Koncerty Filharmonii Narodowej - 27 września inauguracja comiesięcznych spotkań uczniów klas pierwszych z artystami Filharmonii Narodowej, koncert (kolejne w następnych miesiącach)

15 listopada - udział uczniów wszystkich klas w projekcji filmu "Ptaki śpiewają w Kigali", w filmie występuje absolwentka naszego liceum Jowita Budnik

20 października - wyjscie klasy 2b na wykład inauguracyjny na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego w ramach projektu "Edukacja oknem na świat", realizowanego przez międzynarodową fundację The Bridge
wyjście klasy 3a do Sejmu

19 października - wyjście klasy 3c na wykład "Wprowadzenie do programowania w C#"  do Wyższej Warszawskiej Szkoły Informatyki w ramach międzynarodowej akcji http://codeweek.org.pl.

16 - 20 października - Raising STEAM In Education – gościmy w naszym liceum uczniów z Włoch, Cypru, Słowacji i Grecji w ramach spotkania Erasmus+.  Oficjalnym celem wizyty: integracja nauki i sztuki w edukacji. Tematem przewodnim: „Chemia wokół nas”. Oto kilka przykładów z wielu realizowanych zajęć: warsztaty chemiczne; EBRU/malowanie na wodzie; gry miejskie – na Starówce i w Łazienkach - połączone z konkursem i wystawą zdjęć; wizyta w Centrum Nauki Kopernik; doświadczenia z biologii – wpływ światła na fotosyntezę; Land Art (sztuka ziemi) lub Recycle Art (sztuka z recyklingu) jako komentarz do spotkanie w Warszawie.

Organizacja: Małgorzata Malczyk, Grażyna Uchman, Elżbieta Rutka-Wierzejska

16 października - wyjście klasy 3e do teatru (Och- Teatr Krystyny Jandy) na musical "Balladyna" w ramach obchodów 95-lecia upaństwowienia szkoły im. J. Słowackiego
wyjście klas 1c i 2c na wykład "Jak poskromić węża … czyli podstawy języka Python" do Wyższej Warszawskiej Szkoły Informatyki

14 października - udział klasy 2c w Mini akademii matematyki- wykład i warsztaty na PW

13 października - noc filmowa

12 października - Dzień Bezpiecznego Komputera połączony z kampanią październik miesiącem cyberbezpieczeństwa, która ma na celu promowanie bezpiecznego korzystania z Internetu i TIK oraz popularyzację wiedzy o zagrożeniach w sieci. Zajęcia na auli dla klas pierwszych prowadzą studenci Politechniki Warszawskiej i Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych

10 października - wyjście klas 1a i 2a na Akademię Filmową

9 października - wyjście klasy 1a na Uczelnię im. Łazarskiego
wyjście klasy 2e na Akademię Filmową

6 października - wyjście klasy 3a do Muzeum Wojska Polskiego
wyjście klasy 2d do Muzeum Chopina

5 - 6 października - wycieczka klasy 3d

29 września - wycieczka integracyjna klas 1b i 2b - bieg na orientację, paintball, ognisko

28 września - wyjście klas 1c, 2c i 3c do Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na wykład "Przyszłość urządzeń mobilnych"
wyjście klasy 3a do ambasady Japonii na wystawę kaligrafii

26 września - Europejski Dzień Języków Obcych

23 września - 28 uczniów klas medialnych (dziennikarskich i prawno- medialnych) było uczestnikami gali młodzieżowego, międzynarodowego festiwalu filmowego Up to 21 (Dozwolone do lat 21) w Bibliotece im. S. Staszica na Bielanach. Gala zgromadziła wielu uczestników oraz jurorów z różnych dzielnic Warszawy i okolic. Młodzież z klasy medialnej (dziennikarskiej) z naszego liceum zbierała kolejne doświadczenia w 10-letniej tradycji festiwalu Słowacki FilmFest - Laureata Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej w 2015 r. (w tym roku festiwal odbędzie się w kwietniu pod hasłem: kino nowej przygody, lata 80. i 90. XX w.)

E. Kowalcze

21 września - wyjście klasy 3a na wystawę do Zachęty

20-23 września - warsztaty biologiczne i zajęcia integracyjne w Wigierskim Parku Narodowym

21-22 września - uczniowie klas dziennikarskich (medialnych) jurorami międzynarodowego festiwalu Up to 21 (Dozwolone do lat 21)

20 września - wyjście klasy 3e do Biblioteki "Pod skrzydłami" do Warszawskiej Galerii Ekslibrisu na zajęcia propagujące czytelnictwo, warsztaty i wykład na temat historii, typów oraz zastosowaniu ekslibris. Wykład prowadził opiekun galerii, koordynator edukacji kulturalnej dzielnicy Ochoty, p. Michał Witak, kolekcjoner ekslibrisów. Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem wystawy polskich ekslibrisów. Chętni otrzymali katalog przygotowany przez kuratorów wystawy.

19 września - sprzątanie świata

15 wrzenia - ślubowanie uczniów klas pierwszych

14 września – wyjście klas 1c i 2c na wykłady III Dzień Popularyzacji Matematyki Politechnika Warszawska

13 września - wyjazd naukowy klasy 2f w Góry Świętokrzyskie

8 września wyjście klasy 3b na Warszawski Salon Maturzystów PW

7 września – wyjście klas 3a, 3c i 3e na Warszawski Salon Maturzystów PW, preorientacja zawodowa

5-8 września – zajęcia integracyjne dla uczniów klas pierwszych

4 września – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

31 sierpnia - 9 września - obóz naukowy klas z rozszerzonym nauczaniem wychowania estetycznego (1d, 2d, 3d)

lipiec - obóz integracyjny Klasy BGŻ

21-23 lipca Bazyliszek - fantastyczny festiwal gier bez prądu