej kategorii wieku

Mączewska    Klaudia    klasa 3 F    wynik    58:30    8778    miejsce ogólnie
                                1776    miejsce wśród kobiet
   242 miejsce w swojej kategorii wieku

Dziąg        Maciej        klasa 3 F    wynik    42:43    1008    miejsce ogólnie
                                   971    miejsce wśród mężczyzn
   129    miejsce w swojej kategorii wieku

Borkowski    Paweł        klasa 1 A    wynik    47:50        (czas orientacyjny)

5 października - Nasi wolontariusze nie zwalniają tempa. Kolejna niedziela i kolejny raz wykazywali się swoją bezinteresowną pomocą przy organizacji imprez masowych. W niedzielę 05.10.2014 r. odbyła się kolejna, już 10 edycja „BIEGNIJ WARSZAWO”. W tegorocznym biegu na dystansie 10 km uczestniczyło ponad 11 tysięcy osób. Nie wszyscy zawodnicy, którzy stanęli na starcie ukończyli bieg. Na mecie zameldowały się 8872 osoby, w tym 3148 kobiet i 5724 mężczyzn. Poziom startujących był bardzo zróżnicowany. Zwycięzca uzyskał wynik 28:58 zaś ostatnia zawodniczka na mecie 1:37:29.
Tym razem do obowiązków naszych wolontariuszy należało zorganizowanie i obsługa punktu odżywczego znajdującego się na 5-tym kilometrze trasy. Punkt ten znajdował się w Alejach Ujazdowskich. Swoją pracę grupa 33 uczniów-wolontariuszy rozpoczęła już o godzinie 8-mej rano. W malowniczej scenerii, gdyż po jednej stronie jezdni znajdowały się Łazienki Królewskie a po drugiej Kancelaria Premiera R.P., składali stoły a następnie przygotowywali napoje dla uczestników biegu. Start z ul. Czerniakowskiej miał miejsce o godzinie 11.15. Czołowi zawodnicy dotarli do naszego punktu już po niespełna 15 minutach. A potem z każdą chwilą narastała fala biegnących, by po kilku minutach zmienić się w zwarty tłum poruszający się cała szerokością obu jezdni Alei Ujazdowskich. I tak przez kilkadziesiąt minut wolontariusze pomagali ugasić pragnienie tysiącom uczestników, biegających w tym roku w jaskrawożółtych koszulkach. Po chłodnym choć słonecznym poranku, pogoda rozkręcała się z każdą minutą. A zresztą po rozpoczęciu biegu nikt już na chłód nie narzekał – tyle było pracy. Gdy ostatni biegnący minęli nasz punkt odżywczy trzeba było jeszcze: zdemontować i zapakować stoły; posprzątać puste butelki po wodzie i tysiące plastikowych kubków; zabrać tysiące plastikowych nakrętek (bo przecież akcja zbierania nakrętek w szkole wciąż trwa). Około godziny 14-tej praca wolontariuszy dobiegła końca.
UCZESTNICY AKCJI:
Klasa 1b    -    Magdalena Chrzanowska, Magdalena Pieczko
Klasa 1d    -    Żaneta Białek, Magdalena Kossakowska, Maria Niedziałek, Filip Rzedzicki
Klasa 1e    -    Izabela Olszewska
Klasa 1f    -    Anna Gąsiorowska, Karolina Jaszczuk, Monika Topolska
Klasa 2b    -    Natalia Gąska
Klasa 2c    -    Anna Kośmider, Agnieszka Wiewiórska, Mateusz Borowski
Klasa 2d    -    Magdalena Jędrys, Martyna Kacprzak, Aneta Oworuszko, Kinga Sobiech,
Klasa 2e    -    Edyta Głowacka, Anita Młodzianowska
Klasa 2f    -    Katarzyna Bronisz, Agata Czaplarska, Kinga Grzejda, Iwona Kot, Aneta Orzechowska, Weronika Rafał, Zuzanna Ruszkowska, Katarzyna Wielondek    
Klasa 3b    -    Janina Żbikowska, Anna Żeruń
Klasa 3f    -    Kamila Brzozowska
Absolwenci    -    Weronika Sawicka, Maksymilian Kubica

Opiekę organizacyjną nad wolontariuszami w trakcie akcji sprawowali:

                            Katarzyna Drabot & Grzegorz Adamczyk

Poniżej podajemy nazwiska uczniów i pracowników szkoły, o których wiemy że wzięli udział w biegu i ukończyli go.

„NASI LUDZIE”, KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W „BIEGNIJ WARSZAWO – 2014”

Drabot        Katarzyna    wynik       53:53      483 miejsce wśród kobiet
                                52 miejsce w swojej kategorii wiekowej

Borkowski    Paweł          wynik       51:21    2378 miejsce wśród mężczyzn
                              322 miejsce w swojej kategorii wiekowej

Makaruk    Bernard    wynik    1:05:52    5201 miejsce wśród mężczyzn
                              597 miejsce w swojej kategorii wiekowej

28 września - 36 MARATON WARSZAWSKI
W tegorocznym biegu uczestniczyło prawie 7 tysięcy osób. Wszystkim im należą się brawa i gratulacje za ambicję, hart ducha i ogromny wysiłek, którego się podjęli. Ale nie o wynikach sportowych będzie tutaj mowa. Skoro nie o wynikach sportowych, to o czym ??? O NASZYCH WOLONTARIUSZACH !!!
Kiedy wielu z Was w niedzielny poranek jeszcze smacznie spało, przewracając się na drugi bok, oni już o 7:45 mieli zbiórkę w wyznaczonym przez organizatorów punkcie odżywczym numer 13. Przypadał on na 35 kilometrze trasy liczącego 42 km 195 m maratonu. Nasza dzielna dwudziestka przy jesiennej, słonecznej pogodzie uwijała się jak w ukropie by zmęczonym i spragnionym maratończykom, którym do pokonania zostało jeszcze ok. 7.5 km trasy, podać wodę i banany. Ostatni biegnący minęli nasz punkt odżywczy już po godzinie 14-tej i dopiero wtedy, po likwidacji punktu, praca wolontariuszy dobiegła końca. Za ten wielogodzinny trud i wysiłek szkoła otrzymała dyplom z podziękowaniami od organizatorów maratonu a wolontariusze wdzięczność uczestników. Satysfakcja osobista z poświęconego czasu – BEZCENNA.
UCZESTNICY AKCJI:
1.    Bartosz        Gliniewicz              klasa 1a
2.    Agata        Wylezińska              klasa 1b
3.    Michał        Brodowski              klasa 1c
4.    Magdalena    Kossakowska         klasa 1d
5.    Marta        Wodzińska               klasa 1d
6.    Izabela        Olszewska             klasa 1e
7.    Anna        Gąsiorowska             klasa 1f
8.    Karolina    Jaszczuk                  klasa 1f
9.    Monika        Topolska               klasa 1f
10.    Dawid        Kalisz                   klasa 1f
11.    Katarzyna    Cizio                  klasa 2c
12.    Anna        Kośmider              klasa 2c
13.    Mateusz        Borowski          klasa 2c
14.    Daniel        Czyżak                klasa 2c
15.    Kamil        Ruta                    klasa 2c
16.    Aneta        Oworuszko           klasa 2d
17.    Weronika    Rafał                  klasa 2f
18.    Natalia        Sobiech              klasa 2f
19.    Kinga        Tober                  klasa 3d
20.    Magdalena    Ślączko            klasa 3d
Nadzór organizacyjny nad Wolontariuszami sprawowali się nauczyciele wychowania fizycznego:
        Katarzyna Drabot & Grzegorz Adamczyk

 

 

Wolontariat rok szkolny 2013/2014

27 kwietnia  - w parku Pole Mokotowskie miał miejsce finałowy festyn Światowego Dnia Ziemi 2014 pod hasłem Zmieniaj nawyki - nie klimat. Festyn miał charakter interdyscyplinarny, podczas jego trwania prezentowały się samorządowe i rządowe instytucje zajmujące się ochroną środowiska oraz polskie parki narodowe, które przedstawiały swoją ofertę przyrodniczą, edukacyjną i turystyczną. Zarówno dla tych najmłodszych jak i dla najstarszych zorganizowane były różnego rodzaju konkursy związanych z ochroną Ziemi oraz wiadomościami na temat Parków Narodowych. I tym razem uczniowie naszej szkoły nie zawiedli. Aż 47 uczniów jako wolontariusze prezentowali Polskie Parki Narodowe oraz pomagali w przeprowadzaniu konkursów.

10-11 maja -  Sport to zdrowie, a współpraca przy tym to jeszcze dodatkowa radość! Mogliśmy się o tym przekonać będąc na sztafecie maratońskiej - X już Accreo Ekidenie. . „Każda drużyna łącznie pokonuje dystans równy długości maratonu. Pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni - po 5 km. Razem – 42,195 km.” – czytamy na stronie accreoekiden.pl.
Ilość chętnych dopisała, dlatego rywalizację podzielono na dwie części. My, uczniowie VII LO, byliśmy wolontariuszami. Pogoda, można rzec, że dopisała. Jedynie wiatr dokuczał strącając kubeczki z wodą. Właśnie tym się zajmowaliśmy. Staliśmy w punkcie odżywiania i podawaliśmy wodę biegaczom. Przy okazji dopingowaliśmy ich i zachęcaliśmy do walki. Nasze zadanie nie było zbyt trudne, ale wiedzieliśmy, że jesteśmy potrzebni zawodnikom. Nauczyliśmy się organizacji i pomysłowości, która nawet w takich czynnościach okazuje się przydatna! Czuć było pozytywną energię, którą zarażaliśmy się nawzajem. Biegacze, mimo zmęczenia, uśmiechali się do nas serdecznie, a my nie skąpiliśmy im dobrego słowa. Zarządzanie samym wydarzeniem było również w porządku. Koordynatorzy byli mili i doskonale radzili sobie z organizacją. Imprezie towarzyszyły pokazy związane z Japonią, gdyż jednym z celów sztafety było również poznanie kultury japońskiej.
Na koniec zwycięzcy otrzymali medale, a my zachęcaliśmy do przezwyciężenia swych słabości kolejnych biegaczy. Wszyscy byli tutaj zwycięzcami. Ten tekst jest tyle razy powtarzany. Czy jednak można zaprzeczyć jego prawdziwości? Przecież każdy dał z siebie wszystko dla swojej drużyny. I to jest właśnie najpiękniejsze w sporcie!

12 stycznia - Słowak również ruszył na ratunek!
Już po raz kolejny VII LO zagrało razem z WOŚP-em. Licealiści pokazali swoje wielkie gorące serca. Pomimo deszczowej niedzieli chętnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. 12 stycznia z Sali nr 15 dobiegał dźwięk brzęczących monet i szelest banknotów. Wszyscy intensywnie pracowali, by sprawdzić, czy udało się pobić  zeszłoroczny rekord. Z radością witano każdą kolejną puszkę. Przybywający do sztabu wolontariusze mogli liczyć na gorącą herbatę i słodki poczęstunek. Niektórych dobra passa nie opuszczała, kilkakrotnie wracali z pełną puszką. Największą ilość pieniędzy uzbierali:
Bartosz Rogowski-3994,68 zł
Aleksandra Wierzchołowska-3519,73 zł
Aleksandra Prorok-2815,27
W rezultacie VII LO zebrało 40031,47 zł
Wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego sukcesu, bardzo dziękujemy, z nadzieją, że wspólnie będziemy grać  z Orkiestrą „do końca świata i o jeden dzień dłużej”.

Opracowała Dominika Kuś

9 grudnia -  w Hotelu Sobieskim odbyło się jubileuszowe X Dzielnicowe Święto Wolontariusza- "Wolontariat z Ochotą". W tym jednym miejscu spotkało się wiele wspaniałych osób o wielkich sercach.
Zorganizowane wydarzenie było okazją do prezentacji działalności ochockich kół wolontariatu, spotkania wolontariuszy w różnym wieku i z różnych obszarów działania: szkół, uczelni, instytucji, różnorodnych ochockich organizacji pozarządowych oraz podziękowania za bezinteresowną pracę na rzecz Dzielnicy Ochota.
Uczniowie VII LO im. Juliusza Słowackiego stanowili liczną reprezentację podczas uroczystości. Część z nich została wyróżniona przez Dyrekcję szkoły pamiątkowymi dyplomami z podziękowaniem. Dwie uczennice liceum:
Anna Mazurek i Małgorzata Krześniak otrzymały szczególne wyróżnienie od Burmistrza Dzielnicy Ochota "Za zaangażowanie w niesienie pomocy innym, za ciepło, otwartość i serdeczność, za sumienne wykonywanie powierzonych zadań, za promowanie swoją postawą idei wolontariatu oraz za wspaniałą pracę na rzecz ochockiej społeczności i Dzielnicy". Jako symbol pięknej postawy
i wrażliwości na drugiego człowieka, dziewczęta dostały pamiątkowe figury aniołów. Podziękowania od pani dyrektor otrzymały:
1. Magdalena Olszewska 3e
2. Natalia Kępińska 3e
3. Aleksandra Chojnacka 3f
4. Ilona Graczyk 3f
5. Adriana Baranowska 3f
6. Ewelina Nerek3f
Uroczystość uświetniły wokalne występy zdolnych wolontariuszy. Na gości czekał również przygotowany poczęstunek. Każdy z przybyłych mógł się podzielić swoimi przemyśleniami na temat bezinteresownej pomocy innym ludziom i opowiedzieć o swoich działaniach.

Opracowała Anna Mazurek 3b

11 listopada - odbył się XXV Bieg Niepodległości na dystansie 10km. Jest on częścią warszawskiej triady biegowej "ZABIEGAJ O PAMIĘĆ". Trasa jest bez zakrętów i dużej różnicy wzniesień, co pomaga w uzyskaniu dobrych wyników. Przekonali się o tym uczeń naszej szkoły Maciej Dziąg (czas na mecie 46:32) oraz pani Drabot(51:12) osiągając bardzo dobre rezultaty. Gratulacje!
Uczniowie Słowackiego przyczynili się do organizacji biegu jako wolontariusze. Dość liczną grupą stawili się na miejscu zbiórki o 7:00 (co w dzień wolny nie było łatwe). Na miejscu czekała na nas pani Winiarczyk. Naszym zdaniem było rozwieszenie banerów i chorągiewek z logo sponsorów biegu w okolicy startu. Wspólnie zrobiliśmy to sprawnie. Pozostało czekać, aż zawodnicy wystartują, a trochę to trwało, ponieważ do biegu zgłosiła się rekordowa liczba 12 000 biegaczy. Wtedy mogliśmy wykonać drugą część swojej pracy: zdejmowanie banerów. Mimo, że charakter naszej pracy nie pozwolił na bezpośredni kontakt z biegaczami, a sama organizacja pozostawiała trochę do życzenia, to myślę że wszystkim udzieliła się wspaniała atmosfera tam panująca.

29 września odbył się Maraton Warszawski, w którym po raz pierwszy wzięła udział, w charakterze wolontariuszy, grupa uczniów z VII LO im. Juliusza Słowackiego.
Do wsparcia wydarzenia zgłosiło się 15 chętnych osób (13 z przyszkolnego internatu, 2 uczennice ze szkoły). Miejscem zbiórki był 9. Punkt na Al. Rzeczypospolitej. Młodzież obsługiwała 25. km biegu. Do zadań wolontariuszy należało przygotowanie stołów z napojami i owocami, a podczas przybycia biegaczy, podawanie im tych produktów w sprawny sposób, aby zawodnicy nie tracili cennego czasu.
Akcja trwała 7 godzin. Po zamknięciu trasy, wolontariusze sprzątali teren. Następnie zostały im wręczone imienne zaświadczenia o odbyciu wolontariatu oraz cenne upominki: koszulki, pendrive, kubki termiczne, słodycze, długopisy. Dzięki identyfikatorom wolontariuszy, uczniowie mogli wejść na Stadion Narodowy i tam korzystać z przygotowanych atrakcji.
Praca wolontariuszy z VII LO została bardzo dobrze oceniona przez organizatorów. Uczniowie otrzymali również zaproszenie do dalszej współpracy.

14 września  -  na warszawskiej Agrykoli odbył się po raz kolejny spacer ludzi dobrej woli, czyli Ecco Walkathon 2013.  Uczniowie naszego liceum, wzięli udział w największym na świecie spacerze charytatywnym organizowanym przez firmę ECCO. Do wyboru były dwie trasy: 10 lub 6 km- oczywiście grupa uczniów z klasy 2d wybrała dłuższą trasę.
ECCO WALKATHON to jednak nie tylko spacer charytatywny, ale też świetna forma rekreacji. Jeden z naszych uczniów zauważył: -W czasie spaceru mogłem porozmawiać ze znajomymi w przyjemnej atmosferze, a jednocześnie aktywnie spędzić czas. Same plusy…
 Ponadto, nasi Licealiści stanowili liczną grupę wolontariuszy, wspierając organizację imprezy poprzez m.in. przyklejanie nalepek potwierdzających przebyty dystans, informowanie o trasie przemarszu czy też czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników. Wszyscy wolontariusze otrzymali od firmy ECCO podziękowanie za ogromne zaangażowanie.
Mimo lekkiego zmęczenia, nasi uczniowie z uśmiechem dotarli do mety, gdzie czekali już wolontariusze odbierający identyfikatory. Satysfakcja z przebycia dystansu i możliwości wsparcia wybranej organizacji była wielka.
Uczestnicy oraz wolontariusze z naszego Liceum zgodnie twierdzą, że był to naprawdę miło spędzony czas oraz zapewniają, że pojawią się na Agrykoli już za rok, w kolejnej edycji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom!!!- K. Drabot i J. Winiarczyk

 

Dnia 15 grudnia podczas obchodów Święta Szkoły zostały wręczone nagrody dla wyróżniających się uczniów za pracę na rzecz wolontariatu. Statuetki Anioła otrzymali:
1. Iwona Kot kl.3f
2. Marta Sak kl.3e
3. Wojciech Nowakowski kl. 3a
4. Bartosz Gliniewicz kl. 2a.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym- Katarzyna Drabot i Justyna Winiarczyk

W niedzielę 7 października 2018 roku ulicami Warszawy po raz dziesiąty przebiegł dziesięciokilometrowy bieg pod nazwą „Biegnij Warszawo”!. Uczestnicy  rozpoczęli bieg przy ulicy Czerniakowskiej, okrążyli część miasta i przybiegli na metę położoną przy stadionie Legii. W wydarzeniu tym uczestniczyła ogromna rzesza zarówno biegaczy jak i wolontariuszy, bez których to wszystko by się nie udało. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego.  Nasza szkolna reprezentacja w tym roku była złożona z 14 uczniów. Brała ona czynny udział w przygotowaniach granic linii startu oraz rozdawała wodę i certyfikaty na imprezie towarzyszącej biegowi pod nazwą „Maszeruję, kibicuję”. Uczniowie zajęli się tym  najlepiej, jak potrafili. Wspólnie podołali przydzielonemu im zadaniu.

 

 

Osoby uczestniczące w wolontariacie:

1. Julia Kryńska

2. Aneta Jędrys

3. Andrzej Budny

4. Paulina Górska

5. Jakub Klimek

6. Julia Kowalska

7. Katarzyna Kwiatkowska

8. Mabell Kowalewska

9. Maria Karwowska

10. Patryk Świech

11. Weronika Gozdera

12. Jacek Borawski

13. Emilia Przesmycka

14. Jagoda Skrętowska

15.Monika Palęga

 

opracował Jakub Klimek