21 września - ślubowanie uczniów klas pierwszych

17 września - wyjście klasy 2b i 2c do Ministerstwa Ochrony Środowiska na pokaz ekologicznych (elektrycznych) pojazdów, nowe technologie transportu

13 września - wyjście klasy 1c na IV Dzień Popularyzacji Matematyki na wydział MiNI Politechnika Warszawska
udział klasy 2c w spotkaniu "Egzamin maturalny z fizyki - analiza wymagań i zadań egzaminacyjnych" - Salon Maturzystów, Politechnika Warszawska

11 września - wyjście klasy 1c do siedziby banku BGŻ na spotkanie z ks. Jackiem Stryczkiem pomysłodawcą akcji "Szlachetna Paczka"

10-13 września - wyjazd klasy 1f na warsztaty przedmiotowe i zajęcia integracyjne do Wigierskiego Parku Narodowego

8 września - UCZNIOWIE VII LO NA UROCZYSTOŚCIACH POD POMNIKIEM BARYKADA WRZEŚNIA
Jak co roku, 8 września delegacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach rocznicy podjęcia walki z Niemcami podczas II wojny światowej przy barykadzie na skrzyżowaniu ulic Grójeckiej i Opaczewskiej. Żołnierze 41. Pułku Strzelców Suwalskich z pomocą mieszkańców walczyli na barykadzie do 27 września 1939 roku. Niemcy, wkraczający do stolicy od strony Okęcia, napotkali niespodziewany opór. W poprzek Grójeckiej ustawiono barykadę z tramwajów i szkolnych ławek.
W hołdzie bohaterskim obrońcom Warszawy uczniowie VII LO im. J. Słowackiego złożyli wiązankę pod pomnikiem Barykada Września znajdującym się pomiędzy dwoma pasami ulicy Grójeckiej. Na pomniku znajduje się napis: „W tym miejscu żołnierze Wojska Polskiego oraz mieszkańcy Warszawy walcząc na barykadzie zatrzymali nacierające wojska hitlerowskie i w nierównym boju bohatersko bronili dostępu do Warszawy w dniach od 8 IX do 27 IX 1939 r.”

10 września - narodowe czytanie ,,Przedwiośnia"

5 września - na terenie szkoły odbyło się zbieranie wpisów do „Warszawskiej Księgi Wolności 1918-2018-2118”. Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pracownicy szkoły i uczniowie napisali przesłania, życzenia dla przyszłych pokoleń. Zostaną one zamknięte w kapsule czasu, a jej otwarcie nastąpi w 2118 roku

4-7 września - zajęcia integracyjne dla uczniów klas pierwszych

3 września – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

2-11 września - obóz naukowy klas z rozszerzonym nauczaniem wychowania estetycznego (1d, 2d, 3d)

18 lipca  - obóz uczniów przyjętych do klas pierwszych – stypendystów realizowanego w naszej szkole programu „Klasa”. Podczas uroczystej inauguracji spotkali się oni z przedstawicielami Fundacji BGŻ BNP Paribas, p. dyrektor Agatą Dowgird oraz absolwentami – członkami Stowarzyszenia Absolwentów Programu Klasa. Oprócz zajęć integracyjnych i zwiedzania Warszawy program obozu obejmuje też intensywną naukę języka angielskiego.
Natomiast stypendyści programu „Klasa” ze starszych roczników właśnie zakończyli obóz żeglarsko-językowy

7-8 lipca - za nami kolejna edycja Bazyliszka! Jak co roku w wakacyjny weekend na Wawelskiej spotkali się miłośnicy gier planszowych i fabularnych. Przygotowano liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Poza grami i turniejami RPG organizatorzy zaproponowali uczestnikom prelekcje, pokazy, konkursy, dyskusje, spotkania z autorami literatury fantasy. Dyskutowano m.in. o Nagrodzie  Zajdla, można było też dowiedzieć się od absolwentek naszej szkoły, autorek powieści Klątwa Przeznaczenia oraz Korona Przeznaczenia, w jaki sposób znaleźć wydawcę dla swojej książki. Odbyło się ponad 40 prelekcji. A gamesroom oferował ponad 400 gier planszowych i karcianych. Wolontariusze pomagali dobrać grę odpowiednią do wieku oraz objaśniali jej zasady. Stworzono również specjalną strefę z atrakcjami dla dzieci.
Wstęp na imprezę był bezpłatny, a organizatorzy działający non profit stworzyli możliwość ciekawego spędzenia dwóch dni wakacji.